Vārda dienu svin: Mintauts, Alfs, Bernadeta

Šovasar izmēģini – SUPošanu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atvija ir bagāta ar ūdeņiem, tādējādi par ūdens prieku baudīšanu mums nevajadzētu sūdzēties. Varam peldēties, doties laivu braucienos, baudīt dažādas ūdens atrakcijas, braukt ar dēļiem utt. Ja arī tu sevi pieskaiti ūdens prieku baudītājiem, šovasar iesakām pamēģināt arī SUPošanu.

SUP jeb stand up paddle ļauj pārvietoties pa ūdeni, stāvot uz paplata, stabila sērfa dēļa un airējot ar vienu airi.

Lai arī vizuāli mums tas varētu šķist kas līdzīgs pašdarināta plosta pludināšanai pa ūdeni, supošana oriģinālā nāk no Havaju salām un to var uzskatīt par sērfošanas jaunāko māsu. Tas ir jauns sporta vai drīzāk aktīvās atpūtas veids, kas strauji iekaro popularitāti visā pasaulē. Piemēram, Amerikā Brīvdabas atpūtas industrijas asociācija savā 2013.gada ziņojumā atklājusi, ka tieši supošana konkrētā gada laikā piesaistījusi visvairāk pirmreizējos izmēģinātājus.

Supošanas iespējas ir ļoti plašas – var irties pa ezeriem, upēm, kanāliem, drosmīgāki un/vai fiziski spēcīgāki var doties arī šķelt jūras vai okeāna viļņus. Vai arī tev sāk šķist, ka supošana ir tāda laiska atpūta no sērijas balta laiva slīd…, kuras laikā stāvi uz dēļa, ar vienu airi lēni iries pa ūdeni un baudi ainavu. Tā patiešām var būt relaksējoša, tomēr supošanai piemīt arī pamatīgs fitnesa potenciāls.

Kā vēsta supošanas atbalsta lapa surfinok.com, supošana ir lieliska kardiovaskulārā aktivitāte, kas nodarbina visu ķermeni – muguru, rokas, kājas, pat pēdas un kāju pirkstus, ko nodrošina nepieciešamībā noturētu līdzsvaru uz salīdzinoši nestabilās ūdens virsmas.

Nostiprina ķermeņa vidusdaļu
Tieši nestabilā ūdens virsma un nepieciešamība noturēt līdzsvaru ir tā, kas palīdz nostiprināt ķermeņa kodolu – vēderu, muguras lejasdaļu, gurnus. Ja citos sporta veidos vai treniņos, katra šī ķermeņa daļa tiek trenēta atsevišķi, šeit tas notiek kompleksi, jo visām šīm ķermeņa grupām ir jābūt nodarbinātām, lai noturētos uz dēļa un neieveltos ūdenī.

Izkustini un trenē plecu daļu un rokas
Bez tā, ka jānotur līdzsvars, ar airi ir jācenšas tikt uz priekšu, kas nozīmē slodzi ķermeņa augšdaļai – muguras augšējai daļai, krūšukurvim, pleciem, rokām.  Airējotgan ieteicams periodiski mainīt roku, kurā tiek turēts airis, lai noslodze būtu vienmērīga abām rokām un pleciem.   

Izvēdini galvu!
Šis nu patiešām ir veids, kā atslēgties no ikdienas, stresiem, jo tu esi pie dabas. Kā zināms, ūdens nomierina, turklāt viss, kas ir jādara, ir jānotur līdzsvars un jādodas iecerētajā ekspedīcijā! 🙂

Kas būtiski – šis sporta veids ir ar mazākām traumatisma iespējām, kā daudzi citi. Un tā daudzo priekšorcību dēļ, to par tīkamu fizisko aktivitāti ir atzinušas arī daudz pasaules zvaigznes.

   
 Dženifera Anistone  Riana  Keita Hadsone

Atceries, ka supošanas dēlim ir vairāki papildpielietojumi, jo to vari izmantot arī kā vienkāršu zvilni uz ūdens, uz kura sauļoties, tas var noderēt makšķerējot, kā arī jogai uz ūdeņiem.

Ja supošanu atzīsi par savu aktivitāti, inventāru vari, protams, iegādāties, bet tikai izmēģināšanai iesakām doties uz kādu no Latvijas ūdens atpūtas centriem, piemēram, Rīgas veikparku Lucavsalā, Ķīšezeru pie Cabo Cafe, uz Pāvilostas sērfa klubu Spinout u.c. Vari arī iznomāt SUP inventāru un doties uz kādu sev tīkamu ūdenstilpni. Nomu piedāvā, piemēram, surfpro.lv un vindserfings.com, kas, cita starpā, piedāvā arī supošanas atpmācības. 

Titulbilde – CC Karma Surf Retreat

Dalīties.

Atstāt Ziņu