Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Satikt īsto. Neiespējamā misija?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

k pa brīdim dzirdu no savām klientēm un arī paziņām šādu apgalvojumu – „Latvijā normālu vīriešu nav”, dažkārt tam seko piebilde „vai arī tie jau sen ar 100 ķēdēm ir pieķēdēti pie laulības altāra” vai „tās ņiprākās jau ir savākušas”. Dažāda vecuma sievietes stāsta par to, cik neiespējami vai cik neveiksmīgi ir bijuši mēģinājumi iepazīties un atrast „normālu vīrieti”. Tādēļ izdomāju uzrakstīt savas pārdomas par to, kā ir meklējami „normāli veči”.

Cilvēku dzīves stāsti ir atšķirīgi, mēs paši esam atšķirīgi un arī tas, kas mums tiek dots kā spējas vai talants no dzimšanas ir atšķirīgs, taču mēs visi esam apdāvināti ar vienu unikālu spēju, kas palīdz mums pat bez iedzimtā talanta kļūt par izciliem muzikantiem, kas ļauj mums sasniegt olimpiskās virsotnes sportā, kas aizved mūs pa karjeras kāpnēm līdz pašai virsotnei un kas ļauj mums veidot laimīgas attiecības. Šī unikālā spēja ir spēja mācīties. Mēs spējam sasniegt visu to, uz ko tiecamies un liekam talkā piepūli sasniegt kāroto.

Ir cilvēki, kuri liekas no dzimšanas viegli un gaisīgi veido kontaktus, iepazīstas, vienmēr sastop īstos cilvēkus, bet ir tādi, kuriem tas padodas ar grūtībām, taču tā ir labojama lieta.

” Ir viens vienkāršs likums, kas vada mūsu dzīvi –
tas, ko un kā mēs darām, pakļaujas mūsu emocijām un jūtām,
pat ja mēs tās neapzināmies,
savukārt tas, kā mēs jūtamies, tiek vadīts caur mūsu domām.

Lai iepazītos ar „normālu vīrieti” ir nepieciešams veikt labus sagatavošanās darbus. Ja Jūs vēlētos uzkāpt kalnā Jums būtu nepieciešams labs ekipējums un speciālā fiziskā sagatavotība, ja Jūs vēlētos iegūt labu darbu, Jums būtu nepieciešama atbilstoša izglītība, spējas, kvalifikācija un māka sevi pasniegt darba intervijā, ja Jūs vēlētos iegādāties īpašumu, Jums būtu jāsaprot ko Jūs vēlaties un ko varat atļauties. Iepazīšanas arī prasa savu sagatavošanas līmeni.

Ir viens vienkāršs likums, kas vada mūsu dzīvi – tas, ko un kā mēs darām, pakļaujas mūsu emocijām un jūtām, pat ja mēs tās neapzināmies, savukārt tas, kā mēs jūtamies, tiek vadīts caur mūsu domām. Tā ir veca, laba patiesība, kas aizvien strādā – mēs domājam, ka mēs nepatīkam vīriešiem un iztēlojamies, ka tusiņā mūs atraidīs, tas liek mums justies satrauktām un bēdīgām. Kad mums ir bail un mēs esam bēdīgas, mēs izlemjam nekur neiet un paliekam mājās. Un cik tas jocīgi nebūtu, sēžot mājās, ar mums tiešām neviens neiepazīstas un mēs vēl vairāk pārliecināmies par to, ka mēs taču nevienam nepatīkam un vēl vairāk jūtamies bēdīgas un vēl mazāk kaut kur ejam vai arī ejam ar sauju asaru azotē. Taču, kā jau es minēju, lietas var mainīt, mēs varam iemācīties domāt savādāk, justies savādāk un rīkoties savādāk. Tam ir nepieciešams nedaudz pacietības, iecietības pret sevi un parastā bērnišķīgā ziņkārība pamēģināt un uzdrošināties kaut ko pavisam nedaudz pamainīt un paskatīties, kas no tā iznāks.

Tad nu par dažiem svarīgiem aspektiem, kas var jums palīdzēt iepazīties un satikt tādu cilvēku ar kuru jūs jutīsieties laimīga, priecīga un būsiet jūs pati.  Apskatīšu izplatītākos viedokļus, ko nākas dzirdēt no sievietēm:

1. „Latvijā nav normālu džeku”
Šis ir īss apgalvojums, kas sevī daudz ko apslēpj. Pirmkārt, tā var būt vilšanās un apdedzināšanās ar iepriekšējām attiecībām. Neizdevušās var būt vienas, divas, trīs attiecības. Tas vienmēr ir grūti, bet šajā gadījumā ir vērts apstāties un atvadīties no tām. Problēma nav tajā, ka mēs kļūdāmies izvēloties cilvēkus, bet tajā, ka mēs neļaujam sev kļūdīties. Kurš ir teicis, ka savs cilvēks jāsatiek no pirmās, otrās vai trešās reizes? To ir teikušas mums daudzās filmas, mūsu vecāku un vecvecāku gaidas, labo grāmatu stāsti par pareizajām meitenēm. Bet dzīve ir krāsaināka un daudzpusīga. Runājot ar sievietēm, kuras ir apmierinātas ar savu vīrieša izvēli, var dzirdēt ļoti dažādus stāstus – tas tiešām varēja būt pirmās nopietnās attiecības, tās varēja būt piektās, tas varēja būt pēc randiņiem ar 50 dažādiem vīriešiem, dažkārt runa iet par 100. Jūs biedē šie skaitļi? J Tad piedāvāju padomāt cik daudz mēs satiekam cilvēkus, kamēr sastopam īstos draugus? Tik pat dažādi – tie var būt bērnības pagalma draugi, kas bija vieni no pirmiem sastaptiem cilvēkiem ārpus ģimenes, bet tie var būt studiju laika draugi, kad mēs jau esam sastapuši  dažkārt 1000-šiem cilvēku. Neierobežojiet sevi, iepazīstiet vairāk  vīriešu.

Otrkārt, tās var būt bailes – „ja normālu nav, tad es varu sēdēt mājas un neko nedarīt un baidīties”. Bailes no atraidījuma ir spēcīgs faktors, kas traucē satikt vīrieti un veidot attiecības. Mēs pierakstam atraidījumam maģisku spēku, bet tas ir tik pat vienkāršs kā jebkuras bailes un pakļaujas tiem pašiem savaldīšanas principiem – bailes kļūst lielākas, ja mēs cenšamies par tām nedomāt un ja mēs nepievēršam tām uzmanību. Ļoti vienkārša recepte kā tik galā ar bailēm – padomājiet kas ir tas ļaunākais, kas var notikt? Jūs aiziesiet uz tusiņu, jums liksies, ka esat ieraudzījusi savu sapņu vīrieti, bet viņš negribēs ar jums dejot. Kas ir noticis? Jūs atraida cilvēks, par kuru jums ir tikai fantāzija un nojausma. Tās ir nepatīkamas emocijas uz 5 minūtēm un tālāk jūs varat domāt jau par citu, bet mājās baidīties, piesedzoties ar atrunu, ka normālu jau neesot var gadiem ilgi. Vienmēr vērts izvērtēt,  vai ir vērts piedzīvot nepatīkamas emocijas 5 minūtes vai 5 gadus?

2. „Pie manis līp tikai dzērāji un kaut kādi kretīni”
Visticamāk, ka jūs raidāt kaut kādu signālu, kas šiem cilvēkiem šķiet pievelkošs. Pārbaudiet vai jums liekas pazīstamas šādas domas, kad esat attiecībās: „cilvēkiem vienmēr jāpalīdz”, „sievai jābalsta vīrs”, „man jau neko nevajag, galvenais lai maniem tuviniekiem būtu viss kārtībā”, „nabaga cilvēks, kā viņam neiet, man jāpalīdz”, „viņu neviens nesaprot, bet viņam ir bijusi smaga dzīve”, „es varēšu ar savu mīlestību panākt, ka viņam kļūst labāk”. Ja vairākums šo domu šķita pazīstamas, bet jums gribētos kaut ko mainīt savā dzīvē, jums steidzami jāmācās celt savu pašvērtību un jāmācās pastāvēt par savām vajadzībām, kad jūs to iemācīsieties, alkoholiķi, narkomāni un azartspēļu kārotāji pazudīs no jūsu dzīves ceļa.

3. „Tusiņā pie draudzenes stāvēs rinda, bet pie manis neviens, jo neesmu tik skaista.”
Pirmkārt, lietas būtība nav skaistumā, bet tajā, ko jūs izstarojat. Cilvēks 80% informācijas nodod nevis caur vārdiem, bet caur žestiem, acu skatienu, ķermeņa pozu. Izlasiet uzmanīgi – 80% informācijas ! Kas ir tas, ko Jūs raidāt šajos 80%? Jūs raidāt to, ko jūs domājat. Ja jūs domājat „visi džeki ir …”, viņi to sajūt un nav brīnums, ka netuvojas, ja jūs domājat „es esmu tik neglīta, ka šausmas”, viņi to sajūt un visādam gadījumam netuvojas, ja jūs domājat „ballīte nav izdevusies, viss ir garlaicīgi”, viņi to jūt un vairās no jums. Atzīstaties godīgi, vai jūs nāktu klāt cilvēkam, kurš skaļi paziņotu: „Visas sievietes ir stulbas!” vai „ Es vēlos iepazīties. Esmu vienkārši resns neveiksminieks, nesmuks, bet mans draugs ir daudz foršāks” ?

Otrkārt, pārbaudiet savu ārējā izskata sagatavotību. Vīrieši redz, dzird, sajūt smakas un garšas. Uz jums skatīsies, jūsu klātbūtni jutīs. Runa neiet par atbilstību šablona TV standartiem, bet gan par elementāro sakoptību. Lai saprastu kādā „tehniskā” stāvoklī esat pārbaudiet vai neesat iekritusi vienā no galējībām – nekoptībā vai pārkoptībā : vai jūsu mati nav taukaini? Vai jums ir blaugznas? Vai jūsu mati vienkārši aug paši savā nodabā jau gadus 3 vai arī tie izskatās aprūpēti? Pasmaržojiet kāds aromāts ir no jūsu padusēm dienas sākumā, vidū un beigās? Kādi ir jūsu nagi – aizlauzti, ar netīrumiem zem tiem? Kāds ir jūsu apģērbs? Tīrs vai arī vēl var izturēt pāris dienas? Cik svaiga ir jūsu elpa? Un otra galējība – cik daudz jūs lietojat kosmētikas? Vai esat izlējusi sev virsū vismaz pus pudeli smaržu? Vai jūsu frizūrā ir ļoti sarežģīta un ar daudz matu kopšanas līdzekļiem un tai nedrīkst pieskarties? Vai jums nav izteikti gari, asi, ar ziediem, spīdumiem dažādām krāsām nagi gan uz rokām, gan uz kājām? Protams, ka pēdējais punkts ir gaumes lieta, taču dažkārt ir vērts paeksperimentēt un paskatīties, kas notiek, ja jūs neuzliekat ierastos kaķa nagus  🙂

4. „Man tūlīt jāiepazīstas, jāapprecas, es nepaspēšu, bioloģiskais pulkstenis!!!”
Cilvēki uz ballītēm atnāk labi pavadīt laiku, atpūsties, paflirtēt, padejot, nevis parakstīt laulības līgumu. Milzu rūpes jūsu sejas vaibstos ir viegli nolasāmas un neviens pēc labas gribas nevēlās skriet un risināt jūsu problēmas. Atlaist rūpes ir arī māksla, ko var uztrenēt veicot dažādus relaksācijas vingrinājumus. Tas liekas tik vienkārši, bet mēs to tik reti darām, kaut mūsu ķermenis, ja to mēs iemācāmies relaksēt, pateicībā dod mums labsajūtu, kuru mēs arī raidām uz āru, kuru nolasa vīrieši. Parasti vīriešus ārkārtīgi intriģē un interesē sievietes, kuras jūtās labi pašas par sevi.

5. „Es uz klubiem neiešu, tur taču normāli cilvēki nerādās”
Parasti šo apgalvojumu nākas dzirdēt no tām sievietēm, kuras pašas uz klubiem neiet, bet gan ir dzirdējušas kolēģes un draudzenes stāstam par klubu apmeklējumiem. Klubos ir ļoti dažāda publika, un klubi arī ir ļoti dažādi, lai spriestu ir vērts apmeklēt vismaz vairākas reizes kādus 10 klubus.

Protams, ka publiskajā vietā patiešām var satikt cilvēkus, kuri jums galīgi neder un nepatīk, bet jautājums nav tajā, ka viņus satikt vai nesatikt, bet gan cik ātri jūs atpazīstat, ka jums šis cilvēks nepatīk un cik ātri jūs liekat viņam pazust no jūsu deju horizonta. Tā arī ir vēl viena spēja, kas ar laiku ļoti labi uztrenējama.

6. „Bet varbūt viņš tomēr ir īstais?”
Dažkārt sievietes baidās pārtraukt neizdevušos vai nepatīkamu iepazīšanos un vēlāk arī attiecības, jo baidās no vientulības, no tā, ka vairs nevienu nesatiks un nevienam nepatiks. Manā praksē esmu dzirdējusi apgalvojumu „es nevienam nepatikšu” no 18 gadīgas meitenes, no 25, no 37, no 45 un 60 gadīgas sievietes. Mūsu bailēm nav nekāda sakara ar realitāti vai vecumu, mēs vienmēr satiksim un mums patiks, jautājums ir tajā vai mēs protam sevi nomierināt, kad esam izmisušas un nobijušās kā mazs bērns? Vai mums iekšā skan atbalstoša balss: „Tev viss izdosies”, „Tu esi malacīte, tas nekas, ka šoreiz nesanāca“, „Tu esi pelnījusi priecāties un dzīvot labi”? Veiciet eksperimentu – pierakstiet 5 dienu laikā, ko jūs biežāk domājat – kritiskās domas par sevi vai atbalstošās? Ja kritiskās domas ir vairāk, vienkārši sākat atkārtot katru dienu vismaz 5 situācijas sevis atbalstošās domas. Tas izstrādā pieradumu atbalstīt sevi un jūs vieglāk tiksiet galā ar jebkurām dzīves likstām.

7. „Man vajadzīgs tikai miljonārs, es netaisos pa dzīvi iespringt”
Dažkārt te slēpjas vēlme uzsēsties vīrietim uz kakla, nokarināt kājas un neko nedarīt. Ja jūs interesē tāda veida attiecības, esiet gatava tam, ka bezmaksas ir tikai siers slazdā. Jūs izmantosiet viņu, viņš – jūs.

8. „Viņi jau skatās tikai uz jaunām, kam interesē sieviete pēc 30?”
Viņi ir dažādi un viņi skatās uz dažādām. Dzīvesprieks, vieglums un pārliecinātība ir nolasāma jebkurā vecumā un tas ir milzīgs magnēts, kas pievilina cilvēkus.

9. „Es gribu satikt savu otro pusīti”
Otro pusīšu ideoloģija ir ļoti izplatīta, bet tā mūs ārkārtīgi ierobežo un galīgi nav saistīta ar realitāti. Iedomājaties, jums bija kaislīga mīlestība 18 gados, bet tā beidzās. Ko nu vairs, ja tā bija pa īstam? Tad viss, otrā pusīte aizgājusi un mēs visu atlikušo mūžu paliekam vienas. Mēs esam veselas personības mums nav vajadzīgas pusītes, mēs neesam kroplas bez otra cilvēka, mēs esam pietiekamas, jautājums ir par to, ka dzīves laikā mēs varam satikt dažādus jaukus cilvēkus ar kuriem mēs varam būt mēs vēl vairāk un viņi var būt viņi.

Vēl viens slazds ko izliek šī doma – ja viņš ir mana otrā pusīte, mūsu attiecībām jābūt ideālām! Jūs nogalināt visu dzīvo attiecībās šādā veidā un mokat sevi. Strīdēties ir normāli, nepiekrist ir normāli, tas neliecina, ka jums ir sliktas attiecības, viss jautājums ir tajā kā jūs risināt domstarpības, kā atrodat kopsaucēju un vai tas dara jūs abus vēl nedaudz laimīgākus.

 

Protams, ka šeit ieskicētas tikai dažās no grūtībām un to pārvarēšanas virzieni, bez detalizēta apraksta, taču vēlējos vēl reiz uzsvērt, ka jebkuras grūtības, meklējot jaukus un foršus vīriešus, ir pārvaramas un Latvijā ir pilns ar labiem vīriešiem un katrai no mums ir iespēja satikt vairākus, mums ļoti labi derošus vīriešus. Un atceraties, jums taču vienlaicīgi nav vajadzīgi 100 vīrieši, bet 1, tāpēc neklausāties kaimiņienes šausmu stāstos par viņas 5 neveiksmīgām laulībām un aizmirstiet par kaut kur dzirdētas bēdīgas statistikas datiem 🙂

 

Ja Jums radās papildus jautājumi un idejas, droši rakstiet marija.abeltina@gmail.com

Izdošanos vēlot,

Psiholoģe Marija Ābeltiņa

 

Dalīties.

15 komentārs

 1. Šur tur tā smējos. Noteikti iedošu mammai izlasīt. Viņa parasti gaužas, ka viņai jau tikai tie dzērāji pielīpot 🙂

 2. Jūlija Liene R. on

  Daudzviet rakstītais lika pasmaidīt, lai gan tā visa ir tiesa, bet ļoti viegli pasniegta, tā ar smaidu un vieglumu. Vienai manai draudzenei bija variants par to, ka viņa nemācēja pārtraukt attiecības ar bijušo, laikam baidījās, ka nevienu citu nesatiks. Visas pazīmes liecināja, ka nu nesanāk nekas viņiem, pati arī bija nelaimīga, attiecības no randiņu fāzes tālāk nekustēja, bet viņa visu laiku centās sev ieskaidrot, ka varbūt vēl jāpagaida, ka viņa pārspīlē un sirdī jau biški iekritis esot, nav jau tik traki. Kad nu beidzot viņa saņēmās un izšķīrās, pēc pāris mēnešiem (vai pat nedēļām, vairs neatceros) viņa satika savu īsto. Šovasar precēsies! 🙂

 3. Bet es esmu tas gadījums,par kuru visi brīnās-kā tas var būt, ka esi viena? Bet esmu. Bija laiks, kad regulāri gāju uz ballītēm, arī tagad mājās nesēžu, bet nekas nenotiek. Pilnīgi nekas.Joprojām ceru…..

 4. viss labi on

  saveejie atrodas. uzkriit kaa sniegs uz galvas, kad vismazaak to gaidam. no maajas gan jaiziet, lai dotu vinjiem iespeju atrasties. jauku dienu.

 5. esmu satikusi savu Īsto. Jau gadu kā esam precējušies.<br><br>Man palīdzēja tas, ka ļāvos sirdij un mīlestībai un neklausījos prāta diktētos iebildumos.<br>Ja būtu analizējusi, domājusi, likusi "+" un "-", tad visticamāk, ka būtu palaidusi garām mīlestību.<br>

 6. Man tāpat kā Lotei. Savā alā nesēžu, drīzāk otrādi- visādu pasākumu, ballīšu utml. ir atliku likām, gan studiju laikā, gan darbā ir daudz vīriešu… bet attiecību nav- emu viena pati un nav man pat tādas īstas ilgstošas attiecības bijušas. Esmu bijusi kādas pāris reizes iemīlējusies, bet attiecības tika pārtrauktas pēc vīriešu iniciatīvās, vēl kādu gadu atpakaļ man likās, ka esmu varbūt beidzot satikusi to vīrieti, ar kuru gribu būt kopā- atkal nekā 🙁 Vecums arī jau krietni pār 20. Kur ir problēma patiešām nesaprotu- neesmu ne muļķe, ne garlaicības kalngals, ne nesmuka, ne nekopta un arī ne pārkopta. Arī ar iespringušu skatienu apkārt nestaigāju ( es vismaz tā ceru), jo neba mani pašu visi vīrieši, ko satieku, interesē. Lai kā arī nebūtu- to abpusējo jūtu un patiesas vēlmes būt kopā nekad nav bijis.<br>Tā kā sāk jau šķist, ka vnk. nav lemts, acīmredzot ir cilvēki, kuri nekad tā arī to īsto nesatiek.

 7. un man ir tieši tā pat kā iepriekšējai komentētājai. Mājās nesēžu, eju uz klubiņiem, kino, teātriem, sportoju, braucu ceļojumos, bet nekā… sliecos domāt, ka manī tiešām ir kaut kas atbiedējošs, bet kas??ehh 🙁

 8. Paldies par šo rakstu, tā ir tiešām 100% patiesība. Lai cik smaga nebūtu izgāšanās – ir labi, ja vari uzsist sev uz pleca un pateitk: nekas, malacīte! 🙂 un vēl – katra izgāšanās – man vismaz – ir kļuvusi par pamatu, lai kāptu uz augšu un tiektos pēc krietni vairāk un augstākām lietām, nekā tas bija pirms tam. Paldies mīļajiem vīriešiem.

 9. Ziniet, vēl man liekas, ka sievietēm vajag mainīt attieksmi – sievietes ir nevis vīrieša lielākais prieks, bet – vīrietis ir sievietes lielākais prieks un izklaide. Galvenais nepalikt stāvoklī!!! :))

 10. Liels paldies par padomiem ! It kā vienkārši, bet ik pa brīdim aizmirstas , ka jādomā pozitīvi ! Ja mani izmantoja , tas nenozīmē , ka tas tagad jādara man ! Tiešām !Paldies !<br>Ceru kādu satikt, galvenais ir aizmirst iepriekšēju , kurš bija stipri jaunāks , skaists un seksīgs , uzticīgs , saimniecisks, bet centās mani izkomandēt pēc sava prāta, un pie mazākās iespējas gribēja iedzert !Tagad laikam tik daudz nedzer, jo pašam par visu jāmaksā! Draudzējāmies 3,5 gadus un nodzīvojām kopā 3 gadus, man ap 50 !<br> Varbūt variet mani kā uzmundrināt ? ! Paldies !

 11. satikt īsto nav tik viegli…bet tiešām tas notiek, kad vismazāk to gaidi…nevajag katru dienu domāt par to, kad nu TU beidzot satiksi to īsto…varbūt Tu jau esi to satikusi, tikai neesi to sapratusi…1 dienas, mēneša vai pat gada laikā to nav iespējams saprast…vismaz man :)un man šķiet, ka daudz kas ir arī atkarīgs no mums pašiem…nav iespējams atrast sev ideālo vīrieti vai sievieti (savu 'īsto'), jo nekas nav ideāls šajā pasaulē!vienkārši jācenšas saskatīt cilvēkā, kas atrodas Tev blakus, to labāko…ar īsto cilvēku būs interesanti un patīkami atrasties blakus pat vienkārši kopā iepērkoties vai taisot pusdienas :)taču tas nebūt nenozīmē, ka ar īsto būs perfekti gludas attiecības bez sīkiem kašķiem, jo citādi dzīve būtu neinteresanta 🙂

 12. Labs un konstruktīvs raksts. Var tikai piebilst, ka bieži vien tiecamies uz tiem ideāliem: gribas gan seksīgu, gan gudru un atbildīgu, gan dzīvespriecīgu un tādu, kas vienmēr atbalsta, cenšas saprast un iepriecināt. Un kad iedomu ideālais tēls nesakrīt ar realitāti, tad gan ir vilšanās. Varbūt tieši tāpēc ir grūti atrast vajadzīgo cilvēku?

 13. Personiga pieredze on

  LV NAV lbu viriesu. Citas valstis gan. Istais atnak tad, kad sieviete jutas labi pati ar sevi un vismazak doma par Vina meklesanu.

Atstāt Ziņu