Vārda dienu svin: Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Neaizmirstamais franču skūpsts

Pinterest LinkedIn Tumblr +

rancija ir valdzinoša ne tikai ar savu dabu, Parīzes šarmu, bet arī nezūdošo seksapīlu. Vienmēr tiek runāts par francūzietes valdzinājumu, par franču vīrieša juteklisko un romantisko dabu. Un tam visam pa vidu… kaislīgs, romantisks un neaizmirstams Franču skūpsts.

 

Kas īsti ir Franču skūpsts
Franču skūpsts ir skūpsta veids, kad viena vai abu partneru mēle pieskaras otra lūpām vai mēlei. Tas ir lēns un kaislīgs skūpsts, kas parasti tiek uzskatīts par intīmu, romantisku, erotisku un seksuālu. Šis skūpsta veids stimulē partnera lūpas, mēli un muti. Tā kā mute ir viena no jūtīgākajām erogēnajām zonām ķermenī, šis skūpsts spēj sniegt ļoti patīkamas sajūtas, lai gan baudas sniegšana ar Franču skūpsta palīdzību, lielā mērā ir atkarīga tieši no partnera iemaņām, tādēļ ir vērts praktizēties.

Kur un kā ir radies Franču skūpsts
Par šī skūpsta veida nosaukuma rašanos ir vairākas teorijas, bet nav vienas oficiālas, jo nav vēstures liecību, kas to apstiprinātu. Daudzi cilvēki, iespējams, domā, ka franču skūpsts, tā nosaukuma dēļ, ir radies Francijā, bet tā gluži nav. Saistība ar Franciju šim skūpstam var būt tikai tāpēc, ka 20.gadsimta sākumā frančiem bija piedzīvojumu alkstošu, amorālās uzvedības  un kaislīgu mīlnieku reputācija. Francūži bija arī pirmie, kas atļāvās publiski izrādīt savas mīlas jūtas dejojot vai skūpstoties. Franču skūpsts, acīmredzot, ieguva savu nosaukumu, jo franči tika asociēti ar lielāko daļu lietām, kas bija seksuālas vai vulgāras.

Kāda cita teorija stāsta, ka nosaukums radies, jo 20. gadsimta ceļotājiem bija zināms, ka sievietes Francijā ir daudz atklātākas un sirsnīgākas. Tādēļ radās teiciens – Kamēr esat Francijā, iegūstiet meitenes skūpstu”, kas vēlāk tika saīsināts kā- „Iegūstiet Franču skūpstu”. Savukārt pašā Francijā Franču skūpsts ir minēts arī kā baiseramoureux „mīļāko skūpsts” vai baiseraveclalangue „skūpsts ar mēli”, bet vēl senāk tas bija zināms kā baiserflorentin „florenciešu skūpsts”. Tāpat to dēvēja par „dvēseles skūpsts”, jo skūpstoties rodas sajūta it kā divas dvēseles saplūstu vienā.

Īstais Franču skūpsta termina autors nav zināms, bet viņš noteikti būtu ļoti pārsteigts, ja zinātu, ka šis termins savu nozīmi nav zaudējis cauri gadsimtiem. Lai arī kur būtu radies franču skūpsts, tas vienmēr būs universāls simbols romantikai, mīlestībai un iekārei.

Skūpstīšanās pozitīvie efekti
Piekritīsiet, ka skūpsts nekad nav tikai skūpsts. Tas ir augstākais romantisma simbols mūsu kultūrā – no Šekspīra traģēdijas līdz maģiskajam „Jūs varat noskūpstīt līgavu!”

Pozitīvu emociju vadīts skūpsts liek mūsu pulsam kļūt straujākam un acu zīlītēm izplesties, kas, iespējams, ir iemesls, kādēļ skūpstoties aizveram acis. Ķermenī notiek arī dopamīna pieaugums, kas ir atbildīgs par alkām, ilgām un „vēlos atkal būt kopā ar tevi” sajūtām. Tas stimulē arī to, ka skūpsts spēj sniegt absolūtas atbrīvotības un laimes sajūtu, ko var salīdzināt ar sajūtām, kādas sniedz narkotikas.

Esam pieraduši daudz runāt par seksu, bet ar skūpstiem ir iespējams panākt daudz lielāku intimitāti, līdz ar to tiem būtu jāpievērš tikpat liela uzmanība kā seksam. Kā izrādās skūpstīšanās nav tikai baudas iegūšanas veids, tai ir liela nozīme arī cilvēces turpināšanā. Saskaņā ar biologu uzskatiem, skūpsti ar mēli, tostarp apmainoties ar siekalām, ļauj mīļotajiem „izpētīt”partnera imūno sistēmu, lai tādejādi savlaicīgi izvairītos no partnera, ar kuru ir pārāk tuva ģenētiskā radniecība. No evolūcijas viedokļa, seksa partnerim ir jābūt pēc iespējas ģenētiski atšķirīgākam, lai viņš liktos pievilcīgs un lai nodrošinātu ģenētisko daudzveidību, kas veidotu spēcīgu imūnsistēmu un veselīgu attīstību pēcnācējiem.

Atšķirība pastāv arī tajā, kā sieviete un vīrietis uztver skūpstu. Sievietes mēdz sūdzēties par pārāk daudz otra mēles esamību mutē, kas rada slapju skūpstu, savukārt lielai daļai vīriešu tieši patīk mitri skūpsti. Sievietes vairāk kā vīrieši pievērš uzmanību partnera zobu stāvoklim un elpai, kamēr vīriešiem svarīgi ir, lai skūpsts būtu vienkārši patīkams. Tāpat vīrieši vairāk uzskata, ka skūpsts ir līdzeklis  mērķa sasniegšanai, kamēr sievietes skūpstiem piešķir daudz lielāku nozīmi un mēdz uzskatīt, ka tieši skūpsts var pateikt, ko partneris jūt pret viņu un kādas būs viņu turpmākās attiecības.

Viens vienīgs ieteikums veiksmīgam skūpstam
Ir ierasts, ka pirmo soli skūpstam sper vīrietis. Tādēļ  īstā brīža noķeršanas padomus atstāsim viņiem, bet mums noderēs tikai viens padoms – Smaidīt! Ja es patīkami satraukta par gaidāmo skūpstu ar partneri, parādi to ar koķetu smaidu! Smaids mazinās vieglo spriedzi jūsu starpā un radīs pozitīvu noskaņu. Tas dos vīrietim pārliecību, ka viņš tev patīk un tāpēc drīkst tevi noskūpstīt.

Interesanti fakti par skūpstīšanos
Franču skūpsts nodarbina visus 34 sejas muskuļus. Buča nodarbina tikai divus.
Skūpstīšanās zinātni sauc filematoloģija (philematology)
Lūpas ir 100 reizes jutīgākas nekā pirkstu gali. Un pat dzimumorgānos nav tik daudz jutīguma kā lūpās.
Lielākā daļa cilvēku skūpstoties galvu pieliec uz labo pusi.
Garākais skūpsts fiksēts 2005.gada jūlijā, Londonā. Pāra lūpas bija saskārušās 31 stundu, 30 minūtes un 30 sekundes.
Kaislīga skūpstīšanās sadedzina 6,4 kalorijas minūtē.
Skūpstīšanās ir laba zobiem, jo skūpsta laikā palielinās siekalu plūsma mutē, kas palīdz atbrīvoties no aplikuma uz zobiem.
Kama (vēlēšanās) Sutra (dzejoļu veids) ir aprakstīti vairāk kā 30 veidu skūpsti, piemēram,  “cīņa ar mēlēm.”
Mute ir pilna ar baktērijām. Skūpsta laikā pāris apmainās ar 10 miljoniem līdz 1 miljardam baktēriju.

Dalīties.

Atstāt Ziņu