Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

Piesakies! Stipendiju programma sievietēm programmēšanas apguvei

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tas vairs nav šokējošs fakts, ka IT nozarē novērojams arvien pieaugošs kvalificētu speciālistu trūkums. Līdz 2022. gadam IT un inženierzinātnes sektorā trūks 16 000 darbinieku, un tie ir tikai Latvijas statistikas dati. Turklāt pagājušajā gadā Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pārskatā par dzimumu līdztiesību tika konstatēts, ka mazāk nekā 1 no 20 meitenēm izskata iespēju par karjeras veidošanu saistībā ar zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātnēm un matemātiku.

Tāpēc dalīto pakalpojumu centrs Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) kopā ar Riga TechGirls un Riga Coding School šogad apvienojās, lai uzsāktu Latvijā pirmo programmēšanas stipendiju programmu sievietēm un sešām motivētākajām sievietēm sniegtu iespēju apgūt programmēšanas pamatus praktiski bez maksas. Programmēšanas kursu vērtība vienai personai ir 985 EUR, kurus stipendijas iegūšanas gadījumā nodrošinās Tele2 SSC. Tā ir lieliska iespēja sievietēm mainīt karjeru un apgūt jaunu nākamo profesiju vai attīstīt savu esošo karjeru un kļūt tehniski izglītotākām.

Programmēšanas kursi tiks uzsākti 23. jūlijā un notiks katru darba dienas vakaru sešu nedēļu garumā. Programmēšanas kursi paredzēti cilvēkiem, kuri iepriekš nav saskārušies ar programmēšanu, vai arī ir iegūta minimāla pieredze pašmācības ceļā. Kursi tiek uzsākti no pašiem pamatiem ar mērenu tempu un viegliem uzdevumiem. Šajā laikā tiks apgūti programmēšanas pamati, GIT Hub lietošana, programmēšanas valodu C# un Java pamati, kā arī WEB izstrādes pamati (html, css, js). Pēc programmēšanas kursu pabeigšanas stipendiātiem tiks piedāvātas arī darba iespējas IT sektorā.

Ieinteresēja? Piesakies!

Stipendiju programmai Girls Make IT Happen aicinātas pieteikties daiļā dzimuma pārstāves bez vecuma ierobežojuma, bet ar spēcīgu motivāciju pilnveidot savas zināšanas, lai no jauna uzsāktu karjeru IT sektorā vai turpinātu esošo karjeru citā līmenī. Plašāka informācija par stipendiju programmu atrodama mājaslapā www.girlsmakeithappen.lv.

Ja tevi šis interesē, tev ir jānosūta e-pasts uz rigatechgirls@gmail.com ar virsrakstu “RTG stipendija” un jāpievieno: 1) savs CV, 2) motivācijas vēstule, kurā paskaidrots, kāpēc vajadzētu izvēlēties tieši tevi. Aprakstiet sevi un to, kāpēc Jūs nolēmāt, ja vēlaties apgūt programmēšanu vai kādas iespējas Jūs sagaida, apgūstot programmēšanu.

Pieteikšanās stipendijām līdz 1. jūlijam (plkst. 23.59).

Pamatojoties uz motivācijas vēstuli, daļa pretendentu tiks uzaicināta uz interviju klātienē.

Pēc intervijām tiks izvēlētas sešas sievietes, kuras piedalīsies projektā!


Dalīties.

Atstāt Ziņu