Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Nepatīkams aromāts? Otrā randiņa vairs nebūs!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gandrīz puse aptaujāto vīriešu atzīst, ka sievietes nepatīkama ķermeņa aromāta dēļ attiecības pēc pirmās tikšanās netiktu turpinātas, liecina aprīļa sākumā Unilever veiktais pētījums par dezodorantu lietošanas paradumiem un ķermeņa aromāta lomu ikdienā Baltijas valstīs.* Tāpat nepatīkams aromāts četras reizes samazina iespējas iegūt darbu un veidot sekmīgas biznesa attiecības.

Nepatīkams aromāts – būtisks traucēklis darbā
Viena no neērtākajām vietām, kur svīšana un nepatīkams ķermeņa aromāts, būtiski traucē, ir darba vieta. To atzīst vairāk nekā puse aptaujāto.
Lielākā daļa (58%) atklāj, ka izvairās no kolēģiem ar sliktu ķermeņa aromātu, gandrīz viena ceturtā daļa darbabiedru izliekas, ka nejūt nepatīkamo aromātu un atzīst, ka turpina “ciest”, un tikai daži (13%) ir gatavi par to aizrādīt.
Interesanti, ka atklātāki ir tieši vīrieši nevis sievietes – 18% aptaujāto Latvijas vīriešu atklāti aizrādot kolēģiem par nepatīkamu aromātu.

Lai cīnītos ar nepatīkamā ķermeņa aromāta problēmu darba kolektīvā, vīrieši atzīst, ka talkā tiktu likts humors (31%) vai skarbā patiesība, pasakot tieši acīs (28%). Taču trešdaļa aptaujāto sieviešu uz problēmu vislabprātāk norādītu iedodot vai uzdāvinot atbilstošu dāvanu (31%). Katrs piektais no aptaujātajiem domā, ka ar nepatīkamo ķermeņa aromātu ir jāsadzīvo un ir nepieklājīgi norādīt uz šo problēmu. Tikai 5% respondentu atzīst, ka izvēlētos smalkāku veidu un atstātu, piemēram, kolēģim zīmīti.

Situācijas, kurās sadarbības partnerim piemīt nepatīkams ķermeņa aromāts, sekmīgu biznesa sadarbību samazina sešas reizes, liecina pētījums.

Ķermeņa aromāts var sabojāt attiecības
Pētījuma rezultāti liecina, ka nepatīkams ķermeņa aromāts ir viens nogalvenajiem iemesliem, kas liek pārtraukt attiecības ar otru cilvēku. Vairāk nekā puse Latvijas sieviešu neietu uz otru randiņu ar vīrieti, ja viņam būtu nepatīkams ķermeņa aromāts.

Arī Latvijas vīrieši, lai gan aptaujā atklāj, ka par vissvarīgāko uzskata sievietes seksuālo pievilcību (51%), tomēr gandrīz puse no viņiem nedotos uz tikšanos ar sievieti, kurai ir nepatīkams ķermeņa aromāts (47%).

Negatīvā attieksme pret nepatīkamu ķermeņa aromātu daļēji varētu tikt skaidrota ar to, ka lielākajai daļai (81%) aptaujāto šķiet – sviedru smaka saistīta ar cilvēka netīrību jeb nepietiekamām rūpēm par savu higiēnu.

Kādu iemeslu dēļ tu pēc pirmā randiņa vairs netiktos ar cilvēku?

Sieviešu atbildes:                                                Vīriešu atbildes:

Nepatīkams ķermeņa aromāts- 54%                   Nešķiet seksuāli pievilcīga- 51%

Spēcīgas viedokļu atšķirības – 43%                     Nepatīkams ķermeņa aromāts- 47%

Nešķiet seksuāli pievilcīgs – 31%                         Spēcīgas viedokļu atšķirības – 45%

Raksturu nesaderība – 29%                                 Raksturu nesaderība- 38%

 

 Kas liecina par to, ka cilvēks pastiprināti svīst? Kādas pazīmes tu pamani pirmās?

Nepatīkams ķermeņa aromāts – 56% aptaujāto

Redzami sviedru pleķi uz apģērba – 53%

Ķermeņa valoda, kas norāda, ka cilvēks jūtas neērti – 40%

Kāpēc, tavuprāt, cilvēkam ir nepatīkams ķermeņa aromāts?

Nepietiekamas rūpes par savu higiēnu – 81%

Veselības problēmas – 47%

Dezodorantu nelietošana – 24%

 

* Unilever sadarbībā ar Tirgus un sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS veica pētījumu par ķermeņa aromāta lomu ikdienas situācijā un dezodorantu lietošanas paradumiem. Aptaujā kopumā piedalījās 1508 respondentu vecumā no 18 līdz 49 gadiem. Pētījums Baltijas valstīs veikts 2010. gada aprīļa sākumā.

 

Dalīties.

6 komentāru

  1. Tā patiešām ir problēma, ja cilvēks nā kuz darbu nemazgājies, mums bija viens tāds kolēģis, un ļoti nepat'ikami bija ar viņu kontaktēt, aiz muguras viņš tika aprunāts. Man šķiet, ka viņam tā arī neviens neaizrādīja, ka tieši viņa smaka liek pārējiem pret viņu izturēties tik noraidoši. Bet nu viņš arī bija viens no tiem, kas štatu samazināšanas dēļ tika atlaists.

  2. atklātā on

    Varbūt dīvaini, bet man mana vīrieša sviedru aroms pat patīk, tiešām! Ne jau tā ka visu laiku gibu, lai viņš staigā sasvīdis, man patīk arī kā viņš smaržo, kad ir sasmaržojies, bet pēc fiziskām nodarbēm man viņa sviedru aroms arī patīk.

  3. Tas viss ir nieks,salidzinot ar to sausaligo smaku,kas rodas,ja odekolonu vai dezodorantu sapus tiesi drebees.FUI!!!

  4. Man bija tāda problēma jau no 15 gadiem. Ar veselību viss ir ok<br>Tagad lietoju Dry Dry dezodorantu pēc nepieciešamības un vairs nav nekādas problēmas<br>Kad draudzene pastāstīja, no sākuma neticēju, ka tiešām viņš ir tik efektīvs<br>visiem iesaku

Atstāt Ziņu