Lai risinātu erekcijas traucējumus, visbiežāk vīrieši ir gatavi izrunāties ar savu partneri un kopīgi meklēt risinājumu. Taču kā otru populārāko risinājuma veidu vīrieši min mīļākās meklēšanu. Šādu rīcību visvairāk, 26% gadījumos, atbalsta vīrieši vecumā no 40 līdz 60 gadiem. To apliecina šogad Latvijā veiktais pētījums par paradumiem erekcijas traucējumu risināšanā.
Tāpat vienu no iespējām, kā risināt savas erekcijas problēmas, vīrieši min izvairīšanos no tuvības jeb izlikšanos par beigtu. Ir arī ir vīrieši, kas par labākajām zālēm uzskata samierināšanos ar problēmu un aizmirst par seksu. Šādu viedokli visbiežāk, 11% gadījumos, pauduši vīrieši virs 60 gadiem.
Citāts: „Pēdējā laikā novēroju, ka par erekcijas grūtībām sūdzas ne tikai kungi gados, bet arī 20 – 30 gadus veci vīrieši, kas ar erektilo disfunkciju visbiežāk sastopas stresa, uzdzīves vai partneru maiņas dēļ.”
„Ir gadījumi, kad sastopoties ar erekcijas traucējumiem, vīrietis meklē atrisinājumu ārpus esošajām attiecībām. Visbiežāk tas tomēr notiek tad, ja ar esošo partneri piedzīvotas nopietnas nesaskaņas, viņa nevēlas risināt intīmās dzīves problēmas vai arī vīrietim ir nepastāvīgā partnere. Jāpiebilst gan, ka ne vienmēr partneres maiņa situāciju atrisina,” saka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs, Dr. Linards Rēdmanis.
Jautājot vīriešiem, kuru no situācijām viņi visvairāk nevēlētos piedzīvot, visi aptaujātie bija vienisprātis un kā nevēlamākās situācijas atzina erekcijas trūkumu un erekcijas zudumu dzimumakta laikā.
Savukārt, novērtējot vīriešu informētību par erekcijas kvalitāti, vidēji puse no vīriešiem vecumā virs 40 gadiem ir informēti par erekcijas grūtību atrisināšanu ar atbilstošu medikamentu palīdzību. Dr. Rēdmanis stāsta: „Erekciju veicinošie medikamenti nav nekas tāds, no kā būtu jābaidās. Pēdējie pētījumi rāda, ka tie ne tikai palīdz sasniegt erekciju, bet palīdz arī to ilgāk uzturēt.”
Citāts: „Tas, vai vīrietis risina erekcijas traucējumus, vēršoties pie urologa, atkarīgs no ļoti daudziem aspektiem – kurā vietā viņa prioritāšu skalā ir sekss, kādas ir attiecības un partneres attieksme, kāda ir vīrieša veselība un dzīvesveids, kā arī vecums.”
Ja arī gadījumā ir nepieciešama kāda informācija par erekcijas jautājumiem, to visbiežāk internetā meklē vīrieši virs 60 gadiem un vīrieši līdz 40 gadiem (attiecīgi 22% un 21%). Diemžēl visretāk vīrieši informāciju par šo jautājumu iegūst no ārsta, tikai vidēji 7% vīriešu vecumā līdz 60 gadiem norādījuši ārstu kā informācijas avotu. „Tas, vai vīrietis risina erekcijas traucējumus, vēršoties pie urologa, atkarīgs no ļoti daudziem aspektiem – kurā vietā viņa prioritāšu skalā ir sekss, kādas ir attiecības un partneres attieksme, kāda ir vīrieša veselība un dzīvesveids, kā arī vecums,” komentē Dr. Rēdmanis. „Pēdējā laikā novēroju, ka par erekcijas grūtībām sūdzas ne tikai kungi gados, bet arī 20 – 30 gadus veci vīrieši, kas ar erektilo disfunkciju visbiežāk sastopas stresa, uzdzīves vai partneru maiņas dēļ.”
Pētījumā tika iesaistītas arī sievietes, vaicājot viņām par vīrieša un sievietes rīcību, ja gadījumā vīrietim ir erekcijas traucējumi.
Atbilstoši pētījuma datiem, aptuveni 40% sieviešu vecumā līdz 60 gadiem uzskata, ka sievietei ir jāmudina vīrietis apmeklēt ārstu, lai risinātu erekcijas problēmas, bet vidēji 28% sieviešu aicina vīrieti meklēt informāciju par iespējamiem risinājumiem. Taču sievietes virs 60 gadiem visbiežāk ir gatavas atbalstīt un mierināt partneri.
Jautātas, vai erekcijas traucējumus varētu atrisināt mīļākā, dažas sievietes to nenoliedza. Vecuma grupā līdz 60 gadiem šo kā vienu no iespējamiem rīcības variantiem, kā risināt sava partnera erekcijas traucējumus, min 8% sieviešu. Taču šādu iespēju pilnībā noraida sievietes, kas ir vecākas par 60 gadiem.
Vairāk informācijas par to, kā palīdzēt savam vīrietim, meklē – ww.erekcija.lv