Vārda dienu svin: Ilga

Pastāsti un izglāb citu sieviešu dzīvību!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katru mēnesi Latvijā ap desmit sieviešu mirst no dzemdes kakla vēža. Tā ir slimība, kuru, ja savlaicīgi konstatē, var uzvarēt. Tikai nepieciešams spert pirmo soli- sākt rūpēties par savu veselību un doties pie ginekologa. Taču tik daudz sieviešu pie šī ārsta nav bijušas gadiem! Kādēļ? Lielākoties tās ir atrunas par laika un naudas trūkumu, domas, ka „mani jau tas neskars” un „kāda jēga iet, ja nekas nesāp?” Sievietes, kuras ir uzsākušas cīņu ar dzemdes kakla vēzi, zina, cik svarīga bijusi tā reize, kad viņas tomēr izlēma doties pie ginekologa un uzzināja savu diagnozi. Daudzas tagad var atviegloti nopūsties – „paldies dievam, ka izdarīju to savlaicīgi..”

Maijas (25) stāsts: „Sievietes gadiem neiet pie ginekologa, jo it kā jau nekas nesāp, sūdzības nav. Bet man arī nebija nekādu sūdzību. Nekas nesāpēja. Un tomēr -CIN 2. (…) Gribas redzēt, kā bērni uzaug. Mazbērnus sagaidīt. Gribas kaut ko dzīvē vēl izdarīt. Tāpēc principā eju regulāri pārbaudīties.”

Rūtas (35) stāsts: „Ierados pie dakteres un viņa atklāti teica, ka kaut ko tādu nav bijusi gatava ieraudzīt – CIN 2 ar lielu izsaukuma zīmi, kas jau norāda uz iespējamību par CIN 3.” Daktere izstāstījusi, kas tas ir un nosūtījusi uz biopsiju ar piebildi, ja tā konstatēs trešo pakāpi, Rūtai būs jādodas uz operāciju. „Man bija šoks. Tas taču bez piecām minūtēm vēzis!”

Agneses (35) stāsts: „IEVĀ izlasīju interviju ar čellisti Violetu, kas guļ uz nāves gultas, jo nav ārstējusi pirmsvēža stadiju (CIN). Tas man lika aizdomāties un uzreiz sev atzīmēju, ka tomēr jāaiziet pie dakteres.
Nekādu sūdzību man nebija. Cikls ļoti regulārs, izdalījumi starplaikos gandrīz nav, nekur nesāp. Daktere visu pārbaudīja, arī vairogdziedzeri, visas analīzes un vēl nosmējās, ka tās citiem par paraugu var rādīt. Teica, lai zvanu pēc nedēļas un man pateiks uztriepes rezultātus. Bet tā kā viss cits bija kārtībā, es pat aizmirsu piezvanīt.
Taču šoreiz ārste zvanīja man. Viņa man teica, ka man ir CIN 2 un tas esot nopietni. Tajā mirklī es īsti nesapratu, kas tas ir. Daktere uzreiz teica, ka nevajag panikot, bet tās ir šūnas, kas izraisa dzemdes kakla vēzi, JA NEKO NEDARA. Man iestājās panika.
Šobrīd mani biedē tā doma, kā būtu, ja nebūtu tas žurnāls, ja es nebūtu piegājusi pie kioska, izlasījusi to interviju.”

Ginta: “Izlasīju vienā rāvienā. Šis šķiet būs mans liktenīgais raksts…Kauns atzīt, bet pie ginekologa neesmu bijusi ..2 gadus. Aiziešu. Paldies Agnese, ka pastāstījāt!”

Pastāsti arī Tu savu stāstu un izglāb citu sieviešu dzīvību!

Ja arī Tev ir nācies stāties pretī dzemdes kakla vēzim, padalies ar savu stāstu! Kāpēc par to ir jārunā? Dzemdes kakla vēzis ir paņēmis un joprojām paņem daudzu sieviešu dzīvības Latvijā – ik mēnesi no šīs slimības ap desmit sieviešu mirst. Tās ir sievietes spēka gados – gan tās, kuras vēl būtu spējušas radīt bērnus, gan tās, kuras nepaspēja izaudzināt savus mazuļus. Personīga pieredze uzrunā vairāk kā neskaitāmi ārstu brīdinājumi. Pat uz valsts nodrošinātajām bezmaksas dzemdes kakla vēža pārbaudēm atsaucība ir zema. Diemžēl, kamēr tas neskar kādu tuvinieku vai pašu, mēs bieži vien izliekamies, ka „tas mūs neskar”. Ja Tavs stāsts liks aizdomāties un doties pie ginekologa kaut vienai sievietei, Tu būsi paveikusi ļoti labu darbu.

 

Īpašs paldies  – dāvanu kartes 20 Ls vērtībā no Veselības Centra 4
Sievietēm, kuras atsauksies šim aicinājumam un pastāstīs savu pieredzi cīņā ar dzemdes kakla vēzi, dāvāsim dāvanu karti 20 Ls vērtībā, ko varēsiet izmantot kādā no Veselības centrs 4 iestādēm.

Raksti mums: Savu stāstu sūti mums uz e-pastu sp@sievietespasaule.lv ar norādi „Izglāb dzīvību”.

Jūsu vēstules gaidīsim līdz 1.septembrim!

 

Akciju atbalsta:


Dalīties.

Atstāt Ziņu