Vārda dienu svin: Līga

Video čata modele. Mītiem apvītais, ienesīgais 21.gadsimta darbs

Pinterest LinkedIn Tumblr +

trādāt maz vai tad, kad var un gribas, bet tik un tā pelnīt pietiekami daudz, to vēlas daudzas, taču lielākā daļa tomēr turpina dzīvot ar domu, ka šāds darbs vēl nav izdomāts. Bet ir! Video čata modeles darbs noteikti ir tāds, kas atbilst abiem šiem kritērijiem, tomēr sabiedrībā arvien valda daudz stereotipu par šo nodarbošanos, secina vieni no līderiem video čata jomā Latvijā, aģentūra DWC Agency. Bet kā ir patiesībā?

Patiesība ir tāda, ka video čats ir viens no XXI gadsimta pelnošākajiem darbiem, kas ļauj sievietēm labi nopelnīt un strādāt pēc salīdzinoši brīva grafika. Un patiesība ir tāda, ka pasaulē ir arvien vairāk vientuļu (gan attiecību statusa ziņā, gan iekšējo sajūtu līmenī) un nesaprastu cilvēku, kuri alkst komunikācijas un koķetērijas ar pretējo dzimumu. Un video čats to ļauj iegūt.

Kas ir video čats un kā tas darbojas?
Tā pavisam vienkāršoti runājot, video čats ir tērzēšana ar interneta starpniecību, kas ļauj sekot līdz otram sarunas biedram ar video tiešraides starpniecību. Piemēram, DWC Agency, kas pieaugušo video čata (18+) jomā darbojas jau vairāk kā piecus gadus, pati čatu neuztur, taču ir noslēgusi sadarbības līgumu ar vienu no ietekmīgākajām Eiropas webcam vietnēm, kurā ar modelēm komunicēt var tikai reģistrētie lietotāji.

Reģistrācija šajās vietnēs nav tik elementāra kā, piemēram, sociālo tīklu profila vai jauna e-pasta adreses izveide. Lai persona reģistrētos webcam vietnē un piekļūtu komunikācijai ar modelēm, tai ir jāiesniedz vietnes administrācijai dokumenti, kas apstiprina pilngadību, kā arī jādod pieeja savai bankas kartei, jo par komunikāciju ar modelēm ir jāmaksā.

Gan modele, sākot strādāt, gan reģistrētais lietotājs, apmeklējot vietni, var izvēlēties kategoriju, kurā strādāt un komunicēt. Kategorijas parasti ir trīs – non nude (bez atkailināšanās), teasing (kārdināšana) vai nude (ar atkailināšanos). Tāpat kā reģistrētais lietotājs var brīvi izvēlēties, kuras kategorijas čatā iesaistīties, tā arī modele var mainīt izvēlēto kategoriju, meklējot sev atbilstošāko formātu. Bez tam, modele var izvēlēties arī to, vai strādāt no mājām vai arī veidot tiešraides no aģentūras mājīgajām telpām-studijām.

Personība izkonkurē kailumu
Dažkārt mānīgi var šķist, ka vislielākā lietotāju interese ir kategorijā, kas ietver atkailināšanos, un ka tajā darbojotie var saņemt lielākos honorārus, taču tā nebūt nav. Kā rāda DWC Agency pieredze, lielākā daļa modeļu izvēlas teasing jeb kārdināšanas kategoriju, kas ir kā vidusceļš, kas neparedz izģērbšanos, bet vienlaikus ļauj labi nopelnīt. Attiecīgi, pat šādās vietnēs nozīmīgāka par kailumu nereti izrādās personība, prasme komunicēt, flirtēt un būt vienkārši interesantai sarunu partnerei, kura prot būt koķeta, prot uzklausīt, ir brīva no aizspriedumiem un spēj pielāgoties situācijai.  

Šādas īpašības noteikti noder, ņemot vērā, ka tas ir pieaugušo izklaides čats un tajā var tikt apspriestas tēmas no A-Z, tai skaitā intīma rakstura jautājumi. Taču jāatceras, lai gan sarunas var aizvest visos iespējamos virzienos, būtiski atcerēties, ka modele ir tā, kas ir noteicēja, ka viņa runā un dara tikai to, ko pati vēlas, neizejot no savas komforta zonas, jo, ja tā var teikt, neviens nevar “izkāpt” no datora ekrāna un modeli piespiest kaut ko darīt pret viņas gribu.

Kā ar datu drošību un konfidencialitāti?
Fiziska drošība noteikti ir viena no tehnoloģiju sniegtajām priekšrocībām, bet kā ar personas datu drošību kopumā? Daļēji atbilde uz to rodama iepriekš aprakstītajā web čata vietnes uzbūvē – komunicēt ar modelēm var tikai reģistrētas personas, kas nozīmē, ka šie cilvēki nav anonīmi. Bet nu, protams, jāapzinās, ka cilvēki ir dažādi, tāpēc jāievēro virkne piesardzības pasākumu. Piemēram, DWC Agency, kad modele pievienojas aģentūrai, ar viņu tiek noslēgts Konfidencialitātes līgums, kurā atrunāti arī šie jautājumi.

Aģentūra no savas puses iesakam modelēm čatā neizpaust par sevi tādu patiesu personīgo informāciju kā vārds, uzvārds, dzīvesvietas adrese, mobilā tālruņa numurs, e-pasts. Ieteikums ir neapstiprināt savus čata klientus arī sociālajos tīklos. Ja modele to ievēro, tad reģistrētie lietotāji par sarunu partneri zina tikai viņas niku (izdomātu lietotājvārdu) un izdomāto leģendu jeb dzīvesstāstu. Vai tas realitātē tiek ievērots, tas, protams, paliek uz pašu meiteņu sirdsapziņas, jo aģentūrai nav iespējams izkontrolēt, ko meitene atklāj tiešsaistes sarunās un ko – nē.

Lai pasargātu modeles no nevajadzīgas ažiotāžas un apspriešanas Latvijas mērogā, DWC Agency papildu garantē to, ka Latvijas iedzīvotājiem (Latvijas IP adresēm) pieeja konkrētajai webcam vietnei vispār ir bloķēta.

Cik var nopelnīt?
Tas nu ir jautājums, kas interesē gan ziņkārīgos lasītājus, gan modeles. Uzreiz jāsaka, ka atalgojums ir mainīgs un viss atkarīgs no modeles ieguldītā laika, attieksmes, personības un izvēlētās sarunu kategorijas. Taču salīdzinot datus par aptuveni 60 aģentūrā strādājošo modeļu ikmēneša ieņēmumiem, var secināt, ka vidēji DWC Agency modele savā kontā saņem 800 eiro mēnesī, taču ir modeles, kurām šīs summas pārsniedz arī 1500 eiro. Kas būtiski, atlīdzība tiek izmaksāta oficiāli.

DWC Agency ir Latvijā reģistrēta kompānija. Ja kāda meitene vēlas strādāt aģentūras pārstāvētajā vietnē, ar viņu tiek slēgts Uzņēmuma līgums par pakalpojuma sniegšanu, kurā ir atrunātas arī savstarpējās attiecības un pienākumi. Pēc tam modelei tiek izveidots profils, par viņu tiek iesniegta visa nepieciešamā informācija webcam vietnei, tiek veiktas apmācības gan par vizuālo tēlu, gan tehniskajām detaļām (kameras regulācija, apgaismojums utt.), lai modele varētu gūt maksimālo peļņu. Lai saņemtu savu honorāru, modeles pienākums ir reģistrēties kā pašnodarbinātajai personai. Ar visu šo administratīvo jautājumu kārtošanu modelēm var palīdzēt tikt galā arī aģentūras jurists un grāmatvedis.

Jautāsiet, bet kā tad reāli notiek pelnīšana? Kad modele ir tiešsaistē (aktīva) un gatava čatot, reģistrētie lietotāji var izmantot iespēju ar viņu parunāt bezmaksas (free chat) čatā. To, cik ilgs laiks var tikt pavadīts čatojot bez maksas – 5, 10 vai vairāk minūtes, sava profila iestatījumos nosaka pati modele. Pārējais jau ir maksas čats, no kura modele gūst ienākumus. Jo ilgāka saruna, jo lielāka peļņa. Vienas sesijas jeb sarunas ilgums var būt ļoti atšķirīgs. Maksas čatā var tikt pavadīta viena minūte, bet var tikt pavadītas arī vairākas stundas. Te savā ziņā arī rodama atbilde, kāpēc ienesīgāka par atkailināšanās kategoriju nereti izrādās tieši čata forma bez atkailināšanās vai kārdināšanas kategorijā, jo lietotājs, kurš vēlas redzēt tikai modeles atkailināšanos, nepavadīs maksas čatā ilgu laiku, kamēr lietotājs, kuru patiesi interesē sarunas partnere un aizrauj flirts, sarunās var pavadīt pat varākas stundas.  

Kā norāda DWC Agency, video čata modeles darbs nav domāts katrai, jo ir savi priekšnoteikumi – vecums (vismaz 18 gadu), labas angļu valodas zināšanas un prasmes tās likt lietā veidojot interesantu sarunu, atbilstošas personības īpašības, tomēr, ja ir radusies interese, savus spēkus ir vērts izmēģināt kaut vai vienreiz. Un tikai tad varēs spriest, vai modele šim darbam ir piemērota un vai tas var kļūt par pamatdarbu vai tikai par papildu piepelnīšanās avotu. Katrā ziņā, ja darīt, tad bez pašpārmetumiem, aicina DWC Agency, jo sabiedrībā nereti valdošajam viedokliem, ka video čata modeles darbs = ar sava ķermeņa pārdošanu vai pat prostitūciju, pašos pamatos ir nepatiess. Vispirms, jau tāpēc, ka starp modeli un čata partneri nepastāv nekāds fizisks kontakts, otrkārt, modele vienmēr, VIENMĒR ir tā, kas nosaka, kā, ko un cik daudz komunicēt.  

Rakstu sagatavoja DWC Agency. Saziņai – www.dwcagency.com vai info@dwcagency.com.

Dalīties.

Atstāt Ziņu