Vārda dienu svin: Līga

Pareiza telpu uzkopšana – nāc un iemācies

Pinterest LinkedIn Tumblr +

areiza mājas tīrīšana ietaupa tavu naudu, laiku un pacietību. Iemācīties, kā pareizi un efektīvi izmantot tīrīšanai paredzētos līdzekļus un instrumentus, ir vērtīgi ikvienam – gan profesionāļiem, gan ikvienai mājsaimniecei. Kopš pavasara Latvijā durvis ir vērusi “Tīrības skola”, kur visu to var uzzināt un iemācīties. Aicinājām skolas pārstāves – Anitu Vidiņu un Baibu Aneraudi pastāstīt par skolu un telpu uzkopšanu ko vairāk.

Tīrības skola
“Tīrības skolu” izveidoja uzņēmums SOL Latvia, lai ikvienam būs iespēja apgūt profesionālas uzkopšanas vadlīnijas un pilnveidot esošās zināšanas par telpu uzkopšanu. Bezmaksas kursi ir pieejami ne tikai telpu uzkopšanas profesionāļiem, bet arī mājsaimniecēm, tiem, kas gatavojas braukt uz ārzemēm strādāt uzkopšanas jomā un grib tam sagatavoties, kā arī citiem interesantiem. 

Pamatā “Tīrības skola” ir domāta sievietēm, kas labprāt uzzinātu to, kā pareizi tīrīt māju. Nodarbībās ir iespēja apgūt un uzzināt dažādus tīrīšanas knifiņus, iepazīt un saprast instrumentus un tīrīšanas līdzekļus, kādi mums visiem ir mājās. Nodarbības izglīto un iemāca orientēties tajā visā.

Līdz šim “Tīrības skolā” ir notikušas divas nodarbības. Pirmajā vairāk uzmanība pievērsta logu mazgāšanai, stikla virsmu mazgāšanai un tualetes tīrīšanai. A.Vidiņa un B.Aneraude atzīst, ka nebija pat iedomājušās, ka tas viss sievietes tā interesēs. “Prieks, ka spējam pastāstīt kaut ko jaunu,” – neslēpj skolas pārstāves, piebilstot, ka viņiem tā ir ikdiena, jo uzņēmuma pamatnodarbošanās ir saistīta ar profesionālu telpu uzkopšanu, bet izrādās citiem – daudz kas tajā visā ir jauns, nezināms un interesants.

Katra “Tīrības skola” organizētā nodarbība ir par citu tēmu – var pieteikties un apmeklēt visas, bet var arī izvēlēties atsevišķas nodarbības, tieši tās, kas interesē. Septembrī, piemēram, būs nodarbība par grīdām – parketa, linoleja, lamināta kopšanu. Oktobrī – par mēbelēm un to kopšanu. Novembrī savukārt varēs uzzināt par telpu uzkopšanas knifiņiem, gatavojoties ziemai un ģenerāltīrīšanai. Ar “Tīrības skola” piedāvātajām nodarbību tēmām un nodarbību laikiem var iepazīties ŠEIT>>.

Kādas kļūdas visbiežāk pieļaujam, ko nezinām?
Lupatiņu izmantošana
Sievietes bieži nezina, cik dažādas ir lupatiņas un kam katra ir domāta. Piemēram, ir stikla lupatas, virsmu lupatas, trauku lupatas. Ir ļoti daudz dažādu instrumentu un līdzekļu, ko vienkārši ir jāmāk pareizi lietot. Ja to nemācēsim, mums tas šķitīs slikts risinājums un turpināsim cīnīties ar lupatām no veciem džemperiem, avīzēm un pašu veidotām uzpariktēm.
Logu mazgāšana
Šobrīd to vislabāk un ērtāk darīt ar mopu (sūkli) un gumiju. Principā, katrs var mazgāt logus ar tādiem pašiem instrumentiem kā profesionāļi. Protams, arī ar to ir jāmāk pareizi darboties, lai nesabojātu logu.
Tualetes tīrīšana
Ir daudz jautājumu par to, kā pareizi mazgāt podu, krānus un citas virsmas. Sievietes interesējas par pelējumu un tā novēršanu.
Ķīmijas izmantošana
Nepareizs ir pieņēmums – jo vairāk ķīmijas, jo labāk. Lietojot vairāk ķīmiju, nekā paredzēts, mēs padaram virsmas vēl netīrākas.
Nepareiza aizkaru mazgāšana
Bieži neprotam mazgāt baltos aizkarus. Mēs parasti liekam pulveri, kas domāts baltiem audumiem. Bet tā nevar – jāmazgā ar krāsaino pulveri. Baltajam pulverim, lai gan visi to noliedz, ir klāt hlors. Un sintētikai hlors nepatīk. Tāpat ir ar balto apakšveļu – tā arī jāmazgā ar krāsainas veļas pulveri. Baltais veļas pulveris ir domāts kokvilnai.
Nepareiza sadzīves tehnikas lietošana
Sākot izmantot, piemēram, trauku mazgājamo mašīnu vai veļas mašīnu, vajag to pareizi noregulēt, atbilstoši jūsu ūdenim – vai tas ir ciets vai mīksts. Tam ir  ļoti liela nozīme.

Kādiem uzkopšanas darbiem šobrīd ir īstais laiks?
Pirmkārt, nekas nav jādara obligāti, katrs pats izvēlas, ko un cik bieži darīt. Un tomēr kārtīga sieviete šobrīd:
– mazgās logus;

– mazgās aizkarus;

– atjaunos vaskotās grīdas;

– tīrīs skapju augšas un citas vietas, kas pa vasaru varētu būt noputējušas.

Apkopēja vairs nav tikai tante ar lupatu
Sarunas noslēgumā “Tīrības skolas” pārstāves norāda, ka mūsdienās ir muļķīgi domāt, ka būt apkopējai ir “pēdējais, ko var darīt”. Patiesībā, mūsdienās apkopēja ir ļoti zinoša un apmācīta, viņai ir daudz kas jāzina un jāiet līdzi laikam un plašajam uzkopšanas pieeju un līdzekļu piedāvājumam. Viņai jāmāk atpazīt un kopt dažādas virsmas, jāmāk rīkoties ar dažādiem instrumentiem. Apkopēja vairs nav tikai tante ar lupatu – viņai ir daudz jāzina. Tieši tāpat arī ikvienam no mums.

Lai arī tev liekas – ko gan es varētu nezināt par mājas tīrīšanu, tu noteikti vari uzzināt ko jaunu, noderīgu un interesantu!

Vairāk informācijas par Tīrības skolu meklē www.sol.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu