r tik daudz lietas, ko mēs varam mācīties no saviem vecvecākiem, un, tās var būt labākās mācības un zināšanas mūsu dzīvē. Un, tas, ko mēs mācāmies no mūsu vecvecākiem, mūs noteikti padara par labākiem cilvēkiem.
Dzīves gudrība
Daudzās ģimenēs, kur kopā dzīvo vairākas paaudzes, vecvecāki, it īpaši vecmāmiņa ir kā ģimenes simbols. Viņa ir tā, pie kuras tiek meklēts padoms dažādās dzīves stundās un situācijas. Vectēvs bieži vien ir kā piemērs, kas māca mazbērnus par smago darbu un rūpējas par saviem bērniem un mazbērniem.
Lai gan vecvecāki var nebūt ieguvuši augstāko izglītību vai viņi nepārzina jaunākās tehnoloģijas, viņi tāpat var sniegt vislielākās zināšanas un gudrību.
Vērtības
Lai gan tas ir vecāku uzdevums, iemācīt saviem bērniem vērtības, reizēm bērni vienkārši negrib vai nespēj dzirdēt kaut ko, ko viņu vecāki ir teikuši. Galu galā, bērni mūsdienās paši zina ļoti daudz, citreiz pat vairāk kā vecāki, tāpēc bieži padomu meklē pie vienaudžiem. Bet tie paši bērni, kas varbūt nav iemācījušies kādas vērtības mājās ieklausās vecvecākos un tā apgūst svarīgas ģimenes un dzīves vērtības.
Pašpietiekamība
Mūsdienās, kad mums it kā ir tika daudz dažādu jauninājumu un iespēju kā vieglāk darīt darbus, kā ietaupīt kā ātrāk ko izdarīt, mums tāpat bieži vien viss noiet greizi un šķiet, ka viss ir gluži pretēji – nav laika, ir grūti, nezinām, kā rīkoties. Bieži vien vecvecāki ir tie, kuri var iemācīt mums labākos veidus, kā ietaupīt naudu un kļūt pašpietiekamiem. Lielākajai daļai vecvecāku ir zināma pieredze, piemēram, lauksaimniecībā un viņi var iemācīt mazbērniem, kā izaudzēt dārzeņus, augļus un garšaugus, kā ietaupīt uz pārtikas preču pirkšanas rēķina. Vecvecāki bieži māca saviem mazbērniem, kā šūt, kā braukt ar aut, kā gatavot un citas praktiskas un dzīvei noderīgas lietas, kas tiešām mums katram noder un ļauj būt pašpietiekamiem un paveikt daudz saviem spēkiem.
Dzimtas koks
Vecvecāki ir lielisks informācijas avots, mēģinot salikt kopā ģimenes vai lielākas dzimtas koku. Tas ir kā ceļojums laikā, kā aizraujoša vēstures stunda kopā ar foto un stāstiem par piedzīvoto vecvecāku dzīvē. Izmanto šo iespēju, kamēr tev tāda ir, un uzzini vēsturi no saviem vecvecākiem.
Beznosacījuma mīlestība
Nav svarīgi, ko mēs esam darījuši, vienalga cik nepareizu soli dzīvē mēs esam spēruši, un kādu ceļu izvēlējušies, vecvecāki vienmēr būs ar mums un gribēs palīdzēt. Tas ir viņu dabā, tā ir beznosacījumu mīlestība, kas ir starp vecvecākiem un mazbērniem.
Arī vecāki var daudz ko mācīties no saviem vecākiem, tātad vecvecākiem. Caur to, kā vecvecāki saprotas un izturas ar mazbērniem, vecāki var mācīties un izmantot ko savās attiecībās ar bērniem.
Viņi neapdraud attiecības, sodot.
Protams, vecākiem ir nepieciešams noteikt ierobežojumus, bet tam jānāk caur savstarpēju vienošanos vai saprotošām sarunām, nevis sodiem. Kādu sodu uzlikšana bērniem tikai sabojās jūsu attiecības.
Viņi zina, cik ātri aiziet bērnība.
Šī īpašība liek bērniem ļaut izbaudīt bērnību, cik vien var. Viņi neliek tam ātrāk kļūt pieaugušam, viņi nenodarbina viņus ar pieaugušo darbiem un jautājumiem. Vai, gadījumā, kad bērni ir jāiesaista kādās pieaugušo nodarbēm, viņi atradīs veidu, kā to pārvērst par jautru procesu.
Viņi zina, ka dzīve ir īsa.
Vecvecāki ir pieredzējuši savu daļu gan skumju, gan prieku. Viņi zina, ka dažkārt viss, ko mēs varam darīt, ir skumt kopā viņi izmanto katru iespēju, lai visu pārējo laiku visi kopā vienkārši baudītu dzīvi!
Viņiem nekad neaptrūkstas apskāvienu.
Vecvecāki zina, ka ir brīži, kad mums nepieciešams, lai blakus ir kāds, kas vienkārši var uzklausīt un no kura varam sajust atbalstu. Viņi vienmēr būs gatavi tevi samīļot un apskaut. Vecvecāki paši ļoti ilgojas un mīl apskāvienus, tāpēc ir dabiski, ka viņi tos jau no mazotnes sniedz arī saviem mazbērniem.
Viņi neraizējas par sīkumiem.
Vecvecāki ir dzīvojuši pietiekami ilgi, lai saprastu, ka dzīve ir pārāk īsa, lai raizētos par katru nieku. Mazbērni un arī vecāki, var iemācīties pielāgot savas prioritātes, apspriežot problēmas ar saviem vecvecākiem , kuriem ir plašs un zinošs pasaules redzējums.