Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Sandra Kalniete izsludina balvu sievietēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete izsludinājusi konkursu Atdzimt no pelniem, kas aicina godināt Latvijas sievietes uzņēmējas, īpaši mazo uzņēmumu īpašnieces. Šim konkursam ikviens līdz 26.martam var pieteikt kādu apņēmīgu sievieti uzņēmēju. Piesaki tu arī savu kaimiņieni, paziņu vai darbadevēju!

“Mūsu sabiedrības izturīgākā daļa ir sievietes. Tas droši vien skan diskriminējoši attiecībā pret vīriešiem, bet, apskatoties atpakaļ vēsturē, sievietēm ir bijis jāpaliek un jāiztur, kamēr vīri ir devušies karā, izkauti, iznīcināti. Sievietes ir izturējušas un noturējušas latviešu tautu. Šodien pilnībā netiek novērtēts tas milzīgais ieguldījums, ko Latvijas ekonomikā, tautsaimniecībā, sociālajā jomā, izglītībā, medicīnā, visdažādākajās jomās, dod tieši sievietes. Es gribētu uzsvērt tieši sievietes mazās uzņēmējas, kuras dod darbu vienam, diviem cilvēkiem, varbūt tikai pati sev, bet dodot darbu vienam vai vairākiem cilvēkiem vai tas būtu Bauskā vai Aknīstē, vai kādā citā mazā Latvijas ciemā, viņa dod cilvēkiem iespēju neaizbraukt no savām mājām, palikt uz vietas un strādāt. Tas bija viens no projekta mērķiem pievērst sabiedrības uzmanību šo sieviešu pašaizliedzībai, izturībai. Šī balva ir pateicība sievietēm, kas visgrūtākajos brīžos nav padevušās, sākušas vēlreiz no nulles un guvušas panākumus,” preses konferencē, ziņojot par konkursa izsludināšanu, stāstīja S.Kalniete.

Citāts: “Šī balva ir pateicība sievietēm, kas visgrūtākajos brīžos nav padevušās, sākušas vēlreiz no nulles un guvušas panākumus”

Konkursa Atdzimt no pelniem! galvenā blava ir 1000 Ls. Pati S.Kalniete atzīst, ka tā ir simboliska, ņemot vērā, ka no tās vēl nāksies nomaksāt nodokļus, taču cer, ka ar laiku ikgadējā Sandras Kalnietes balva varētu kļūt arī par ko lielāku, “jo sākot ar Vairu Vīķi- Freibergu un beidzot ar ikvienu sievieti Latvijā mums ir ar ko lepoties!”

Konkursa organizēšanā piedalās arī biedrība Līdere. Biedrības valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna stāstot par to, kā notiks konkursam pieteikto dalībnieču vērtēšana, norāda uz pieteicēja atbildību. «Nozīmīga loma būs vēstuļu rakstītājiem, cik daudz vēstulē būs pastāstīts par sievieti, kuru piesaka šai balvai. Ir liela atšķirība, vai par pretendenti uzrakstīs trīs vai 20 teikumus,» saka A.Vīksna. Tādēļ, ja vēlaties pieteikt kādu sev zināmu sievieti, aprakstiet cītīgi, kādēļ viņa ir pelnījusi šo balvu.

 

Konkursa nolikumu un pieteikuma anketu vari atrast šeit – lidere.lv

 

Sūti uz konkursu stāstu par kādu tev zināmu sievieti uzņēmēju!

Stāstus par sievietēm uzņēmējām pilsētā vai lauku apvidū var iesniegt līdz 26.martam.

E-pasta adrese lidere@lid.lv   vai pa pastu: Biedrība “LĪDERE”, Graudu iela 68, Rīga, LV-1058.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu