Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Ko biznesā vīrieši var mācīties no sievietēm?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šodien bizness staigā augstpapēžu kurpēs un runā samtainā balsī, citiem vārdiem sakot, veiksmīga uzņēmējdarbība mūsdienās lielā mērā balstās uz sievietēm raksturīgu domāšanas veidu, uzskata psiholoģe, ekonomikas zinātņu doktore Diāna Ščerbanska (Ukraina).

Šīs pārmaiņas lielā mērā diktē mūsu ekonomiskā realitāte, kas prasa elastīgu un vienlaikus saimniecisku pieeju, ātras reakcijas un radošu domāšanu, tā konferencē “Sieviete biznesā. Līderība. Enerģija. Pieredze.”, kas nule norisinājās Jūrmalā, secināja eksperte.

# No divdesmit gadu plāna uz elastīgu pieeju

Ir mainījušies darbības modeļi: vīrišķīgu konkurenci, stingru hierarhiju un dzelžainu plānošanu, kur viss ir aprēķināms, salīdzināms un izmērāms, nomaina stratēģijas, kas paredz ātru reakciju un balstās uz produkta oriģinalitāti. Tas ļauj padarīt konkurenci nebūtisku.

Agresīvu riskēšanu un nepārdomātu kredītu ņemšanu nomaina vēlme izvēlēties konkrētam biznesam piemērotu labvēlīgas attīstības ceļu, projektu attīstībā lielāka nozīme ir pašu uzkrātai vai piesaistītai naudai, nevis aizņēmumiem.

 

# Ilgtermiņa attiecības un interešu grupu veidošana

Ārēji biznesa vide ir kļuvusi neformālāka, radošāka un nenoteiktāka. Tādēļ ikvienam profesionālim ir svarīga spēja savu pilnvaru robežās pieņemt nestandarta lēmumus, norāda psiholoģe.

Precīzu un nemainīgu pakļautību nomaina darbs grupās, kas veidojas konkrētu uzdevumu izpildei. „Interešu grupu veidošana, kas palīdz apmierināt konkrētas vajadzības, ir sievietēm raksturīga uzvedība. Piemēram, ar draudzeni, kurai ir atvase līdzīgā vecumā, viņa meklēs kopīgas bērnu nodarbības, savukārt iepirkties uz Milānu dosies ar modes dāmu, kurai ir laba gaume,” saka Ščerbanska.

Tieši tāpat biznesā: darbinieku grupa kopā paveic konkrētu darbu, un cilvēki pievēršas nākamajam uzdevumam, veidojot jau citu grupu un saglabājot labas un lietišķas attiecības ar gan ar kolēģiem, gan ar klientiem un partneriem.

 

# Attīstīt savas un komandas stiprākās īpašības

Sievietes būs ļoti veiksmīgas, ja darīs to, kas ļaus pilnībā izpaust viņas spējas un padodas vislabāk, vienlaikus viņas centīsies izcelt apkārt esošo cilvēku pozitīvās īpašības.

 

Tieši tādēļ lieli uzņēmumi veicina sieviešu karjeru, lai kombinēti vīriešu un sieviešu vadības stili padarītu biznesu daudz efektīvāku.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu