Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

Labākā lampa skolēna istabai: izvēles un izvietošanas padomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā sagatavot bērnu skolai? Jau pirmajā klasē neiztikt bez kladēm, pildspalvām un labiem sporta apaviem, taču tikpat nozīmīgs ir jaunā skolēna istabas interjers. Lai no pirmajām mācību dienām mājasdarbu pildīšana kļūtu par patīkamu nodarbi, skolēna darba vietai jābūt komfortablai un vizuāli atraktīvai. Mēbeles un tapetes var atstāt arī vecas, bet lampas gan var būt nepieciešams nomainīt. Lasi tālāk, kā veidot pareizu apgaismojumu skolēna istabā!

3 istabas zonas – 3 apgaismojuma veidi
Labākā gaisma ir dienas gaisma, un ne velti pedagogi un ārsti iesaka bērniem pildīt mājasdarbus dienas laikā. Taču režīms un klimatiskie nosacījumi diktē savu, tāpēc mākslīgais apgaismojums ir neaizvietojama skolēnu ikdienas daļa. Lai saglabātu bērnu acu veselību un nodrošinātu patīkamu darba un atpūtas vidi, aprīko bērnu istabu ar trīs gaismekļu veidiem.

Centrālais apgaismojums

Tradīcija izvietot griestu centrā vienu lielu lampu pakāpeniski aiziet pagātnē, un lustras vietā mājokļos parādās spot gaismekļi – nelielas, bet jaudīgas griestu lampas un sienas lampas visas istabas perimetrā. Spot gaismekļus var grozīt, izgaismojot vienu vai otru interjera priekšmetu, tāpēc tie ir draudzīgāki bērnu redzei nekā tradicionāls, no augšas krītošais centrālais apgaismojums. Ar spot lampu palīdzību telpu var vienmērīgi apgaismot gan pašā centrā, gan vistālākajā nostūrī, tāpēc bērnam nevajadzēs piepūlēt acis slikta apgaismojuma dēļ.

 
Foto: Shutterstock.com

Darba zonas apgaismojums

Skolēna darba galdu parasti izvieto pie loga, taču arī te neizikt bez pārdomāta mākslīgā apgaismojuma. Ierastākais un vēl joprojām efektīvākais risinājums ir pārnēsājamā galda lasāmlampa ar fleksiblu statīvu. Svarīgi ir ne tikai izvēlēties lampu, bet arī pareizi to izvietot. Atceries, ka:

  •  darba zonas apgaismojumam jākrīt no kreisās puses (ja bērns raksta ar labo roku);
  •  apgaismojums nekādā gadījumā nedrīkst spīdēt tieši acīs;
  •  gaismas avotam jābūt nedaudz zem bērna acu līmeņa.

 
Foto: Shutterstock.com

Papildu apgaismojums

Griestu lampas un galda lampas ir minimāls gaismekļu komplekts skolēna istabai, taču interjerā var izmantot arī citus gaismas avotus. Dažādas stāvlampas, naktslampiņas, gaismu izstarojošas figūriņas lieliski iederēsies pirmklasnieka istabā. Šādām lampām labāk izvēlēties siltas gaismas spuldzes, kas rada mājīgu atmosfēru un palīdz pārslēgties no darba uz atpūtas režīmu.

 
Foto: Shutterstock.com

Meklējot gaismekļus skolēna istabai, neaizmirsti, ka tiem jābūt ne tikai funkcionāliem, bet arī drošiem. Ideāla lampa pirmklasniekam ir stabila lampa neitrālā krāsā bez liekām dekoratīvajām detaļām. Naktslampiņa gan var būt jautra un krāsaina, dzīvnieka vai rotaļlietas formā, bet jebkurā gadījumā lampas materiālam jābūt stingram, un elektrības vadiem – noslēptiem.

Lampas internetā: plaša izvēle un ērta piegāde
Lampas un citas mājsaimniecības preces nav pirkums uz vienu sezonu, tāpēc piemērotāko modeļu izvēle prasa laiku. Lai nepavadītu veikalos visas brīvdienas un neturētu galvā desmitiem tehnisko raksturojumu, izmanto iespēju pasūtīt lampas internetā – e-veikala 1a.lv sortimentā ir vairāk nekā 1000 lampu modeļu ikvienai mājokļa istabai un dažādām gaumēm.

Lampas izvēle ir puse no darba, jo pirkums vēl jānogādā mājās, un reizēm tieši sarežģījumi ar piegādi liek atteikties no ideāla pirkuma. Iepērkoties 1a.lv, tā gan nebūs – e-veikals nodrošina ērtu piegādi uz izņemšanas punktiem un uz klienta adresi visā Latvijas teritorijā, un piedāvā izņemt pasūtījumus bez maksas vienā no desmit klientu apkalpošanas centriem.

Veiksmīgas mācības ir iespējamas tikai komfortablā vidē, tāpēc bērnu istaba ir savlaicīgi jāpielāgo jaunā skolēna vajadzībām. Ienāc 1a.lv mājaslapā un izvēlies savam pirmklasniekam piemērotas griestu lampas un citus gaismekļus!


Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu