Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Nākotnes virtuves. Kuru no tām gribētu tu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šovasar pēc mēbēļu ražotāja IKEA pasūtījuma veikts pētījums, kurā aptaujāti vairāk kā 2500 Lielbritānijas un Īrijas iedzīvotāju – viņi dalījās savās idejās un sapņos par nākotnes virtuvi. Savukārt IKEA apkopojot šos redzējumus, izveidoja 3 nākotnes virtuvju konceptus.

Tātad, izrādās, cilvēki vēlas, lai 2040.gadā viņu virtuve būtu klusa vieta, kur visai ģimenei satikties,  atpūsties un kopā ieturēt tikko pagatavotu maltīti. Virtuve kļūs par sava veida mājas iemītnieku labsajūtas centru.

IKEA prognozē, ka nākotnes virtuve būs tik tehnoloģiski advancēta, ka tā būs teju vai dzīva, jo aktīvi reaģēs uz mūsu vajadzībām tā, kā spētu vien māte.

3 nākotnes virtuves koncepti:

“Emocionāli inteliģentā”
Emocionāli inteliģentās virtuves koncepts paredz, ka tā būs vieta, kur sagatavoties savai ikdienai, kā oāze, kur smelties enerģiju. Sienās iebūvētās tehnoloģijas stresa gadījumā sniegs aromterapijas seansu, izplatot telpā jauku smaržu. Sensori novērtēs tavu veselības stāvokli un ieteiks dažādus tev atbilstošus brokastu variantus. Un, ja tu neesi īsti droša, kā sagriezt sīpolus, tavs hologrāfiskais šefpavārs būs vienmēr pieejams un varēs sniegt padomu.

“Atpakaļ pie dabas”
Otrs virtuves koncepts fokusējas uz ilgtspējību. Izrādās, liela daļa aptaujāto nemaz nesapņo par robotizētām un tegnoloģizētām virtuvēm, bet gan vēlas nākotnē atgriezties pie dabas. Viņi vēlas virtuvi, kas apvieno augstās tehnoloģijas ar dabu, uz katra soļa samazinot enerģijas patēriņu. Šajā virtuvē dominē zaļumi, tā būtībā ir kā dārzs iekštelpās. Turpat uz vietas iespējams izaudzēt pārtiku. Iedomājies, tev virtuvē pat ziemā aug baziliks, dillītes, piparmētra, gurķi, vīnogas u.c. Lielākā pārtikas daļa glabājas augstas klases pieliekamajā, nevis ledusskapī.
Zaļās virtuves koncepts

“Gudrā”
Trešās virtuves koncepts ir futūristiskāks – tā ir virtuve, kurā darbojas gudrās (jeb smart) tehnoloģijas. Virtuve, kas izmantojot tehnoloģijas, nosaka vajadzības un darbojas pati. Virsmas, kas pašas notīrās, automātiskā atkritumu šķirošana un citas inovācijas, kuras varēs kontrolēt ar balss komandām vai mobilam telefonam līdzīgām iekārtām.  

 

Kuru no šīm nākotnes sapņu virtuvēm tu vēlētos?

 

Avots- Ikea 2010.gada vasaras pētījums, atrodams ikea.com

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu