Vārda dienu svin: Tālis, Tālavs, Marts

Māte, karjeriste vai medniece?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vienai svarīgāk ir apprecēties, dzemdēt bērnus, otrai – pierādīt sevi biznesā, sabiedrībā, bet vēl kādai – vīriešus krāt kā trofejas. Sievietes, protams, cita no citas atšķiras, tomēr var izšķirt trīs galvenos daiļā dzimuma tipus – sieviete-māte, biznesa jeb mākslinieciski radošā sieviete un sieviete-medniece. „Katrai ir savi plusi un savi mīnusi, katra ir savādāka, daudzām tipi mijās. Piederību pie kāda no tiem nevajag uztvert kā pārmetumu, jo nav viena sliktā vai viena labā sievietes tipa. Katra ar kaut ko ir unikāla!” sakapsiholoģe Anita Kanele.

Tipus ietekmē ģenētika un audzināšana
Tomēr visbiežāk pašas sievietes neapzinās, pie kāda tipa pieder un kas to nosaka. Lielā mērā tas ir ieprogrammēts ģenētiski, bet to ietekmē arī audzināšana. Dažās ģimenēs bērnus audzina ļoti puritāniskā garā, tomēr vecākiem jāapzinās, ka aizliegtais auglis vienmēr ir tas saldākais. Savukārt, ja bērns tiek audzināts pārāk brīvi, viņam zūd spēja brīnīties, iekārot un izjust laimes sajūtu, kad kaut kas ir iegūts, saka A.Kanele.

„Protams, nav standartu, kā pareizi audzināt bērnus, tomēr jāatzīst, ka visbiežāk vecāki viņus audzina pēc saviem kritērijiem, nevis pēc bērnu kritērijiem,” saka A.Kanele, uzsverot, ka tas nenozīmē, ka vecāki ir slikti. „Mammai vienkārši parasti ir savas domas, kādos pulciņos bērnam ir jāiet, kā meitai ir jāģērbjas, vai ar kādiem puišiem jāsatiekas, bet ar kādiem – nē, ar kādiem draugiem jādraudzējas un ar kādiem nē. Rezultātā bērns iekšēji kļūst par protestantu,” skaidro A.Kanele.

Rezultātā bērni apzināti vai neapzināti nostāda mērķi: es nekad nebūšu tāds kā vecāki. „Tai pat laikā bērni bieži atspoguļo slēptās vecāku vēlmes – vecāki bieži aizliedz to, pēc kā paši visvairāk ir kārojuši, vai to, no kā paši ir cietuši,” norāda psiholoģe.

 SIEVIETES- MĀTES: dzīvo vīra un bērnu dzīvi, visbiežāk tiek krāptas
Audzināšana būtiski ietekmē, tā saucamā, sievietes-mātes tipa veidošanos. „Protams, šo lomu sieviete nes jau ģenētiski, tomēr nozīmīgs ir piemērs, kādu rāda vecāki un vai tas meitā raisa mātes jūtas. Ja vecāki ir ļoti draudzīgi, tad viņa gribēs dzīvot līdzīgu dzīvi,” saka A.Kanele. Sievietes-mātes parasti ir meitenes, kuras grib ātri apprecēties un grib bērnus.

Šī tipa sievietes dzīvē arī ir labas sievas saviem vīriem, viņa ir laba mājsaimniece un arī māmiņa saviem bērniem (visas māmiņas ir labas, bet šīs ar bērniem nodarbosies īpaši). Tā nu iznāk, ka šīs sievietes nedzīvo savu dzīvi – viņas dzīvo savu vīru un savu bērnu dzīvi. „Visbēdīgākais, ka tieši šī tipa meitenes visbiežāk tiek krāptas,” atzīst A.Kanele. Viņas, kļūstot par labām saimniecēm un labām māmiņām, gluži vienkārši aizmirst, ka ir jābūt arī mazlietiņ hetērai jeb sava vīra mīļākajai. „Tas, protams, nenozīmē, ka sieviete-māte gultā ir auksta, tomēr viņa aizmirst, ka vīrietis ir jāvaldzina, ka jāpiedomā pie apakšveļas, īpašām smaržām, kustībām,” paskaidro A.Kanele.

Līdz krāpšanai noved arī vīriešu būtība. Proti, jebkurš vīrietis savā būtībā ir mednieks – gatavs kaut zvaigznes no debesīm nest, kamēr viņš iekāro sievieti, bet kad viņa ir iegūta, interese noplok un attiecības kļūst ikdienišķas. „Vienam tas kļūst par ikdienu ātrāk, citam vēlāk, tomēr kaut kad tas notiek tik un tā. Ja sieviete-māte palaiž vējā šo uguntiņu, var izveidoties trīs veidu attiecības,” saka A.Kanele un uzskaita:

* Ja vīrietī būs mazāk no mednieka tipa, viņš nedomās par šķiršanos, taču visdrīzāk kļūs par despotu mājās, jo kaut kur seksuālajai enerģijai ir jāizpaužas. Viņš var sākt komandēt, izvirzīt savus likumus, viņš ir tas ģenerālis, atbildīgais par maciņu.

* Otrā tipa attiecībās vīrs veidos sānsoļus. Sieviete par to agrāk vai vēlāk nojautīs un būs nelaimīga.

* Trešā tipa vīrietis var gribēt pat šķirties.

 SIEVIETES- KARJERISTES: interesantas, sava izaugsme svarīgāka nekā mājas solis
Otrais sieviešu tips ir, tā saucamās, biznesa jeb mākslinieciski radošās sievietes. „Arī šī tipa sieviete grib apprecēties (jebkura to grib), tomēr viņa nebūs laba mājsaimniece, par mājas soli vienmēr svarīgāka būs karjera un izaugsme,” saka A.Kanele. Tā kā viņa vairāk laika veltīs sev, savai izaugsmei, vīram viņa šķitīs interesantāka nekā, piemēram, sieviete-māte.

Šī sieviete sabiedrībā parasti ir pamanāma, viņa ir ļoti interesanta un tāpēc vīrieši viņu iekāro. „Viņa, lai arī ar augstu morāli attiecībā uz ģimeni, tomēr ir liels filozofs un neuzskata, ka ir kaut kas traģisks, ja attiecībās ir bijis sānsolis. Šī sieviete viegli var ielaisties dēkās, tomēr viņas mērķis nav šķirties, viņai nav interese tam otram cilvēkam jaukt ģimeni, viņai tas ir viegls flirts,” šo tipu raksturo A.Kanele.

SIEVIETES- MEDNIECES: vīrieši viņas iekāro, bet precēt vilcinās
Kā trešās, it kā visretāk sastopamās, tomēr vispamanāmākās ir sievietes-mednieces. „Būtībā šīs sievietes ir kolekcionāres. Viņām vienmēr iedegas acis iegūt kaut ko jaunu. Kamēr manta ir skatlogā, tikmēr tā ir vajadzīga, kad tā ir aiznesta mājās, interese zūd,” saka A.Kanele. Šīs sievietes ir kā dzeguzes – par vismazākajiem niekiem var ātri izšķirties no viena un drīz jau veidot attiecības ar citu.

Sievietes-mednieces parasti ļoti izceļ savu seksualitāti. „Ja šai sievietei būs lielas krūtis, apģērbs būs ļoti apspīlēts un ar dziļu dekoltē. Ja viņai būs skaistas kājas, svārciņi vienmēr būs centimetru īsāki nekā pieļaujamais. Ja bikses – tad noteikti piegulošas. Vīriešu vārdiem sakot, šī ir sieviete – seksbumba,” ilustrē A.Kanele.

Tomēr, kas ir paradoksālākais – vīrieši šīs sievietes iekāro, tomēr negrib viņas precēt. „Viņas nav ielasmeitas, nepārprotiet, vīrieši viņām vienkārši neuzticas. Viņi neredz šai sievietē māti un ģimenes pavarda veidotāju,” paskaidro A.Kanele. Tā vietā vīrietis viņu redz kā mīļāko. Taču, kas atkal ir paradoksāli, realitātē šīs sievietes nemaz nav tik labas mīļākās, bieži vien viņas ir pat frigidas, norāda psiholoģe. Tā kā viņas nevēlas, lai šī frigiditāte būtu pamanāma, viņas slēpjas aiz savas seksualitātes.

Pat par spīti regulārajām „trofejām” – vīriešiem, šīs sievietes – mednieces nejūtas laimīgas. „Viņas bieži nāk no ģimenēm, kur tēvs krāpj māti vai otrādāk un viņās ir atriebības alkas pret vīrieti. Sievietes mednieces ļoti bieži kļūst par lesbietēm, ar mērķi atriebties vīrietim,” saka A.Kanele un turpina, „taču, kad viņai beidzot izveidojas stabilas attiecības, viņa jūtas nedroša, viņai ir zems pašnovērtējums.” Tas izskaidrojams ar bailēm tapt pamestai. Šī tipa sievietes parasti ir ļoti greizsirdīgas un viņām ir raksturīga, piemēram, vīra mobilā telefona kontrolēšana.

Ar sevi vajag strādāt
No visiem sieviešu tipiem, pēc A.Kaneles teikta, jāuzmanās tieši sievietēm-mātēm, jo viņas ir vistrauslākais tips. „ Šīm sievietēm vienmēr jāatceras, ka tad, kad viņas gaida bērniņu un arī pēc tam, ir ļoti jādomā, lai vīrietis nejūtas atstumts. Nevajag aizmirst, ka viņai jāturpina būt sava vīra mīļākajai,” saka A.Kanele. Šis gluži vienkārši ir laiks, kad vīrietis var no sievietes-mātes novērsties – viņš var vai nu iemīlēties biznesa sievietē vai arī var pārgulēt ar sievieti mednieci.

Lai to nepieļautu, sievietei-mātei vajadzētu sev pārkāpt pāri un jāmēģina pašai kļūt par šo biznesa sievieti vai pat sievieti mednieci. „Galvenais neieņemt pozīciju: ja jau viņam tādu vajag, lai iet. Mums pašiem jācīnās par savu māju. Bet… mūsu māja parasti ir tur, kur ir mūsu sirds. Ja mūsu sirds ir vīrs, tad nevajag teikt: ja jau viņš ir gājējs, lai iet,” pamāca A.Kanele. Protams, pārkāpt sev pāri nav tik viegli, kā izklausās, tas prasa pamatīgu darbu, saka psiholoģe.

A. Kanele novēl: „Jebkura vīrieša sapnis jau izsenis ir, lai sieviete būtu mājā laba saimniece, gultā laba mīļākā, bet sabiedrībā – dāma. Tāpēc Jaunā gadā novēlu, lai sieviete-medniece vienmēr ir iekārojama, lai atrod vīrieti, ko grib paturēt, bet lai nedara pāri citiem; lai biznesa sieviete savā brīvības izjūtā tomēr atceras, ka mājās ir arī vīrs, bet sieviete-māte, lai mācās būt mīļākā! Lai saprotot, kāda viņa ir, katra sevi pilnveido!”

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu