Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

VIDEO: Krūts vēzis – kāda ir realitāte Latvijā?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

(Lai skatītos video, spied uz videokameriņas ikonu)

 „Jums ir krūts vēzis”- šie noteikti nav tie vārdi, kurus sieviete būtu jelkad sapņojusi vai vēlējusies dzirdēt. Tomēr realitāte nav iepriecinoša, jo katru gadu aptuveni 1000 sievietes izdzird šos vārdus un 700, pamostoties pēc narkozes, nespēj ieskatīties spogulī, jo krūts vietā ir tikai rēta un tukšums.

Tas ir emocionāls un fizisks trieciens, un atklāts paliek jautājums – kā dzīvot tālāk? Bet tas nav viss. Priekšā gaida pārbaudījumi – matu noiešana pēc ķīmijterapijas, vemšana, nespēks, bailes no tālākās dzīves. Tādā brīdī svarīgs gan ģimenes, gan tuvinieku un draugu atbalsts. Arī valsts atbalsts, piemēram, nodrošinot krūts protēžu pieejamību. Krūts protēzei nav tikai estētiska vai psiholoģiska nozīme, tā ir funkcionāla nepieciešamība. Latvijā kopš 2010.gada 1.janvāra krūts protēzes valsts apmaksā tikai tām sievietēm, kurām ir „trūcīgā statuss”. Jautājums – vai tas nav pārāk nežēlīgi pēc visiem pārdzīvojumiem (pētījumi rāda, ka bieži tiek zaudēts darbs, jo ārstēšanās laiks ir salīdzinoši ilgs, bieži pamet vīri un draugi utt.) vēl kārtot izziņu par trūcīgā statusu? Vai tiešām valsts drīkst taupīt uz savu iedzīvotāju nelaimes rēķina? Reālā situācija ir šokējoša – daudzas sievietes krūts protēzes neesamību aizvieto ar dažādiem sadzīves priekšmetiem – griķu, linsēklu un smilšu maisiņiem, pat metāliskiem priekšmetiem. Vai tas 21.gadsimtā  ir normāli? Tāpēc jautājums – kā man pēc operācijas dzīvot tālāk? – bieži paliek neatbildēts.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību problēmām, ar kādām jāsaskaras sievietēm pēc krūts vēža operācijas, un mēģinātu rast risinājumus, biedrība „Dzīvības koks” ir izveidojusi šokējošu video.  

Dalīties.

5 komentāru

  1. Paliku ar muti vaļā, briesmīgi, ko nākas pārciest…griķu zeķe un lācīša galva krūts vietā? Drausmīgi, vai tad tiešām tās protēzes tik dārgas, ka valsts nevar atļauties tām 700 sievietēm gadā? Kāpēc viņām jācieš tāds pazemojums..Es to pat nespēju iedomāties, ka tā notiek.

  2. Nespeja palaist vaļa aizvainojumu un kadam piedot par loti specigu paridarijumu esot emocionalie iemesli, kadel vezi rodas <br>Dziedniece Liza Burbo par vēzi:<br><br>РАК<br><br>Физическая блокировка<br> Рак – это одновременно изменение клетки как таковой и сбой в механизме воспроизведения некоторой группы клеток. Для того чтобы точнее определить, о чем сигнализирует рак, следует проанализировать функции той части тела, которую он поразил.<br><br>Эмоциональная блокировка<br>Эта болезнь возникает у человека, который в детстве пережил серьезную психологическую травму и всю жизнь носил все свои отрицательные эмоции в себе. К психологическим травмам, способным вызвать серьезные болезни, относятся: травма отвергнутого, травма покинутого, унижение, предательство и несправедливость. Некоторые люди в детстве пережили не одну, а несколько таких травм.<br> Как правило, от рака страдает человек, который так хочет жить в любви и согласии со своими близкими, что слишком долго подавляет в себе злобу, обиду или ненависть к одному из родителей. Многие также злятся на Бога за то, что им довелось пережить. При этом они запрещают себе проявлять эти отрицательные чувства; последние же тем временем накапливаются и усиливаются всякий раз, когда какое-нибудь событие напоминает о старой психологической травме. И приходит день, когда человек достигает своего эмоционального предела, – в нем все словно взрывается, и тогда начинается рак. Рак может возникнуть как в период эмоционального напряжения, так и после разрешения конфликта.<br>

  3. turpinajums..<br>Ментальная блокировка<br>Если ты страдаешь от рака, тебе необходимо осознать, что ты сильно страдал в детстве и что теперь должен разрешить себе быть обычным человеком, то есть дать себе право злиться на родителей. Основная причина твоих проблем состоит в том, что ты переживаешь свои психологические травмы (страдания) в одиночестве. Возможно, ты надеешься рано или поздно самостоятельно освободиться от этих страданий. Но самая важная потребность твоей души и твоего сердца – обрести настоящую любовь. Идеальный способ сделать это – простить тех, кого ненавидишь.<br> Не забывай о том, что простить – не значит просто избавиться от чувства злобы или обиды. Самое трудное для больного раком – простить самого себя за злые мысли или за стремление отомстить, даже не вполне осознанное. Прости своего внутреннего ребенка, который молча страдает и уже пережил в одиночестве ярость и обиду. Перестань думать, что злиться на кого-то – значит быть злым. Злость – обычное человеческое чувство.

  4. drausmīga un pazemojoša situācija. man nebija ne jausmas, ka tā notiek Latvijā. sievietes ar krūts vēzi jau tā tik daudz ir pārdzīvojušas un tad vēl šis 🙁 Nelaime dzīvot Latvijā!

  5. es nemaz nezināju, ka latvijā onkoloģijas situācija ir tik smaga. 1000 sievietes gadā no tām 700 zaudē daļu no sevis un pēc tādiem pārdzīvojumiem vēl jāsaņem pļauka sejā un krūts vietā jāliek griķu maisiņš. tas ir nežēlīgi pret sievietēm!

Atstāt Ziņu