Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Valmieras teātrī iestudē lugu ‘TRIO’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21. oktobrī Valmieras teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Laura Gundara luga „Trio”. Pats autors šoreiz ir arī izrādes režisors, kas lugu veltījis Valmieras teātra trim aktieriem – Annai Putniņai, Tālivaldim Lasmanim un Imantam Stradam. Nozīmīgi, ka šis būs lugas pirmiestudējums.

 „Jāuzsver šīs lugas galvenā un, manuprāt, vērtīgākā īpašība – tuvplāns”, – saka lugas autors un režisors Lauris Gundars, – „Tuvplānā aktieriem piespiež darboties pati norises vieta, bet situācija liek ciešāk pieskarties dzīvei – visiem trim varoņiem tā ir retā iespēja ielūkoties sevī. Kaut ne vienmēr jautri, tomēr tādas dienas taču uzjūtam kā dvēseles svētkus.”

Lugas sižets ir mūsdienīgs: trīs latvieši sastopas modernās Eiropas sirdī – kādā Briseles viesnīcā. Viņus savedis kopā neparasts komercpiedāvājums – nopirkt sapni. Kaut brīnišķais darījums pamazām plēn, šī tikšanās ir piespiedusi tā dalībniekus pirmo reizi dzīvē uzdot sev galveno jautājumu: vai mūsu sapņi ir piepildāmi? Stāsts ir spriegs, tuvs detektīva intrigai, kas ļauj aizrautīgi sekot notiekošajam: smieties un raudāt kopā ar tā varoņiem.

Iestudējuma vizuālo tēlu veidojušas divas jaunas mākslinieces – scenogrāfijas un kostīmu autores ir Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, kas Valmieras teātrī ir veidojušas iepriekš divus darbus, koncertuzvedumu „Katram savu sapņu zemi” (2010), izrādi „Gribu, bet baidos” (2011), par kuru mākslinieces ir izvirzītas „Spēlmaņu nakts” nomināciju kategorijā „2010./2011. gada spilgtākā debija”.  

Izrādē „Trio” muzikālo partitūru ir radījis komponists – Ēriks Palkavnieks, kas arī iepriekš veiksmīgi ir sadarbojies ar Lauri Gundaru „Teātra TT” izrādē „Indrāns”. Iestudējuma horeogrāfe Rūta Nordmane.

Izrāde „Trio” ir sadarbības projekts starp „Teātri TT” un „Valmieras drāmas teātri”.

Tuvākie izrāžu datumi: 22., 23. oktobrī, 4.,5.,20. novembrī un 2. decembrī. Biļetes var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu rezervācijas kolektīviem un individuāli var pieteikt, zvanot uz VDT kasi (t. 64207335).

Dalīties.

Atstāt Ziņu