Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Lasītāja jautā: Kāpēc es izvairos no seksa ar vīru?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

irms kāda laika pie viena no rakstiem ievērojām sāpīgu palīgā saucienu – komentāru, kurā kāda mūsu lasītāja jautā pēc palīdzības. Pati savā laulībā viņa jūtas kā ķīlniece, kas spiesta bēgt no seksuālām attiecībām ar vīru.. Kā tā var būt – ka sieviete nevēlas mīlēties ar vīrieti, ko apprecējusi un it kā mīl? Ko darīt? Meklējam atbildes kopā ar pārvērtējošo konsultanti Elīnu Brilu.

Raksta Miramax:
Sveiki!
Man ir 30, ar vīru kopā esam piecus gadus , sākumā jau viss bija labi, bet tagad jau kādus divus gadus es cenšos katru vakaru ko izdomāt ,lai tik nav jāmīlējas. Man tik atliek pateikt, ka negribu šodien, tā ir skandāls mājās, jo viņš riktīgi sāk ārdīties viņam vajag katru dienu un ja ir iespēja pat vairākas reizes dienā . Līdz ar to es arī dzīvoju vienā panikā. Šķirties negribu, jo mīlu viņu, bet to seksu ar tik daudz negribu. Dažreiz pilnīgi dusmas uz sevi – vai tad nevaru patēlot, lai tik viņam būtu labi? Reizēm jau es tā arī daru , bet lielākoties nevaru- pilnīgi pretīgi paliek, pretīgi, ka skūpsta un kad sāk glāstīt, jau zinu, ka grib, es tā kā pārakmeņojos un man raudiens nāk kā negribas! Nezinu kāpēc un ko darīt ,kā man tālāk ar viņu dzīvot? Palīdziet!

Atbild pārvērtējošā konsultante ELĪNA BRILA:
Par seksuālajām attiecībām un sarežģījumiem tajās tīmeklī un presē tiek runāts nepārtraukti, tomēr jautājumu joprojām nekļūst mazāk. Kā uz šo jūtīgo tēmu raugās pārvērtējošā konsultēšana?

Praksē klienti grūtības seksuālajās attiecībās min kā fonu sarežģījumiem romantiskajās attiecībās, kopdzīvē, laulībā. Tā kā sieviešu psiholoģiskā īpatnība un vienlaikus atšķirība no vīriešiem lielākoties slēpjas nespējā atdalīt seksu no attiecībām, katrs emocionāls satricinājums sievietei var pārvilkt treknu strīpu arī intīmām attiecībām. „Viņš it kā neizdarīja neko traģisku, es pat ar prātu spēju saprast, kāpēc pārnākot no darba viņš sakliedza uz bērniem un ar mani runāja strupi un īgni, bet man ar to pietika – viss, es vairs nevaru ar viņu mīlēties. Esam par to runājuši, viņš skaidro, ka jūtas slikti darbā un sekss ļautu relaksēties, bet man viņa attieksme ir kā stop poga jebkādām intīmām attiecībām. Kas tikai pa šiem gadiem ir bijis! Esmu gan dusmojusies, gan raudājusi, gan lūgusies, gan gulējusi citā istabā…” stāsta kāda kliente. Tātad viens no tipiskākajiem iemesliem ir viena vai abu partneru neizlādētās, noliegtās vai nesakārtotās emocijas – dusmas, aizvainojums, nepiepildītas gaidas, utml.

“Ja sieviete pēkšņi jūt seksuālu atsalumu pret partneri, vēlams uzdot sev šo jautājumu – kas ir mainījies manā dzīvē, kādi spilgti notikumi var būt to ietekmējuši?”

Diemžēl nereti praksē klientes pašas nonāk pie secinājuma, ka seksuālā saderība ar partneri patiesībā nekad nav bijusi. „Man, meitenei no provinces, bija tikai 21 gads, pavisam maza attiecību pieredze, bet te pēkšņi Rīgas čalis ar šiku mašīnu, rozi zobos un nemitīgiem mīlestības apliecinājumiem. Iekritu kā peļu slazdā. Atceros, ka jau pie pirmā skūpsta secināju, ka mums nesapas, par to nešaubīgi pārliecinājos, kad pirmo reizi mīlējāmies. Bet viss pārējais attiecībās bija tik labi, skaisti un daudzsološi, ka es sāku melot – ne tikai viņam, bet arī pati sev. Un tā gandrīz desmit gadus…”  tā kliente. Jo ilgāk partneri viens otram melo, jo grūtāk tajā atzīties, tomēr visbiežāk šī iemesla dēļ agri vai vēlu attiecībās ienāk trešais liekais – atsalums.

Par seksuālās attiecības negatīvi ietekmējošu faktoru var kļūt kādi īpaši apstākļi noteiktā dzīves posmā – zaudēts darbs ar stresu par iztikas līdzekļiem, svara problēmas ar sagrautu pašapziņu, veselības grūtības ar fiziskiem traucējumiem, grūtniecība vai laiks pēc tās ar hormonālām izmaiņām organismā un grūtībām pielāgoties jaunajai situācijai, stress vai pārgurums darbā, utml. Ja sieviete pēkšņi jūt seksuālu atsalumu pret partneri, vēlams uzdot sev šo jautājumu – kas ir mainījies manā dzīvē, kādi spilgti notikumi var būt to ietekmējuši?

Tomēr reizēm gadās, ka mīlestība vienkārši beidzas. Praksē ir strādāts ar situācijām, kurās viena vai abu partneru jūtas transformējušās no mīlestības uz draudzību, kur seksam gluži vienkārši nav vietas. Klientes pieredze: „Es nevaru teikt, ka tas notika pēkšņi, bet tiešām pienāca diena, kad man kļuva nepatīkami ar viņu gulēt, pat viņa pieskārieni… Ļoti pārdzīvoju, jo it kā jau viss bija labi, mēs tiešām ilgi bijām kopā, attiecības bija tik sakārtotas, bet tagad domāju, ka mēs vienkārši izaugām no tām, nepārgājām jaunā fāzē – ne bērnu, ne skaidri nospraustu kopīgu nākotnes mērķu. Kad saņēmos to pateikt un pieņēmu smago lēmumu par attiecību beigšanu, secināju, ka manī ir daudz jūtu pret šo cilvēku, ka viņš pa šiem gadiem ir kļuvis par manu labāko draugu. Bet ar romantisku mīlestību tam vairs nebija nekāda sakara. Tas bija smags laiks, jo viņš joprojām mani mīlēja kā sievieti.

Neatkarīgi no tā, kurā situācijā atrodies Tu, svarīgi ir būt patiesai pret sevi. Pajautā pati sevi – kas ir tie apstākļi, notikumi, lietas vai sajūtas, kas man rada šķēršļus seksuālai tuvībai? Tu, visticamāk, pati to labi zini un jūti. Un līdzko saņemsi atbildi, zināsi arī ko darīt- vai ir iespējams kaut ko mainīt vai arī godīgi pašai sev un partnerim jāatzīst savas patiesās jūtas un jābeidz izlikties.  

Dalīties.

2 komentāru

  1. Pats varu pastāstīt no pieredzes! Kad mana sieva un es nolēmām radīt savu kopēju mazuli sekss bija intensīvāks kā prasti ,bet tas tikai visu vēl vairāk padara problemātiskāku kopdzīvē.Neliekoties ne zinis arī mana mīļotā bija stāvoklī un man tas bija prieks.Var sākt mīēties tikai pēc 3 nedēļām tad arī mūsu dzīvē sākās miers un saticība.Sieva man dāvāja neaizmirstamus brīźus un es viņai ļāvu baudīt to kas bija neloğiski saprotams ne viņai ne man.Varu pateikt tikai vienu ka mēnešreizes ir tāpat kā grūtniecība un ja vīrs grib to baudīt atļaujieties jo savādāk meklēs citas.

Atstāt Ziņu