Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda

Padomi karjerai: Kā gūt atzinību darbā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai tu esi centīga darba darītāja, kura nesaņem pietiekami atzinības par paveikto? Vai ir sanācis brīnīties par to, kā citi tiek uzslavēti? Vai pēc padarīta darba tu esi tā, kur nesaņem uzslavas, kamēr citiem paspiež roku? Ja tā ir, tad ir pienācis laiks izmaiņām. Šeit ir daži padomi, ko tu vari īstenot darbā, lai pārliecinātos, ka neviens cits, bet tu, tiec atalgota par savu darbu.

Esi runātīga, kad tas ir svarīgi
Ja tev nepatīk runāt par darbu, bet gribi, lai par tevi runā tavi darbi, tad pārliecinies, ka visiem ir zināms, ka tie ir tavi darbi. Konkurence ir liela un tavā profesionālajā izpausme ir nepieciešams būt pamanāmai. Visās sanāksmēs, sapulcēt centies skaļi un pārliecinoši izteikt savas idejas, jo pēc tam neviens tās nevarēs piesavināties, kā savas.
 
Neļaujies manipulācijām
Neapspried savus rīcības plānus neformālās reizēs, piemēram, pusdienās vai kafijas pauzēs. Pēc tam, priekšnieka priekšā, kāds cits to var pasniegt kā savu ideju. Uzmanies no šādām situācijām. Ja kāds tev jautā ko konkrētu, centies atbildēt nekonkrēti, nepasakot visas detaļas.

Ir ideja? Raksti to uz papīra
Rakstot savas idejas tas būs ne tikai pierādījums tam, ka ideja bija tava, bet arī palīdzēs padarīt to reālāku un palīdzēs tev organizēt savas domas. Aizsūti e-pastu savam priekšniekam, lai viņš novērtē tavu aptuveno plānu un idejas.

Lūdz atsauksmes
Kad darbs ir paveikts, lūdz savu priekšnieku izteikt vērtējumu un komentārus par to, tādējādi “nejauši” izveidojot, īpašumtiesības uz savu darbu. Tu taču nevarētu lūgt vērtējumu par darbu, kurā pati neesi iesaistījusies vai ne? Prasot atsauksmes tu arī liec domāt, ka uzņemies atbildību par paveikto darbu.

Neesi neredzama
Esi draudzīga ar visiem. Cilvēki, kas ir vairāk zināmi pārējo vidū, parasti ir veiksmīgāki darbā, jo viņiem ir atbalsts no kolēģiem un priekšniekiem. Esi atvērta komunikācijai un panāc, ka cilvēki zina, kas tu esi.

Iemācies pateikt “nē”
Neviens nevar izmantot tevi, ja tu to neļauj. Tātad, ja kolēģis lūdz tevi darīt viņa darbu, iemācies atteikties, neesot arī, protams, rupja. Palīdzi kolēģiem cik un kā vien vari, bet nedari visu darbu viņu vietā. Tas tikai padarīs tevi dusmīgu un neapmierinātu.

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu