Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Points of You – spēle, kas palīdzēs saprast un atkal satikt sevi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iss ir mūsos, arī atbildes un risinājumi sarežģītām situācijām. Arī tad, kad šķietami nezinām, ko vēlamies no dzīves, apkārtējiem un sevis, mēs patiesībā to zinām. Problēma ir tā, ka mūsu smadzenēm dažkārt labpatīk bloķēt pieeju tam, kas ir mūsos… Prāts izveido neredzamas robežas, kas kavē piekļuvi tam, kas notiek mūsu apziņā un zemapziņā. Spēle Points of You ir instruments, kā caur fotogrāfijām un to izraisītām emocijām atkal satikties ar sevi.

Par to, kas ir Points of You, kā tā darbojas un kādus rezultātus sniedz, šajā Kristīnes Joannas Golubevas, Points of You personības attīstības spēles treneres un sertificēta Ēriksona koučinga skolas kouča, rakstā.


Kristīne Joanna Golubeva – sertificēts Ēriksona koučinga skolas koučs, Points of You personības attīstības spēles trenere, kas apguvusi spēli Polijā un Izraēlā, grupu dinamikas un komandu veidošanas pieredze gan Latvijā, gan arī Krievijā, vadītprasmju maģistre.

Vada treniņus par personīgo izaugsmi, komandu veidošanu, vadītprasmju attīstīšanu. Pati ir radījusi Domino&Points of You komandas attīstības spēli. Vienmēr kustībā un atvērta jaunām iespējām un izaicinājumiem.

E-pasts saziņai joanna.golubeva@gmail.com.  

 

Tavi punkti, punkti tev, punkts uz „i”, tavs skatu punkts,– tā varētu tulkot Points of You personības attīstības spēles nosaukumu latviešu valodā.

Katram cilvēkam pasaulē ir savs īpašais skatu punkts – par sevi, citiem, savu dzīvi, sabiedrību un pasauli kopumā. Ir brīži, kad mēs stāvam vienā punktā un redzam tikai to, kas ir mums priekšā, iespējams, jūtamies iestrēguši vai apjukuši. Tad mums ir jāsper viens solis uz priekšu. Pasper soli uz priekšu, safokusē savu uzmanību. Un tad – ir jaunas iespējas, atziņas, domas par notiekošo, visbeidzot – jauns skatu punkts, no kura var pieņemt lēmumu, izdarīt secinājumus un uzrakstīt darba plānu.

Negaidītais – ir precīzs. Un tieši tas ir galvenais Points of You spēlē. Pati spēle sastāv no fotogrāfiju kartītēm, kurās ir dabas skati, cilvēki, priekšmeti, vārdi. Points of Youmetode balstās uz to, ka tiek savienotas smadzeņu puslodes – emocionālā un radošā ar loģisko un analītisko. Skatoties uz attēlu un vārdu, tiek nodarbinātas abas smadzeņu puslodes, kas dod vislabāko rezultātu.

Viss sākas ar pauzi – laiku sev, noskaņošanos, galvenā jautājuma uzdošanu – kā es šodien jūtos? Kas man ir svarīgs? Mani sapņi?  Kādi tie ir? Kur ikdienas ritmā tie ir palikuši – nolikti plauktiņā, vai ir manā acu priekšā? Iekšējais meklētājs strādā ar pilnu jaudu, lai ieraudzītu no jauna mūsu sapņus. Sapnis ir enerģijas, iedvesmas, kaislību un ambīciju avots.

Pēc tam dalībnieks izvēlas kādu no attēliem, kas uzrunā visvairāk un tad interpretē to savā īpašā veidā. Ko es redzu attēlā? Kādas emocijas tas manī raisa? Kā tas ir saistīts ar mani un manu jautājumu, sapni? Dažreiz dalībniekiem tiek iedots attēls, citreiz fotogrāfijas tiek savstarpēji samainītas, papildinātas ar kādu īpašības vārdu vai jautājumu. Tas reizē ir aizraujoši, un negaidīti. Aiz negaidītā ir precīza ziņa, kas palīdz atrast pašiem sevi. Blakus efekts – mēs ne vienmēr gribam to ieraudzīt un atzīt. Un spēle atļauj atklāties tieši tik daudz, cik pats esi gatavs. Attēli ir kā karte, bet uzraksti jālasa pašam un ceļš, pa kuru doties, arī jāizvēlas pašam. Šajā brīdī rodas savs plāns – pirmie soļi, Excel darba lapa, trīs galvenie uzdevumi.

Points of You personības attīstības spēle derēs ikvienam (individuāli vai grupās), kurš grib:

 Laiku sev un attīstīt sevi;
 Atrast jaunus skatu punktus, mērķus un sapņus;
 Atrast negaidītus risinājumus;
 Saliedēt kolektīvu;
 Pieņemt lēmumus;
 Ieraudzīt vērtības;
 Atklāt no jauna sevi un savu identitāti.

Par Points of You
Spēle ir radusies Izraēlā un kopā ir trīs spēles Coaching game, Punctum un Faces. Šobrīd tā ir pieejama 147 pasaules valstīs un ir tulkota 19 dažādās valodās.
Vairāk informācijas – www.points-of-you.com.

 

________________________

Tuvākās iespējas izmēģināt spēli Points of You: 

‘ODZES SEMINĀRS’
IEPAZĪSTI UN ĻAUJ VAĻU SAVAI ČŪSKAS DABAI!
SEMINĀRS ‘SAŠŅORĒSIM SANDALES!’
IEDOD ZAĻO GAISMU SAVIEM SAPŅIEM! 
Dalīties.

2 komentāru

  1. Kristīne on

    Spēle ir tiešām radoša un interesanta. Noteikti iesaku vismaz reizi izmēģināt pašām un pārliecināties, kā ar vizuālo kartiņu palīdzību iespējams uzdot un sadzirdēt pareizos jautājumus, kas Tev, Tavai zemapziņai ir svarīgi tieši šajā laikā un vietā. Un arī visādi citādi tas ir lietderīgi pavadīts laiks lieliskā sabiedrībā. Paldies par šo iespēju piedalīties pirmajā "Odžu" seminārā.

  2. Lai cik tas dīvaini nebūtu tās bilžu kartiņas ļoti precīzi var noķert tā mirkļa emocijas un pat dziļākās dvēseles problēmas, kuras tā vien negribas sev atzīt. Spēle ļauj ieskatīties sevī tik dziļi, cik pašam nav bail skatīties. Ļoti vērtīga pieredze.

Atstāt Ziņu