Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Vēl skolas solā, bet jau ar savu uzņēmumu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ikviens no mums noteikti atceras ar kādu degsmi un azartu bērnībā spēlējām galda spēles, piemēram, cirku, domino, monopolu vai riču-raču. Prasmīgi pārdomāti gājieni un viltības, veiksmes un neveiksmes, līdz beidzot kārotā uzvara vai gluži otrādāk – rūgtpilns zaudējums. Spēles attīsta fantāziju un stimulē domāšanu, kā arī ir lieliska izklaide un labi pavadīts laiks kopā ar draugiem. Šoreiz gribu iepazīstināt ar kādu jaunu galda spēli „KidCash”, kas dzimusi tepat Latvijā. To radījušas četras apņēmīgas meitenes.

Četras vidusskolnieces rada jaunu atmiņas spēli
Spēles „KidCash” aizsākumi ir pavisam neseni un meklējami Madonas Valsts ģimnāzijā. Uzņēmums „KidCash”, kura biznesa darbības pamatā ir šī atmiņas spēle, ir dibināts Skolēnu Mācību Uzņēmumu programmas ietvaros un tajā darbojas četras ģimnāzijas skolnieces – Zane Vasiļjeva (12.klase), Kristiāna Štāla (12.klase), Sandija Veipa (10.klase) un Zane Dombrovska (11.klase).

Kā pastāstīja pati spēles idejas autore Zane Vasiļjeva, doma veidot uzņēmumu un spēli radusies pateicoties ekonomikas skolotājai Ivetai Vabulei, kas jau ilgus gadus palīdz saviem skolēniem veidot šādus skolēnu mācību uzņēmumus. „Ieteikums veidot spēli saistībā ar finansēm ļoti iepatikās. Es vairākas vasaras esmu strādājusi bankā kā praktikante, un finanses man asociējas ar banku, banka – ar naudu, bet nauda, savukārt, ar maksāšanas līdzekli, kas „nāk un iet”. Spēle, kuras pamatā attēlota nacionālā valūta – bija ideja, kā vislabāk parādīt mūsu naudu un panākt, ka tā arī „paliek” mājās un atgādina par sevi arī tad, kad to nomainīs cita valūta,” skaidro Zane. Pats galvenais, lai spēle patiktu gan bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, proti- visiem.

Meitenes: jāpopularizē ģimeņu un draugu galda spēļu vakari
Kas vidusskolnieču izveidotajā spēlē ir tik īpašs? Meitenes uzskata, ka, pirmkārt, galda spēle jau pati par sevi ir vērtība: „Bērni un jaunieši tagad tik daudz laika pavada pie datora, spēlējot spēles. Daudz aktīvāk būtu jāpopularizē ģimeņu un draugu galda spēļu vakari.”

Otrkārt, šī spēle ir ieguldījums vēsturē, jo pēc pāris gadiem latus nomainīs eiro. „KidCasch” spēlei par pamatu ir ņemtas tieši Latvijas nacionālās valūtas naudas zīmes.

Spēles pozitīvā ietekme uz bērniem un skolniekiem
Turklāt meiteņu radītā spēle ir ne tikai lielisks izklaides veids, bet tā arī pozitīvi ietekmē bērnu attīstību. Piemēram, mazākie bērni to spēlējot mācās atpazīt naudu, trenēt atmiņu, attīstīt mērķtiecību un sacensības garu, kā arī iemācās skaitīt.
Savukārt vecāko klašu skolniekiem speciāli pievienots papildu uzdevums – nosaukt konkrētās naudas zīmes aversu vai reversu. Idejas autore Zane paskaidro: „Mums 12.klases pirmajā ekonomikas ieskaitē bija jāzina, kas attēlots naudaszīmju aversā un reversā, un, teikšu godīgi, tas nebija viegli.” Tāpēc šī spēle varētu ieinteresēt sociālo zinību un ekonomikas skolotājus, jo tas ir viens no veidiem, kā var interesanti un lietderīgi pavadīt stundu un apgūt nepieciešamās zināšanas par Latvijas naudu.

Meitenes cer, ka spēle ne vien noderēs skolās, bet arī kļūs par teicamu izklaidi visai ģimenei. Spēlētāju vecumam neesot nekādas nozīmes. Galvenais ir azarts un interese.

Pēc skolas beigšanas dibinās īstu uzņēmumu
Apņēmīgās vidusskolnieces nedomā apstāties pie šīs vienas spēles un jau kaļ nākotnes plānus. „Tagad mēs strādājam pie jaunas spēles izveides, kura ļaus mums „iekarot jaunas virsotnes,” atklāj Zane. „Mēs vēlamies sagādāt arī citu Eiropas valstu cilvēkiem iespēju „pazīt” savas valsts naudu un tāpēc top jauna spēle ar Eiropas Savienības valstu nacionālajām valūtām. Manuprāt, grūtākais ir aiz muguras. Idejas, azarts, enerģija, prieks un mīlestība ir ar mums, tātad tikai – uz priekšu! Skumjākais, ka pēc pāris mēnešiem būs jāslēdz skolēnu mācību uzņēmums. Bet, tā kā esam saņēmušas lielu atsaucību un, ieguldot savu darbu un enerģiju gūstam panākumus, tad pēc ģimnāzijas beigšanas ir vēlme šo lielisko ideju attīstīt tālāk, jau dibinot pavisam īstu uzņēmumu.”

Lai meitenēm veicas!

 

Ja Tevi ieinteresējusi spēle

Spēli var iegādāties pie „KidCash” meitenēm Madonā, rakstot uz e-pastu kidcash@inbox.lv vai zvanot +371 20200958.

Jaunumus par spēli var apskatīt http://kidcash.tumblr.com/. 

Tuvākais pasākums, kur varēsi satikties ar pašām spēles idejas autorēm un iespējams arī uzspēlēt, būs starptautiskais festivāls Rīgā 12.martā.

.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Meitenes malači! Lai izdodas! <br>p.s. Ja man ir interese nopirkt to spēli, cik tā maksā un jūs tad sūtītu pa pastu?

  2. Kristiāna on

    Spēle maksā 3,50, bet par papildus pasta izdevumiem ir grūti teikt. Ja esat no Rīgas, ir iespēja arī aizvest un tad nebūtu jāmaksā papildus 🙂

  3. Mums tā jau ir! Saņēmām Ziemassvētkos no Ziemassvētku večīša. Tiešām lieliska un aizraujoša spēle, spēlējam visa ģimene un atzīšos – mēs ar tēti paliekam zaudētājos, nemaz jau tik viegli nav, konkurence mums sīva – dēliem – 15 un 18 gadi. Spēles turnīri nu jau mums ir svētdienas pēcpusdienas neatņemama sastāvdaļa. Man prieks par šīm meitenēm! Lai izdodas piepildīt sapņus!

Atstāt Ziņu