Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Vai Tev ir veselas krūtis? Pārbaudies!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latvijas Nacionālās sieviešu basketbola izlases meitenes akcijas “Pārbaudies, lai dzīvotu!” ietvaros aicina piedalīties krūts veselības atbalsta gājienā un labdarības basketbola spēlē, lai pievērstu sieviešu uzmanību krūts vēža profilaksei. Krūts vēzis Latvijā ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm – ar to var saslimt katra devītā sieviete. Neskatoties uz to, ka savlaicīgi atklāts krūts vēzis ir veiksmīgi ārstējams, pie mums mirstības īpatsvars ir ļoti augsts. Tādēļ – pārbaudies! Pārbaudies, lai dzīvotu!

Atceries, ka agrīna krūšu vēža diagnostika ievērojami palielina pilnīgas izveseļošanās iespējas. Tādēļ:

Sievietēm 20-50  gadu vecumā
Šajā vecuma grupā esošajām sievietēm katru mēnesi jāveic krūšu pašizmeklēšana, bet vismaz reizi trīs gados – krūšu izmeklēšana pie ārsta. Ja ārsts nepiedāvā krūšu apskati, atgādini viņam par to!
Uzzini, kad un kā pareizi jāveic krūšu pašpārbaude -> šeit

Sievietēm 50 – 69 gadu vecumā reizi 2 gados valsts nodrošina krūts veselības bezmaksas profilaktisko pārbaudi. Šī iespēja ir jāizmanto! Ja pati neesi sasniegusi 50 gadu vecumu, uzrunā savu mammu, vecmāmiņu, draudzeni, kaimiņieni, lai viņa noteikti izmanto šo iespēju!

Kā notiek krūšu pārbaude?

1. Deklarētajā dzīvesvietā sieviete pa pastu saņem Veselības norēķinu centra (VNC) uzaicinājuma vēstules veikt mamogrāfijas izmeklējumu un testēšanas karti

2. Tālāk ir jāpiesaka vizīte pie speciālista kādā no uzaicinājuma vēstulē norādītajiem diagnostikas centriem.

3. Norunātajā laikā jādodas uz pārbaudi, līdzi ņemot uzaicinājuma vēstuli un testēšanas karti.

4. Ārsts veic krūts vēža profilaktisko pārbaudi. 


5. Pēc tam jāsazinās ar diagnostikas centru, lai uzzinātu izmeklēšanas rezultātus.

Vairāk informācijas par krūts vēža savlaicīgas atklāšanas programmu -> šeit Vairāk informācijas var iegūt, zvanot arī pa bezmaksas tālruni – 80001234

 

11. jūnijā dodies kopā ar draugiem piedalīties krūts vēža veselības atbalsta gajienā un Latvijas Nacionālās sieviešu basketbola izlases labdarības spēlē! 

11. jūnijā Latvijas Nacionālā sieviešu basketbola izlase aicina ikvienu piedalīties krūts veselības atbalsta gājienā un labdarības basketbola spēlē “Pārbaudies, lai dzīvotu!”

Plkst.14:00– tiekamies laukumā pie Rīgas Kongresu nama.

Gājiena dalībnieku reģistrācija, nūjošanas instruktoru konsultācijas, krūts veselības speciālistu un ārstu konsultācijas, kolektīva iesildīšanās, u.c.

Gājiens (ar & bez nūjām) no Rīgas Kongresu nama uz Arēnu Rīga, kopā ar Latvijas Nacionālās basketbola izlases spēlētājām, sportistiem, mūziķiem, dakteriem – kopā ar visiem! Gājiena laikā iespējami sirsnīgi pārsteigumi.

Plkst. 15:00  – populāru mākslinieku uzstāšanās gājiena dalībniekiem
Pateicībā par līdzcilvēku labajiem nodomiem, jums uzstāsies “astro’n’out”, Olga, Igo, Varis Vētra un citi mākslinieki.

Plkst. 17:00 – Eiropas basketbola čempionāta sievietēm pārbaudes spēle Latvija : Slovākija.

Spēles ienākumi tiks ziedoti fonda Ziedot projektam, lai palīdzētu maznodrošinātām kundzēm reģionos nokļūt uz krūts veselības bezmaksas pārbaudi.
Gājiena dalībniekiem ieeja par brīvu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu