Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Mūžsenā krāpšanas tēma

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Krāpšana ir neērta, nepatīkama un… neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tā notiek. Tieši tāpat kā pat vislabākās mammas var sakliegt uz saviem bērniem, pat visakurātākie darbaholiķi var aizmirst par tikšanos, pat vispārbaudītākie draugi sāpināt un visizcilākie sportisti izgāzties mačos. Es neattaisnoju krāpšanu, bet gan saku, ka tā ir mūsu – būtņu, kas mēdz kļūdīties – dzīves realitātes daļa. Bet kādēļ tiek sperti sānsoļi? Mēģināsim arī saprast, kā dzīvot, ja tas tomēr ir mūs piemeklējis?

Krāpšanai partnerattiecībās var būt dažādi iemesli. Lūk, daži no tiem:

Partneru savstarpējā emocionālā atsvešināšanās.
Tā var notikt, nepievēršot uzmanību savstarpējo attiecību attīstībai. Iemīlēšanās aizsteidzas un tās vietā nāk ikdiena. Ja mēs neatrodam laiku divvientulībai, romantiskiem brīžiem, kas ir brīvi no loģistikas jautājumiem – „Ko nopirkt veikalā? Kurš šodien izņem bērnus no bērnudārza?” – mēs pārvēršamies par dzīves kolēģiem un seksuālā iekāre sāk meklēt citas izejas.

Attiecības, kur emocionālai tuvībai nav vietas.
 Cilvēki var veidot savas attiecības uz savstarpējā izdevīguma principa un pat gadiem, dažādu iemeslu un dzīves pieredzes vadīti, noliegt vajadzību pēc emocionālā siltuma, baidīties un izvairīties no tā. Taču, sajūtot pieņemšanu, mīlestību, emocionālo tuvību ar kādu citu cilvēku, izsalkumā tiekties pēc tā.

Varas demonstrācija.
Dažkārt krāpšana var būt kā viens no vardarbības veidiem, mēģinot demonstrēt savu pārākumu partnerim, sodīt viņu. Parasti par šādiem sānsoļiem partneris „neviļus” tiek informēts un pat vainots to norisē – „Tu esi tik garlaicīga(s) /neglīta(s), ka nekas cits neatliek, kā sameklēt kādu citu”.

Mēģinājums apliecināt savu pievilcīgumu.
Mums katram ir sava izpratne par to cik atraktīvi pretējam dzimumam mēs šķietam. Dažkārt, mūs var nomocīt mazvērtības kompleksi, un dēkas var būt neveiksmīgs mēģinājums celt savu pašapziņu.

Vāja impulsu kontrole un bieži vien vāja izpratne par to kā jūtas otrs cilvēks.
 „Kaut kā nevarēju atteikt…”„Ieraudzīju, iekāroju, noguldīju!” Šādi dzīves principi  var liecināt par dažādu savstarpējās komunikācijas prasmju vakuumu.

Izraušanās no „zelta būra”.
Dažkārt mēs varam nonākt situācijā, kad otrs izdara „visu kā nākas” – uzdāvina visas pareizās dāvanas, izpilda visus pienākumus, atrisina jebkuru problēmu pareizā veidā, bet aizmirst vai neprot pajautāt par to, kā mēs jūtamies un ko mēs reāli vēlamies tieši šobrīd. Un pat ja sākotnēji, mēs baudām „mīlestību kā kino”, ar laiku nepārvarami sāk gribēties izrauties ārpus rāmjiem, pareiziem noteikumiem, tur, kur ir brīvība un spontanitāte.

Primitīva uzvedība jeb mirkļa vājums.
Ja krāpšana nav sistemātiska un noturīga uzvedība, bet tas ir atsevišķs gadījums uz dzīves audekla, bez turpinājuma un attīstības, tad tas var būt vienkārši gadījums, kad mūsu instinkti un emocijas nosaka mūsu rīcību un prāta spējas ir „ārpus uztveršanas zonas”. Neaizmirsīsim, ka aplūkojot cilvēku, kā būtni, kas ir pakļāvusies evolūcijai, nākas secināt, ka instinkti un emocijas ir miljoniem gadu vecākas uzvedības noteicējas, nekā racionālais, loģiskais, nosvērtais prāts, kurš redz  ilglaicīgas sekas un spēj pārskatīt situāciju kopumā.

Kā jebkuri meli, krāpšana atstāj nozīmīgas un dziļas emocionālas sekas abiem partneriem. Un ko ar to krāpšanu darīt?
Ja jums jau sen ir apnikušas attiecības un esat tajās ieraduma dēļ, tad krāpšana ir patiesi labs iemesls, lai attiecības pārtrauktu. Taču, ja aizvien mīlat savu partneri, tad varbūt nevajadzētu steigties ar lēmumiem un pakļauties pirmā brīža impulsiem. Krāpšanu ir iespējams pārdzīvot un piedot.  Taču tas prasa laiku un patiesu piepūli – pirmkārt, jau noskaidrojot šādas rīcības cēloņus un, otrkārt, risinot, tās problēmas, kas slēpjas aiz tiem. Un laiks – laiks ir vajadzīgs lai izdzīvotu emocijas –sāpes un dusmas no vienas puses, vainu un sāpes no otras, laiks ir vajadzīgs, lai ieraudzītu, ka aiz vārdiem „piedod” stāv reāli darbi, laiks ir vajadzīgs, lai lēnam atjaunotu sagrauto uzticību un paļaušanos vienam uz otru. Krāpšana ir pārbaudījums attiecībām un prasa gan katra partnera personīgo iekšējo pārkārtošanos, gan totālu attiecību revīziju.

 

Lasītāji diskutē: vai regulāra erotiskā masāža salonos ir krāpšana?

Dalīties.

Atstāt Ziņu