Vārda dienu svin: Līga

Organisma attīrīšanai nav nekā labāka par ūdeni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsdienās arvien vairāk cilvēku interesējas par sava organisma attīrīšanu no kaitīgajām vielām un atkritumproduktiem, izmēģinot visdažādākās procedūras, kas mēdz būt gan dārgas, gan pat nepatīkamas. Speciālisti atgādina – laiku laikos nekas labāks par ūdeni organisma attīrīšanai mākslīgi izgudrots nav!

Vislabākais tavam organismam – ūdens
„Ūdenim ir daudz funkciju: tas uztur organismā līdzsvaru jeb homeostāzi, nodrošina daudzu vielu uzsūkšanos, dzesē organismu, veic barības vielu transportu uz šūnām. Tam ir vēl kāda funkcija – atkritumproduktu izvade no organisma. Mēs zinām, ka savs ķermenis jāmazgā ar ūdeni, nevis ar kafiju, tēju vai limonādi, taču mēdzam piemirst, ka arī organisma attīrīšanai vislabākais ir tieši ūdens, nevis jebkāds cits dzēriens,” teic dietoloģe Lolita Neimane.

Lai kā mēs vēlētos, 21. gadsimtā nav iespējams pilnībā izvairīties no kaitīgām ietekmēm – ar pārtiku un gaisu organismā nokļūst liels daudzums kaitīgu vielu. Savu artavu piemet klāt arī mazkustīgs dzīvesveids, sēdošs darbs nevēdinātās telpās, nepareizs uzturs, kā arī pastāvīgs stress. Savukārt ikdienas spriedzi daudzi cenšas kliedēt ar alkohola, nikotīna vai vēl spēcīgāku „antidepresantu” – narkotiku un dažādu medikamentu palīdzību.

Atcereries par ūdeni katru dienu
Mūsu organisms, kas ir brīnišķīga un sarežģīta pašregulējoša sistēma, pats vairs nevar tikt ar visu galā, īpaši, ja dzīvojam ne pārāk veselīgu dzīvesveidu. Nereti, dzirdot vārdus „organisma attīrīšana”, cilvēkam automātiski nāk prātā kādas nepatīkamas procedūras un mokošas diētas. Tomēr ir kāds veids, kā attīrīt organismu bez jelkādas īpašas papildu piepūles – ar ūdens palīdzību un par to vajadzētu atcerēties ne tikai kampaņveidīgi, bet gan katru dienu.

Sārmains minerālūdens
Gluži tāpat, kā mēs katru dienu mazgājamies, arī organismam vajag kārtīgu „dušu”, kas to iztīra. Nātrija hidrogēnkarbonātu saturošs minerālūdens labi izvada toksīnus, kā rezultātā noris organisma attīrīšanās un uzlabojas pašsajūta.
Sārmainos minerālūdeņus, pirmkārt, vajadzētu lietot, lai atbrīvotos no diskomforta un smaguma sajūtas kuņģī, īpaši, ja ieēsts pār mēru.

Attīrīšanās kurss reizi mēnesī
Pirmo reizi veicot attīrīšanas kursu, speciālisti ieteic nedēļas garumā dzert minerālūdeni vairākas reizes dienā pusstundu pirms ēšanas, daudzumu aprēķinot pēc formulas – uz katru svara kilogramu septiņi mililitri minerālūdens. Nākamajās reizēs ūdens daudzums jāsamazina apmēram uz pusi. Vakarā ūdeni nevajag dzert vairāk par pusglāzi. Attīrīšanās kursu ieteicams veikt reizi mēnesī.

 

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu