Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

SP izmēģina iRobot Looj jumta noteku tīrīšanas robotu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ā vien šķiet, ka lapas šoruden nebeidz krist. Tie, kam ir privātmājas tik daudz vien paspēj kā sagrābt zālienā sakritušās lapas un noslaucīt celiņus. Šobrīd, iespējams, neviens pat vēl neaizdomājas par to, ka vajadzētu uzrausties arī līdz jumta notekrenēm un iztīrīt arī tās no lapām, vasarā sabirušajiem ziedputekšņiem un saaugušajām sūnām. Tas ir būtiski, lai notekrenes neaizsērētu un tajās nesāktu krāties ūdens.

Lai arī ļoti nepieciešams darbs, tas ir arī ļoti piņķerīgs, bailīgs un laikietilpīgs, jo, tīrot notekrenes ar rokām, ir vajadzīgas kāpnes, pa kurām nemitīgi jākāpelē augšā un lejā, lai tās pārvietotu tuvāk nākamajam renes posmam. Un tā, kamēr apiet apkārt visai mājai, saimniecības ēkām, lapenītēm un citām būvēm. Tā kā esam to darījušas un zinām, ka tas nav pats vieglākais no darbiņiem, ar lielu prieku un interesi pieņēmām izaicinājumu izmēģināt iRobot Looj – jumta notekreņu tīrīšanas robotu.

Izdzirdot par to pirmo reizi un nezinot, kā tas izskatās, bija grūti iedomāties, kā tas viss varētu darboties. Šķita, ka notekrene ir pārāk šaura, lai tajā vēl ieliktu jebkādu iRobotu, un šķita, lai „izmestu” no tās gružus, vajadzīgs liels spiediens vai arī sparīgs tīrītājs.

Saņemot iRobot Looj uzreiz radās asociācija ar multfilmas Wall-E galveno varoni (trūka tikai viņa Īvas, kas varētu savākt viņa gaisā paceltās lapas) :). Bet, ja nopietni, tad Looj ir ņipra ierīce, kas aprīkota ar nelielām gumijas kāpurķēdēm un gumijas tīrīšanas plāksnītēm, sariem un drupinātāju, kas palīdzēšot robotam iekļūt arī nedaudz sablīvētos netīrumos. Gumijas lāpstiņas ir maināmas – tām ir gan dažāda cietība, gan forma, lai tas būtu piemērots dažādu formu un materiālu noteku tīrīšanai.  

Ierīce ir viegla, parocīgi satverama aiz roktura, kas ir viegli noņemams un izmantojams kā tālvadības pults. Ņemot vērā, ka ierīce darbojas uz elektromotora, pirms sākam darboties, uzlādējam ierīces akumulatoru. Pultī ievietojam 2 AA baterijas un tad jau arī esam gatavi pārbaudīt noteku tīrītāju darbībā.

Bez trepēm, protams, neiztikt. Novietojam saliekamās kāpnes vienā notekas galā, uzkāpjam līdz notekrenei, ieliekam tajā Looj robotiņu un nobīdām rokturi. Izmantojot uz tā esošās pogas, ieslēdzam robotu. Principā var uzstādīt automātisko tīrīšanas programmu Clean (robots tīra uz priekš, tad pats pabrauc atpakaļ un otrreiz notīra to pašu vietu), bet var arī manuāli vadīt robotu uz priekšu vai atpakaļ. Pirmajā notekā ir salīdzinoši maz lapu un gružu, tāpēc izvēlamies manuālo režīmu. Citās notekās, kurās bija biezāka kārta ar gružiem, izmantojām opciju Clean (labi redzams arī šajā mūsu video).

Vienā notekas galā, lai arī tā bija tīrīta pirms gada, bija izveidojies jau sablīvējies lapu klājums un varēja just, ka robotam ir grūti ar to tikt galā. Cenšoties izkustināt mitro lapu kārtu, tas sasvērās uz sāniem un gandrīz apgāzās. Tas noteikti nevarētu notikt, ja noteka būtu kantaina, nevis ieapaļa, kā tas bija mūsu gadījumā, tomēr arī iRobot pārstāvji norāda, šis noteku tīrītājs ir „paredzēts regulārai notekreņu tīrīšanai, nevis lai ar to tīrītu notekreni, kurā lapas daudzu gadu laikā ir pārvērtušās par sablīvētu augsni”.

Kad robots bija iztīrijis līdz notekas galam, ieslēdzām atpakaļgaitu un tas pats atgriezās pie saimnieka. Rezultātā darbu, ko parasti veicām pat pāris stundas, ar iRobot Looj izdevās paveikt aptuveni pusstundā.  Pēc darbu veikšanas robotu nomazgājām zem tekošas ūdens strūklas (Looj korpuss, izņemot pults daļu, ir ūdensizturīgs).

Mūsu secinājumi:

– Vērtīgs rīks ikvienās mājās, lai nav jāstaipās un jāapdraud sevi, veicot noteku tīrīšanu ar rokām!
– Paredzēts regulārai tīrīšanai, jo tad nevienus gružus tam nebūs par grūtu iztīrīt.
– Būtiski samazina laiku, kas jāvelta noteku tīrīšanai.
– Noteku tīrītāju ir viegli kopt – tam ir mazgājams korpuss.
– Noteikai nav obligāti jābūt sausai – robots strādā arī uz mitras virsmas.

! Tiem, kas vēls izmantot ierīci, bet negrib to iegādāties, iRobot pārstāvniecība Latvijā piedāvā iRobot Looj iznomāt tikai uz tīrīšanas darbiem.

2014.rudens sezonā nomas īpašais piedāvājums – iRobot Looj noma līdz 2 dienām BEZ MAKSAS visiem «iRobot.lv — MansRobots» reģistrētajiem klientiem un jebkuram interesentam Latvijā, kurš atgriežot robotu pēc nomas, nodod publicēšanai Internetā arī paša filmētu video, kurā redzams kā iRobot Looj iztīra notekrenes. Vairāk informācijas nomas noteikumos ŠEIT >>.

Skat, kāds mums sanāca video ar iRobot Looj darbībā!

Dalīties.

Atstāt Ziņu