Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Skaistas mazbudžeta kāzas: kā nepadarīt svinības par ‘lētām’?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kāzas ir viens no skaistākajiem notikumiem ikviena cilvēka dzīvē, kas atmiņā paliek ne tikai jaunajam pārim, bet arī kāzu viesiem. Ir pierasts, ka kāzu organizēšanas izmaksas sasniedz ne tikai vairākus simtus, bet pat pāris tūkstošus eiro, nemaz nerunājot par kāzām, ko plāno ļoti turīgi cilvēki. Bet kāzām nav jābūt tikai par izsmalcinātu un greznu kāzu kleitu, dārgiem laulību gredzeniem, ēdieniem no restorāna vai svinībām trīs dienu garumā. Ja esat piedzimuši dāsnā un bagātā ģimenē, tad lieliski, bet, ja – nē, tad, visticamāk, arī jūs vēlaties rīkot skaistas kāzas ar pieejamajiem naudas līdzekļiem. 

Protams, var gadīties situācija, kad, tuvojoties īpašajai dienai, saprotat, ka tomēr tēriņi ir lielāki, nekā plānots, un nolemjat izmantot tādu iespēju kā īstermiņa aizdevums vai kredītlīnija, bet, ja neesat pārliecināti, vai to varēsiet atmaksāt (kas, protams, ir jādara), tad labāk pieturēties pie visiem zināmās budžeta plānošanas, ieplānojot arī papildus līdzekļus gadījumam, ja pietrūkst, un ievērot šos ieteikumus:

1. Izvērtē, ko iekļaut viesu sarakstā
Lai gan jums abiem var rasties vēlme viesu sarakstā iekļaut visus, par kuriem vien varat iedomāties, tā nav nemaz tik laba doma. Tas varbūt izklausīsies skarbi, bet katrs viesis nozīmē arī papildu izmaksas, vienlaikus kāzas padarot mazāk intīmas (cita runa, protams, ja jums patīk lielāki pasākumi un kopā būšana).
Svarīgākais noteikums, ja plānojat mazbudžeta kāzas, ir saprast, vai tiešām šo cilvēku aicinat tādēļ, ka vēlaties to darīt. Nevajag iekļaut viesu sarakstā tālākus radus, draugus vai paziņas tikai pienākuma pēc, bez īpašas vēlmes dalīties priecīgajā notikumā ar šiem cilvēkiem.

2. Rīko ceremoniju mājās vai pie dabas
Īrēt muižu, viesu namu vai pat veselu pili savām kāzām var būt ļoti dārgi. Tā vietā padomā, varbūt jūsu pašu vai vecāku mājas būtu lieliska vieta šim notikumam. Tikpat laba izvēle būtu organizēt ceremoniju pie dabas – parkā, pie jūras vai ezera, vai kādā citā skaistā un jums nozīmīgā vietā. Vienīgi tad vajadzētu padomāt arī par rezerves plānu, ja nu gadījumā līst.

3. Ēdienu gatavojiet paši vai izmantojiet kontaktus
Ēdiena sagatavošana un galdu klāšana veido pat ļoti lielu kāzu izmaksu daļu. Bet to var samazināt, pašiem gatavojot un klājot galdus. Ja ne tā, tad varbūt paši ļoti bieži apmeklējiet vietējo kafejnīcu vai kādam no jūsu radiniekiem vai draugu draugiem pieder šāda tipa iestāde. Ir vērts atrast kopīgas paziņas, jo, ļoti iespējams, varēsiet saņemt nepieciešamos pakalpojumus par zemāku maksu.

4. Paši veidojiet ielūgumus
Lai arī mūsdienās pierasts, ka viss notiek elektroniski, kāzu ielūgumus gan pieņemts izsūtīt drukātā veidā uz papīra, kā nekā tas paliks kā pierādījums skaistajam notikumam. Bet, ja vēlaties ietaupīt, varat elegantus ielūgumus izveidot paši, piemēram, izmantojot kvalitatīvu mājas printeri. Bet dizainu varat noskatīt internetā vai izmantot kāda grafiskā dizainera pakalpojumus (tie ne vienmēr ir tik dārgi, kā varbūt sākumā šķiet).

5. Iznomā apskaņošanas iekārtu vai izmanto to, kas ir mājās
Tā vietā, lai maksātu par dzīvo mūziku grupai, paļaujies uz tev zināmu dīdžeju, vai vienkārši iznomā apskaņošanas iekārto vai pat izmanto to, kas pieejama mājās. Izveido mūzikas atskaņošanas sarakstu ar mīļākajām dziesmām zibatmiņā un arī ar to būs gana!

Cerams, ka šie pieci padomi palīdzēs radīt skaistas, atmiņā paliekošas kāzas, iekļaujoties budžetā. Un atceries – ja lēmumus pieņemsi pārdomāti un ar gaumi, neaizmirstot arī par savām vēlmēm, kāzas neviens nevarēs nosaukt par “lētām”. Lai izdodas!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu