Vārda dienu svin: Evija, Raita, Jogita

Top izrāde ‘Apglabājiet mani zem grīdas’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21. martā Dailes teātra Mazajā zālē notiks režisora Regnāra Vaivara iestudētās Pāvela Sanajeva homēriskās komēdijas „Apglabājiet mani zem grīdas” pirmizrāde.

„Apglabājiet mani aiz plintusa” (1993) ir krievu rakstnieka, aktiera, scenārista, režisora un tulkotāja Pāvela Sanajeva (1969) autobiogrāfisks stāsts, kurā visu personāžu prototipi ir reāli cilvēki. Briesmīgi interesants, gaišs un godīgs stāsts par kāda zēna bērnību… Mazais Saša dzīvo pie vecmāmiņas un vectētiņa, jo vecmāmiņa neuztic bērna audzināšanu savai izlaidīgajai meitai, kura atradusi sev jaunu vīru – „alkoholiķi asinssūcēju”. Tāds nu ir vecmāmiņas smagais krusts. Tā Saša no četru gadu vecuma „karājas viņai kaklā”. Vecmāmiņas mīlestība pret mazdēlu ir nepiesātināma un ātri draud pārvērsties mājas tirānijā.

Topošajā jauniestudējumā lomas atveido Dailes teātra aktieri Indra Briķe (Vecāmāte), Juris Bartkevičs (Vectēvs), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Māte) un Ērika Eglija vai Sarmīte Rubule (Ārste). Toļas lomā iejutīsies aktieris Andris Gross, bet Sašas loma uzticēta Markusam Rodrigo Rozentālam un Artūram Dānielam Rižijam.

Izrādes „Apglabājiet mani zem grīdas” radošajā komandā darbojas scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu mākslinieks Mārtiņš Kudiņš. Pāvela Sanajeva stāstu tulkojis un dramatizējumu veidojis Regnārs Vaivars.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dalīties.

Atstāt Ziņu