Vārda dienu svin: Ulvis, Uldis, Sandis, Sandijs

Šķēršļi, kas bloķē romantiskās saistības

Pinterest LinkedIn Tumblr +

lgojoties pēc attiecībām, mēs bieži vien sev uzdodam jautājumu: “Kas par vainu, kāpēc es Viņu nesatieku?” Pirmkārt, tev jāsaprot, vai tiešām esi gatava attiecībām – vai esi bez saistībām, brīva, gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē? Tas nozīmē brīva no skumjām un aizvainojumiem un citām emocijām, kas traucē veidot attiecības. Un tieši tas pats attiecas arī uz tām sievietēm, kas jau ir attiecībās  – vai tiešām izdzīvojat savu attiecību stāstu? Vai pilnībā ļaujaties tam? Vai tomēr vēl kur klejojat atmiņās vai nākotnes sapņos?
Šeit ir daži no biežākajiem šķēršļiem, kas bloķē romantiskās saistības:

Reāls partneris nevis iedomu tēls
Ja tu iztēlē esi uzbūrusi sev varoni un esi iemīlējusies viņā, nevis reālā personā, tad tas liek pierast pie noteiktiem rezultātiem. Mēs varam piedzīvot daudz sāpju un ciešanu, ja realitāte neatbilst mūsu fantāzijām. Ja lietas nenotiek tā, kā bijām gaidījuši, rezultāts ir vilšanās. Vēlme sasniegt konkrētus rezultātus, noved pie mēģinājumiem kontrolēt, un mēģinājumi kontrolēt atsvešina partnerus. Atpūties un mēģini pieņemt lietas tādas, kādas tās ir.

Nereālas cerības
Ja tavs partneris domā, ka laulība ir līdzīga cietumsodam un bērni būtu viņa spīdzināšana, savukārt, tu vēlies laulību un pilnu māju ar bērniem, negaidi, ka šis varētu būt stāsts ar laimīgām beigām. Turēšanās pie attiecībām ar cerību, ka viņš mainīs savas domas, uzskatus un pats sevi, ir tikai velta laika un enerģijas izniekošana.
Pievērsies cilvēkiem, kam ir vienādi uzskati ar tevi.

Spogulis pats sev
Mēs paši izplatām mūsu bailes uz mūsu attiecībām. Kad mēs jūtamies slikti un nepārliecināti par sevi, nodalīšana tiek uzskatīta par pamešanu un cilvēku vājības tiek uzskatītas par personīgiem uzbrukumiem. Attiecības mēdz būt mūsu iekšējās pasaules spogulis. Kad mēs par kaut ko kritizējam partneri, tas bieži vien ir tas, kas mums pašiem nepatīk sevī. Līdz ko mēs atrisinām paši savas iekšējās problēmas, tas ir pārsteidzoši, cik ļoti arī mūsu attiecību kvalitāte uzlabojas.

Prom negatīvās domas!
Attiecībām ļoti traucē, ja cilvēkam ir neskaidras domas un viņš ar kaut ko nav apmierināts. Mums vajadzētu katrā situācijā redzēt pa pusei pilnu, nevis pustukšu glāzi. Tomēr tas ne vienmēr ir viegli. Mēs katrs katru situāciju uztveram un redzam, balstoties uz savu pieredzi, ko esam piedzīvojuši agrāk. Tomēr vissvarīgākais, ko paņemt no aizgājušā – tā ir mācība. Iemācies mācīties no pozitīvā. Atceries uzvaras, nevis zaudējumus. Tas ļaus biežāk ieraudzīt visām situācijām gaišo pusi.

Rūgtums un piedošana
Lai atjaunotu vai veiksmīgi atrastu romantisku laimi, ir svarīgi, ka esam atbrīvojušies no pagātnes aizvainojumiem. Piedošana ir pirmais solis, lai “atbloķētu” tavu mīlestības dzīves ciklu. Atrodi klusu vietu, vizualizē nosaukumu tavām sāpēm un apzināti, tieši tad un tur piedod. Koncentrējies un iztēlojies personas, kam tu piedod. Atbrīvošanās no dusmām un rūgtuma sniegs brīvību no ieslodzījuma, kurā pati sevi biji ielikusi. Lai gan tas var prasīt vairākus mēģinājumus, kamēr atbrīvosies no šīs garīgās indes, tas ir tā vērts.

Laime it kā ir kaut kas pašsaprotams, bet tā ir arī apzināta izvēle. Atbrīvojot savu prātu no pagātnes vilšanās un neveiksmēm, tu vari pārtraukt savu mīlestības bloķēšanas ciklu un būt gatava mīlēt vēlreiz. Lai Tev izdodas!

Dalīties.

6 komentāru

  1. "Ja tavs partneris domā, ka laulība ir līdzīga cietumsodam un bērni būtu viņa spīdzināšana, savukārt, tu vēlies laulību un pilnu māju ar bērniem…"<br>No kuras paralēlās pasaules nāk šis priekšstats par sievieti kā altruistisku laulību un bērnu gaidītāju un vīrieti kā egoistisku, apkārt lēkājošu tirliņu??? Es jau gadus 15 mēģinu atrast kādu šādu "tipisku" sievieti, nekādi nesanāk. Es uzturu sevi formā, kā nu māku, ķermenis man izskatās aptuveni kā tam futbolistam Bekhemam, tikai bez tetovējumiem, esmu dažus gadus jaunāks. Nepīpēju, dzeru varbūt tikai sidru uz svētkiem, patlaban īrēju māju, ir sava mašīna, šomēnes uz rokas saņēmu ap 1200 latiem. Patīk kaķi, DIY, interjera dizains, datorlietas, grāmatas. Bet viss, ko es satieku, ir tādas meitenes, no kurām man ātrāk nekā vēlāk iestājas mērens šoks. Vai nu vīriešu nīdējas "feministes", vai parastas "slaucējas", vai ciešanu mīlētājas, vai vēl kaut kādā ziņā pavisam dullas. Kāzas labākajā gadījumā dažām ir iespēja kaut ko pierādīt ģimenei vai kursabiedrenēm, bērni – iespēja izšķirties un dabūt alimentus, visu atlikušo dzīvi mocīt bijušo vīru un sevi. Kur tad ir tās brīnišķīgās meitenes kā no "Pride & Prejudice"? Sēž mājās un tamborē, gaida princi baltā zirgā? Vai jau vāļājas pa grīdu kādā krogā, saukdamas sevi par ilūzijas zaudējušām romantiķēm? Reizēm taisni bezcers… Jā, zirga man nav, varbūt tur tā problēma?

  2. "Lai atjaunotu vai veiksmīgi atrastu romantisku laimi, ir svarīgi, ka esam atbrīvojušies no pagātnes aizvainojumiem."<br>un tieši šito daudzas neprot un krāj sāpes par veciem nodarījumiem un tādēļ baidās iesaistīties jaunās attiecībās,jo liekas,ka "visi vīrieši taču ir cūkas!"

Atstāt Ziņu