Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kāzu frizūru tendences 2012

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai arī doma, ka „modē ir tas, kas tev piestāv”, nav aizmirsta, tomēr kāzu frizūrās pēdējos gados vērojama pārliecinoša tendenču maiņa.

Kas šobrīd ir aktuāls un ar kādu matu sakārtojumu kāzās nenošausi greizi, konsultē Kristīne Dzjuba, salona Eco Beauty Studio friziere-stiliste, daudzkārtēja starptautisko konkursu laureāte.

Frizūras kļūst vieglākas un rotaļīgākas
Vispirms, jāsaka, ka frizūru mode ir cieši saistīta ar apģērbu modes tendencēm un kāzu svinēšanas paradumu maiņu. Proti, ja pirms pieciem, desmit gadiem kāzās aktuālas bija kuplas princešu kleitas un svinības pilīs, tad tagad princešu kleitas kļūst par arvien retāku parādību, bet kāzas tiek svinētas jūras krastā vai citur pie dabas. Līdz ar to arī kādreiz tik klasiskās vakara frizūras ar cieši saņemtiem, paceltiem matu sakārtojumiem un spēcīgu fiksāciju zaudē aktualitāti. Pēdējos gados līgavas arvien retāk kāzu tērpu izvēlas papildināt arī ar plīvuru. Tā vietā frizūrās tiek iestrādāti dabīgie vai mākslīgie ziedi, vai tiek izmantoti citi rotājumi.

Kopumā ir tendence, ka kāzu frizūras kļūst vieglākas, radot nepiespiestāku sajūtu. Patlaban aktuāli ir šādi stili:

Viegli saņemti vai brīvi krītoši lokoti mati

Frizūras, kurās izmantotas bizes

60.gadu jeb Kenedija laika frizūras (papildinātas ar smalkām diadēmām)

Romiešu stila frizūras

Svarīgi domāt par saskaņotu koptēlu
Lielā mērā frizūras izvēli noteiks kleita, lai gan profesionāls frizieris ņems vērā vēl virkni citu apstākļu, tai skaitā, līgavas auguma tipu, sejas ovālu, matu garumu, biezumu, to, vai būs kleita būs ar korseti, būs atkailināti pleci vai tos apslēps jaciņa, būs plīvurs vai tiks izmantoti ziedi, kur tiks svinētas kāzas utt. „Ņemot vērā, ka strādāju arī kā stiliste, veidojot frizūru, man svarīgs ir kopskats un frizūras atbilstība svinību koncepcijai,” uzsver Kristīne Dzjuba.

Viņas pieredze rāda, ka meitenes mūsdienās pazīst savus matus, zina, ko tie spēj „nest”, tādējādi neiespējamais no meistara netiek prasīts. Liela daļa meiteņu pat atnāk uz konsultāciju ar 3-5 bildēm, kurās redzamas frizūras, kas viņām patīk. Tas noteikti atvieglo friziera darbu, jo pasaka priekšā to, kas meiteni uzrunā.

Kristīnei 18 gadu laikā, kopš viņa strādā šajā profesijā un specializējas tieši uz vakara frizūrām, līgavām ir vairāki padomi:
Pie friziera par kāzu frizūras veidošanu vajadzētu iet runāt aptuveni mēnesi iepriekš. Pieredze rāda, ka daudzi frizieri neuzņemas veidot kāzu frizūras, kas nozīmē, ka var nākties meklēt jaunu frizieri;
Laicīga vēršanās pie matu meistara vajadzības gadījumā ļaus vēl veikt korekcijas, piemēram, piekrāsot vai apgriest matus;
Ja ir doma frizūrā iestrādāt dabīgos ziedus, svarīgi to izvēli saskaņot ar ziediem, kādi tiks izmantoti līgavas pušķī un rotājumos. Pateicīgi izmantošanai frizūrās ir mazās krūmrozes ziedi, atplaukušas tējas rozes zieds, orhidejas, frēzijas, mazo kallu pumpuri;
Jārēķinās, ka kāzu frizūras veidošana aizņems 1,5-2 stundas;
Frizūras veidošanas procesā vajag ziņot, ja jūti, ka kāda sprādze vai matadata spiež, jo, to nenovēršot, diskomforts var būt visas dienas garumā;
Kad svētki aiz muguras, no matiem izvelk sprādzes un matadatas, taču tos nekādā gadījumā neķemmē. Matus saslapina, tajos ieliek balzāmu un izmasē. Balzāms palīdzēs matu lakai atraisīties. Pēc tam matus mazgā ar šampūnu un vēlreiz liek tajos balzāmu.

Skaista un dabai draudzīga frizūra
Pati Kristīne ikdienā ir sastopama salonā Eco Beauty Studio, kas ir pirmais salons Latvijā, kas strādā ar profesionālo organisko matu kopšanas līniju Organic Salon Systems, tai skaitā, dabiskajām matu krāsām Organic Colour Systems. Šie matu kopšanas līdzekļi nesatur amonjaku, parabēnus, dzīvnieku valsts izcelsmes produktus. Neesot gan pamata uztraukumam, ka eko līdzekļi nespēs turēt frizūru. „Tiem ir viegla vai vidēji stipra fiksācija,” uzsver meistare.

Lai arī Eco Beauty Studio ir iespēja tikt ne tikai pie skaistas kāzu frizūras, bet pie dabai draudzīgas kāzu frizūras, tas nenozīmē, ka izmaksas būs astronomiskas. Kāzu frizūras izmaksas šajā salonā ir robežās no 25 līdz 50 latiem, atkarībā no tā, ko sieviete vēlas.

Bez tam salonā vari iegūt arī kāzu dienas grimu, kas veidots, izmantojot dabīgo kosmētiku.

 


Salons „Eco Beauty Studio”

Rīgā, Rūpniecības ielā 9, LV-1015
Darba laiks:
Darba dienās: 9.00 – 20.00
Sestdienās: 9.00 – 17.00
Svētdienās: Slēgts
Rezervācija:
Tālr. 67322075
e-pasts: info@ecobeauty.lv

Dalīties.

8 komentāru

  1. Nu patiesībā jau kāzu frizūras ir tikai viens no vakara frizūru virzieniem. Līdz ar to no šejienes var smelties idejas arī izlaidumu frizūrām!<br>Teikšu atklāti, ka priecājos par šādu tendenču maiņu, jo vienu laiku bija grūti skatīties uz jaunām meitenēm, kas beidz 9.klasi, bet frizūra izlaidumā kā 40gadīgai sievietei! Prieks, ka modē nāk jauneklīgums, vieglumss, rotaļīgums!

  2. Mani tās diadēmas kaut kā galīgi neuzrunā. Par plīvuriem gan žēl. Plīvurs taču rada trausluma, tīrības sajūtu!

  3. doma jau nebija tikai par frizūrām, bet tēma- izlaidums kā tāda!Pārāk maz info, kaut gan visās skolās jau notiek un notiks līdz jūnija beigām.

  4. Sievietes Pasaule on

    Paldies par ieteikumu!<br>Piebildīsim gan, ka nesen publicējām stāstiņus par to, kādi bijuši bērnudārza, pamatskolas un vidusskolas izlaidumi, tāpat portāla arhīvā var atrast dažādus materiālus par izlaiduma tēmām, kas nenoveco!<br>

  5. Jana Makojeva on

    Ļoti interesants un noderīgs raksts, manuprāt, ne tikai līgavām, bet arī citām lasītājām. Man ir gari mati, līdz ar to izvairos no veidošanas ar laku vai putām, jo pēc tam tikt galā ar to šmuci uz galvas ir sarežģīti, taču pateicoties šim rakstam un frizierītei varēšu lokot uz nebēdu, jo tagad zinu, kā viegli un ērti atbrīvot matus no putām un lakas, tā lai matiem un man ir patīkami! 🙂

Atstāt Ziņu