Lielā mērā tieši krāsas nosaka to, cik patīkami jūtamies dažādās vidēs, vienā vai otrā telpā. Krāsas var izmantot, lai labvēlīgi ietekmētu atmosfēru telpā un radītu noteiktas emocijas.
Fen šui mācība īpaši uzsver līdzsvara un harmonijas nozīmi. Mēs nekad nejutīsimies patīkami un ērti savā mājā, ja tā nebūsiekārtota saskaņā ar mūsu gaumi. Tāpat arī vienmēr jāpatur prātā, kāds ir telpas uzdevums. Rīkojoties ar krāsām, varam panākt telpās vēlamo efektu, atmosfēru un sajūtas.
Baltā krāsa
Baltā krāsa simbolizē sākotni, tīrību un nevainību. Tā ir tīra un svaiga, bet arī vēsa un inerta, tai trūkst dzīvības. Piemērota vannasistabām un virtuvēm, tā nav ieteicama bērnistabai un ēdamistabai.
Melnā krāsa
Noslēpumaina un neatkarīga krāsa, ko raksturo spēks, intriga un valdzinājums. arī nāves, tumsas un ļaunuma simbols. bieži tiek lietota pusaudžu istabās un guļamistabās, bet nav ieteicama bērnistabās, dzīvojamās istabās, studijās un sporta nodarbību telpās.
Sarkanā krāsa
Sarkanā ir dominējoša, stimulējoša krāsa, kas samazina telpu un palielina priekšmetu dimensijas. vislabāk to izmantot kā akcentu. nav ieteicama ēdamistabā, bērnistabā, virtuvē vai darbnīcā. Tā asociējas ar siltumu, labklājību un uzbudinājumu, taču pārāk daudz sarkanās krāsas jau var saistīties ar dusmām un naidu.
Zaļā krāsa
Zaļā krāsa simbolizē augšanu, auglību un harmoniju, tā ir mierīga un atsvaidzinoša. tā asociējas ar optimismu, brīvību un līdzsvaru, bet negatīvā aspektā arī ar skaudību un viltu. Ieteicama krāsa vannasistabām, telpām, kas domātas sporta nodarbībām, ziemas dārzam. Zaļā krāsa nav piemērota dzīvojamai istabai, rotaļu istabai, kā arī studijai.
Dzeltenā krāsa
Tā kā šī krāsa ir saistīta ar izglītību un intelektu, tā veicina prāta darbību un palīdz apgūt zināšanas. tā asociējas ar optimismu, veselo saprātu un apņēmību, bet negatīvā aspektā – ar viltu, tieksmi pārspīlēt un mazkustību. Piemērota virtuvei un priekšnamam. Nav ieteicams izmantot meditācijas telpai un vannasistabai.
Zilā krāsa
Šī krāsa ir rimta un nomierinoša, saistīta ar garīgumu, apceri, noslēpumainību un pacietību. tā pārstāv cerību, uzticību un stabilitāti, taču arī aizdomas un melanholiju. Zilo var izmantot meditācijas un terapijas telpās, guļamistabās, kā arī telpu optiskai paplašināšanai. nav piemērota dzīvojamā istabā, ēdamistabā un studijā.
Brūnā krāsa
Brūnai krāsai piemīt stabilitāte un svars, tā simbolizē drošību un eleganci. Taču šī nespodrā krāsa asociējas ar depresiju un novecošanu un nebūs labākais risinājums guļamistabā. Var lietot studijā.
Oranžā krāsa
Šī ir spēcīga un līksma krāsa, kas veicina saziņu un spēju koncentrēties. Tā asociējas ar laimi un romantiku, bet tās dumpīgais gars nav piemērots mazai telpai vai guļamistabai. Var izmantot dzīvojamā istabā, ēdamistabā, kā arī priekšnamā.
Sārtā krāsa
Saistās ar gaišām domām, laimi un romantiku. Šai krāsai nav negatīvu asociāciju. Derīga guļamistabai, bet nav piemērota virtuvē un vannasistabā.
Purpura krāsa
Šī krāsa ir iespaidīga un respektabla, saistīta ar garīgumu un rosina vitalitāti. Tās priekšrocības ir trauksme, kaislība un ierosme. Šī krāsa asociējas arī ar skumjām un varaskāri. Var lietot guļamistabā un meditācijas telpā, nav ieteicama vannasistabai un virtuvei.
! Uzmanīgi ar persiku krāsu
Ja esi precējusies, persiku krāsa guļamistabā var radīt liekas problēmas. Ķīnaā visai izplatīts ir priekšstats par “Persiku ziedu laimi”, kas nozīmē, ka vienam no dzīvesbiedriem ir “kāra acs”. Dzīvojot persiku krāsas guļamistabā, precēts cilvēks var piedzīvot laulības pārkāpumu; neprecētam var būt aktīva sabiedriskā dzīve, taču var gadīties, ka viņš tā arī nespēs rast dzīvesbiedru.
Avots- Džila Heila “Praktiskais fen šui. Ikdienai, karjerai un laimei”,Zvaigzne ABC,2009