Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

Sagaidi maiju laimīga un atjaunota – veic lielo pavasara tīrīšanu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

avasarī mēs visi sagaidām siltumu, tīrību un gaismu. Tas ir labākais laiks lielajai tīrīšanai, jo daba mostas un līdz ar to arī mēs. Priekšā maija brīvdienas un tas ir piemērotākais laiks, lai ne tikai kārtīgi atpūstos, bet arī ieviestu kārtību savā mājā, skapjos un pat domās. Gudriem.lv piedāvā izmantot īso ceļvedi lielajai pavasara tīrīšanai.

1. Atbrīvojies no vecām  un nevajadzīgām lietām
Paskaties kritiski uz mantām sev apkārt un Tu noteikti ieraudzīsi  gana daudz nevajadzīgu lietu. Tās krājas mūsu mājokļos gadiem, pārvēršot tos par krāmu  noliktavu. No šiem krāmiem jāatbrīvojas  pēc iespējas ātrāk un Tu sajutīsi, ka pēc tam pat elpot kļuvis vieglāk. Tas attiecas ne tikai uz apģērba gabaliem, kuri karājas skapī gadiem, bet arī liekajām mantām , kuras tikai krāj putekļus un vairs nenes nekādu prieku.

Kā saprast, ka manta  kļuvusi nevajadzīga? Ir kāds vienkāršs triks – ja neesi konkrēto drēbi vai apavus vilcis jau gadu vai arī neizmanto lietu gadu un vairāk – tātad tā Tev nav vajadzīga. Bez žēlastības izmet miskastē saplēstas, sabojātas un ieplaisājušas mantas. Savukārt ar mantām, kuras ir vizuāli pietiekami labi saglabājušās rīkojies gudrāk – atdot tās tiem, kuriem tās būs vairāk nepieciešamas.

Veco apģērbu var ziedot labdarībai, nododot to “Sarkanā krusta” organizācijai, labdarības veikalam “Otrā elpa” vai “Tuvu”. Bez maksas atbrīvoties no nevajadzīgajām elektroprecēm var kādā no “Latvijas Zaļais punkts” pieņemšanas punktiem. Vecās avīzes un žurnālus var nodot makulatūrai, piemēram, Līgatnes papīra fabrikā.

Ko darīt tālāk? Kad esi ticis  skaidrībā ar vecajām lietām, ir īstais laiks sevi palutināt ar ko jaunu. Nav vērts pārdzīvot, ja nepietiek līdzekļu, lai pilnībā atjaunotu garderobi. Savam priekam un labam garastāvoklim pietiks ar jaunu somu, šalli vai jaunām pavasara kurpēm.

2. Ķermeņa un gara attīrīšana.
Līdz ar pavasara atnākšanu der arī nedaudz pārskatīt savu ikdienu, dzīvesveidu, nomest  ziemas laikā uzkrātos kilogramus un attīrīt organismu. Jāsāk ar vienkāršāko – pareizu uzturu un ticiet, tas nav sarežģīti.  Auzu pārslu putra brokastīs darbojas kā “slota” zarnu traktam kā arī svaigi spiestas sulas, dārzeņi, augļi un olbaltumvielas. Organisma attīrīšanas un atveseļošanās periodā neēd desas izstrādājumus, kūpinājumus, sālītus vai marinētus dārzeņus. Šo 10 – 14 dienu laikā atsakies no cukura. Dzer vairāk tīru ūdeni. Ja nepieciešams uzmundrinājums – iedzer tasi zaļās tējas, tajā kofeīna saturs ir ne mazāks kā kafijā. Turklāt zaļā tēja uzlabo ādas krāsu un atjaunojoši iedarbojas uz organismu. Uz divām nedēļām aizmirsti par baltmaizi, konditorejas un citiem miltu izstrādājumiem, majonēzi, mērcēm un trekniem ēdieniem.

Pavasarī rodas vēlme arī pēc ārējām pārmaiņām. Jauns matu griezums  vai krāsa būs pašā laikā. Nevajadzētu aizmirst arī par kosmetologu – tagad, kamēr vēl nav spilgta saule ir īstais brīdis atjaunojošam ķīmiskajam pīlingam vai skaistuma injekcijām. Ja pa ziemu netika aiziets līdz masāžas kabinetam, tad šobrīd tam būs piemērots laiks.

3. Lai māja spīd un laistās!
Pēc tam, kad  esi atbrīvojies no nevajadzīgajām mantām, ir īstais brīdis ieviest tīrību un kārtību mājās. Protams, vienas dienas laikā veikt dzīvokļa ģenerāltīrīšanu neizdosies, tāpēc labāk sastādīt pakāpenisku tīrīšanas plānu. Ko pavasarī pilnīgi noteikti nepieciešams izdarīt?

Jācenšas izmazgāt vissmagākās lietas – aizkarus, segas, pārklājus, pledus, spilvenus un citus. Turklāt nepieciešams pārliecināties vai gadījumā kādi no tekstilizstrādājumiem nav jānes uz ķīmisko tīrītavu. Neiztikt arī bez logu mazgāšanas, jo pavasaris var ienākt mūsu mājās tikai pa tīriem logiem.

Ģenerālā tīrīšana no vienkāršas uzkopšanas un sakārtošanas atšķiras ar to, ka tā prasa nevainojamu tīrību. Tas nozīmē, ka  ir nepieciešams notīrīt pilnīgi visas virsmas, iztīrīt stūrus un kaktus aiz skapjiem un dīvāniem, notīrīt lampu abažūrus, u.c. un tikai tad var pievērsties vispārējai sausajai un mitrajai uzkopšanai.

Pavasarīgas vēsmas mājoklim piedos jaunu aizkaru iegāde spilgtos toņos kā arī istabas augi. Taču, ja budžets ir ļoti ierobežots, var vienkārši pārbīdīt mēbeles, pārvietot gultu tuvāk logam, pie sienas piekarināt patīkamus attēlus vai fotogrāfijas.

Kas palīdzēs uzkopšanā? Saprotams, ka darbu apjoms ģenerālās tīrīšanas laikā ir tik liels, ka bez papildspēkiem neiztikt. Ir labi, ja ir liela ģimene un katrs var pielikt roku pavasara tīrīšanas darbos. Ja gadījumā tā nav, tad palīgā var nākt gan profesionāli uzkopšanas palīglīdzekļi, gan efektīvi tīrīšanas līdzekļi. Pilnu pavasara tīrīšanas līdzekļu klāstu kā arī ķīmiskās tīrītavas pakalpojumus atradīsi šeit.

4. Dodies nelielā ceļojumā!
Garajās maija brīvdienās nekādā gadījumā nevajadzētu palikt mājās, jo dienas solās būt saulainas un pavasarīgi siltas, tādēļ jau laicīgi der apzināt sev piemērotākos atpūtas variantus. Lieliski, ja ir iespēja doties ceļojumā uz kādu siltāku zemi. Maijā lieliski laikapstākļi sagaidāmi praktiski visos kūrortos Eiropas dienvidu daļā, kā arī Turcijā, savukārt tūroperatori piedāvā pat 3 – 4 dienu atpūtas iespējas. Maijā gaisa temperatūra lielākajos kūrortos būs +23-25 grādi un varēs jau peldēties! Īpaši burvīgi, ka maijā vēl nav vasaras svelmainais karstums līdz ar to iespējams arī doties pastaigās un apmeklēt nozīmīgākos objektus. Maijā arī ceļazīmju cenas pie tūroperatoriem ir par 30-40 procentiem zemākas nekā vasaras sezonā.

Ja nav iespējas doties uz siltajām zemēm, tad var izvēlēties braucienu uz mūsu kaimiņzemēm Lietuvu un Igauniju. Lieliska SPA atpūta Sāremā, delfinārijs Klaipēdā, zinātnes centrs Tartu vai nesteidzīgas pastaigas Traķu pilī. Izvēles iespējas tādam brīvdienu braucienam ir plašas un maksā demokrātiski – 15-25 eiro no cilvēka dienā.

Starp citu, arī Latvijā iespējams atrast gana daudz lielisku vietu. Piemēram, aizbraukt uz Kuldīgu un vērot lidojošās zivis Ventas rumbā, doties uz jauno atrakciju parku “Avārijas brigāde” Ogres  pusē vai arī izstaigāt jūras krastu Ventspilī un Liepājā.

5. Piepildi sapni!
Esam pārliecināti – pavasarī piepildās viskvēlākās vēlēšanās. Brauciens visai ģimenei uz jūru vai jaunas automašīnas iegāde? Vai arī  esiet noskatījuši jaunu mēbeļu komplektu vasarnīcai? Varbūt jau sen sapņojiet iegādāties jaunu televizoru? Nav vērts pārdzīvot, ja gadījumā nepietiek līdzekļu sapņa realizācijai. Pie mums vienmēr ir iespēja salīdzināt izmaksas un aizņemties nepieciešamo summu no kompānijām, kas piedāvā tādu pakalpojumu kā ātrie kredīti. No sākuma izpēti visus nosacījumus kredīta saņemšanai un izvēlies sev piemērotāko. Pievērs uzmanību tam, ka daudzas ātro kredītu kompānijas piedāvā aizņemties pirmo reizi bez komisijas maksas, ja tas ir Tavs gadījums – nav vērts pārmaksāt.

Dalīties.

Atstāt Ziņu