Vārda dienu svin: Ivars, Ilgvars

Knifiņi, kā vēl var izmantot olīveļļu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vai zināji, ka olīveļļa ir vērtīga ne vien ēst gatavošanai, bet noder gan skaistumkopšanā, gan mājas uzkopšanā, gan vēl šur tur?

Skaistumkopšanā

Olīveļļā ir daudz nepiesātināto taukskābju, kas ir vitāli nepieciešamas mūsu organismam, kā arī  E vitamīns – spēcīgs antioksidants, kas aizsargā ādu no kaitīgās ultravioleto staru iedarbības un uzlabo vispārējo ādas veselību.

Ja olīveļļu vēlies izmantot skaistumkopšanā, ņem vērā, ka tev jāizvēlas augstas kvalitātes eļļa, turklāt extra virgin – pirmā spieduma. Jāievēro, ka olīveļļa jāuzglabā tumšā stikla pudelē – gaismā E vitamīns ātri sabrūk. 

 • Sejas tīrīšanas līdzeklis + kosmētikas noņēmējs
  Jā, olīveļļa ir lieliska dabiska alternatīva kosmētikas noņēmējiem, īpaši, ja tev ir sausa āda.
 • Lai mīkstinātu ādu – lielisks pēdām un elkoņiem
  Pirms gulētiešanas iesmērē pēdās olīveļļu un uzvelc zeķītes. Tāpat arī ik pa laikam iesmērē elkoņus ar olīveļļu – tie nebūs tik sausi un cieti.
 • Līdzeklis pret sausām un sasprēgājušām lūpām
  Lai lūpas nesprēgātu, smērē uz tām olīveļļu. Lūpas būs mīkstas, jo E vitamīns ir viens no spēcīgākajiem dabiskajiem antioksidantiem, kas aizkavē ādas novecošanos, uzlabo mikrocirkulāciju, stimulē šūnu veidošanos un ietekmē ādas tvirtumu un mitrumu. E vitamīns palīdz aizsargāt ādu no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes.
 • Kutikulu mīkstināšanai
  Olīveļļa ir arī lielisks dabisks līdzeklis nagu kutikulu mīkstināšanai.
 • Vanna ādas lutināšanai
  Pielej vannas ūdenim 2- 3 ēdamkarotes olīveļļas un pēc vannas tu jutīsi atšķīrību! Tev nebūs nepieciešams lietot nekādus krēmus – āda būs mitrināta un zīdaina.

Mājas uzkopšanā un vēl šur tur

 • Pašas gatavots ekoloģisks mēbeļu pulētājs
  Tev nepieciešama tukša pudele ar izsmidzinātāju. Sajauc tajā 4 ēdamkarotes citronu sulas, trīs ēdamkarotes ūdens un 2 tējkarotes olīveļļas. Kārtīgi sakrati un aromātisks mēbeļu pulētājs ir gatavs. Spīdums un labs aromāts garantēts!
 • Tērauda un misiņa piederumu spodrināšanai
  Pāris pilītes olīveļļas uz sausas auduma lupatiņas ir efektīvs veids,kā nospodrināt misiņa un tērauda priekšmetus, kā arī pasargāt tos no korozijas.
 • Iestrēdzis rāvējslēdzis? Izmanto olīveļļu!
  Ja rāvējslēdzi nevar dabūt ne uz priekšu, ne atpakaļ, ņem talkā olīveļļu. Uz mazas vates piciņas uzlej pāris pilienus un noslauki ar to rāvējslēdža “zobus”, tam vajadzēt līdzēt.
 • Kurpju spodrinātājs
  Olīveļļa ir labs līdzeklis kurpju spodrināšanai. Ar sausu lupatiņu un pāris pilītēm olīveļļas kurpes spīdēs un laistīties.
 • Čīkst durvis? Ieeļļo!
  Jā, arī čīkstošu durvju problēmu var mēģināt atrisināt ar olīveļļu (patiesībā jebkādu eļļu). Uzmanīgi iesmērē eļļu eņģēs, un problēmai vajadzētu būt atrisinātai.

 

Dalīties.

3 komentāru

 1. Sieviete32 on

  Interesanta ideja par mēbeļu pulētāju, to es noteikti izmēģināšu! Man šie sintētiskie jau labu laiku nepatīk, pārāk spēcīgs aroms.

 2. Jūlija Liene R. on

  Par lūpām es zināju un to arī tagad ziemā šad tad daru, varu ieteikt arī no savas puses, jo tiešām palīdz. Arī apavus esmu pulējusi ar eļļu tad kad kaut kur nozudis vai izbeidzies sūklītis. 🙂

Atstāt Ziņu