Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Skaists pašdarināts svētku laika dekors – čiekuru eglīte

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rudenīgi drēgnajās dienās tā vien gribas ienest mājā siltumu un tuvojošos svētku noskaņu. Vispatiesākais prieks, ja tiek darināts kaut kas pašu rokām un vēl lielāks, ja var iesaistīt tajā bērnu.

Lai pagatavotu šādu čiekuru eglīti ir nepieciešami:

* Priežu vai egļu čiekuri (ja tie ir stāvējuši uz mitras zemes, vēlams tos kādu nedēļu pirms lietošanas pažāvēt, jo kalstot tie atveras un ievērojami maina lielumu);
* Oāzes konuss, ko iespējams nopirkt floristikas veikalos (var izlīdzēties arī ar vecām avīzēm, kuras tinot vienu ap otru veido konusa formu, ko nostiprina ar līmlenti);
* Karstās līmes pistole;
* Izsmidzināmās krāsas flakoniņš dekorēšanai.

Kad tas viss sagādāts, var ķerties pie dekora gatavošanas.
1) Vispirms pagatavo konusa pamatu, ja neesi iegādājusies jau gatavu.

2) Čiekurus piestiprina konusam ar līmes pistoli. Tos vienmērīgi un cieši liek vienu pie otra, virzoties no apakšas uz augšu. Lai iegūtu eglītes formu, apakšā liek lielākos čiekurus, augšpusē – mazākos. 

3) Kad čiekuri pielīmēti, var izmantot krāsu aerosolu un eglītei var piešķirt mirdzumu vai zelta/sudraba nokrāsu. Veikalos pieejami arī balti sniega efekta aerosoli.

Lai radoša darbošanās!

Dalīties.

1 komentārs

  1. Margarita on

    Manā dārzā aug skaista priede. Priede ražo skaistus čiekurus. Varu atdod čiekurus Jums. Jūs tik skaisti iztaisījāt dekoru no priežu čiekuriem!!

Atstāt Ziņu