Vārda dienu svin: Aīda, Ida, Vida

Tīra māja bez ķīmijas. Izmantojam sodu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Veikalu plaukti pilni dažnedažādiem tīrīšanas līdzekļiem, kas sola ne vien perfektu tīrību, bet īpašu aromātu un vēl dažādus bonusus. Taču, ja esi sākusi aizdomāties par šo tīrīšanas līdzekļu sastāvu un vēlies mājā samazināt ķīmijas lietošanu, izvēlies dabai draudzīgākas un cilvēkiem nekaitīgākas alternatīvas. Panākt tīrību var arī ar pavisam vienkāršiem, lētiem un videi draudzīgiem līdzekļiem. Šoreiz pastāstīsim par dzeramo sodu jeb nātrija karbonātu (Na2CO3).

DZERAMĀ SODA: universāls videi draudzīgs tīrīšanas līdzeklis

Grīdu mazgāšana
Grīdas mazgāšanai sagatavo siltu ūdeni nelielā spainī, pieliec tam klāt divas saujas sodas. Ja vēlies, lai grīdas mazgāšanai paredzētais ūdens smaržo, pievieno pāris pielienus ēteriskās eļļas. Jauki smaržo skujkoku ēteriskās eļļas, arī citrusaugu un eikaliptu eļļas.

Izlietņu un vannas mazgāšana
Izlietni, krānus, vannas virsmu lieliski var notīrīt ar sodu. Uzber uz sūkļa sodu un tīri. Ja nepieciešams berzt, piemēram, kādu iesēdušos traipu, tad sodai pievieno rupjo sāli – tā darbosies kā abrazīva viela.

Ledusskpaju, veļas mazgājamo mašīnu u.c. virsmas tīrīšana
Maigu tīrīšanas līdzekli no sodas iegūsi to sajaucot ar ūdeni attiecībās 1:1. Ar šādu pastu labi var notīrīt ledusskapi, veļas mašīnas, mikroviļņu krāsns virsmas, galdus. Pēc tam tikai pārmazgā ar siltu ūdeni.

Trauku mazgāšana
Soda ir piemērota arī trauku mazgāšanai, jo ļoti labi noamzgā arī taukus. Trauki pēc mazgāšanas ar sodu spīd. Ar sodu lieliski var notīrīt arī apsūbējušas sudrablietas – karstā ūdenī izšķīdini sodu, iemērc tajā sudrablietas, kad apsūbējums pazudis, ņem ārā un noslauki.

Ātrvārāmās tējkannas tīrīšana
Ja ātrvārāmās tējkannas iekšpuse ir nomelnējusi, ielej tajā ūdeni, pieber dažas karotes sodas un atstāj uz nakti, no rīta izskalo. Tējkanna būs tīra bez ķīmiju izmantošanas!

Paklāja tīrīšana
Uzber sodu uz paklāja, pēc pusstundas uzsūc to ar putekļusūcēju. Šādā veidā iegūsi tīru paklāju, jo soda atsvaidzinās tā izskatu un iznīcinās kaitēkļus, kā arī neitralizēs smakas.

Kanalizācijas cauruļu dezinficēšana
Lai caurules neaizsērētu, reizi nedēļā caurulē ieber krūzi sodas un pa virsu uzlej verdošu ūdeni.

 

Avoti: “Tīri ar sodu”, Ieva (2009.04.02), kā arī pašu pieredze

Dalīties.

Atstāt Ziņu