e visas attiecības ir mūžīgas. Dažreiz pāri, kas bija iemīlējušies un pavadījuši laiku kopā… tomēr šķiras. Kāpēc tā notiek? Kādi ir galvenie iemelsi tam, ka „mīlestība pazūd”? Tikpat grūti, kā izskaidrot, kas ir pati mīlestība, ir grūti saprast, kāpēc tās vairs nav? Šeit ir apkopoti daži no iemesliem tam, kāpēc attiecības beidzas. Vai tu tiem piekrīti? Un, varbūt arī kādas tavas attiecības ir beigušās tieši kāda no šo iemeslu dēļ. Varbūt tev ir sava atbilde uz to, kāpēc tā notiek?
Partneri pārstāj sazināties
Pārstāt komunicēt, nenozīmē, ka viņi ikdienā nesarunājas. Šī iezīme izpaužas tieši konfliktos. Daudz kas paliek neizrunāts un nesaprast, jo pāris par to no sirds neizrunājas. Laba komunikācija ir būtiska, lai veidotu veselīgas attiecības ,nav no tā var droši izšķīdināt vienu.
Viņi uztver viens otru un attiecības par pašsaprotamām
Ir viegli pieņemt, ka attiecības un otrs cilvēks ir tavs, un tas tā vienmēr būs. Tomēr tas ir jāuztver kā dāvana. Nedrīkst būt par slinku, lai otram pateiktu ko viņš tev nozīmē un, cik ļoti to novērtē. Nav nekādu noteikumu, ka mums jābūt kopā, ka jādzīvo kopā ar kādu, bet, ja mēs labprātīgi to izvēlamies, tad par to ir jāpateicas.
Mēs pazaudējam paši sevi
Ja sākumā viegli pie pielāgojamies partnera vajadzībām un vēlmēm, tad laika gaitā tas var „nospiest”. Pieprasot kaut ko no otra, vai visu laiku darot otram pa prātam, mēs bieži aizmirstam būt paši. Attiecībās cilvēki, protams, pielāgojās un mainās, bet mēs nedrīkstam pazaudēt sevi.
Atklājas kas jauns par partneri
Nodevība var radikāli mainīt to, ko cilvēks jūt pret savu partneri. Atklājot, ka tavs partneris ko slēpj no tevis, vai uzvedas tādā veidā, kas ir pretrunā ar to, ko tu par viņu domā, var radīt neatgriezenisku kaitējumu attiecībām.
Pārmērīga greizsirdība
Nevar noliegt, ka veselīga greizsirdība attiecībām nekaitē un piešķir pat vajadzīgo „asumiņu”. Bet, ja tās ir par daudz, attiecības, visticamāk izjuks. Tas nomoka gan to, kurš ir greizsirdīgs, gan to, kam tiek pārmest. Ne viena, ne otra puse, nespēj vairs baudīt attiecības, baudīt kopā būšanu. Tās vairs nav attiecības un īstā sajūta, ko viņi piedzīvo.
Attiecībām nebija stabila pamata
Jā, vienmēr visiem apgalvojumiem ir savi izņēmumi, tomēr, attiecības, kas sākušās pārāk strauji, daudz vairāk pakļautas izjukšanas riskam. Ir jārēķinās, ka turpmākais pāra ceļš nebūs tikai rozēm kaisīts un būs dažādi šķēršļi. Ja saistībām nebūs stabila pamata, nebūs pietiekamas pārliecības par otru, ja nebūs zināšanu, būs loti grūti pārvarēt šos šķēršļus.
Atklājas nesaderība
Kad pāris iepazīt viens otru arvien vairāk un sākotnējā dzirkstele izzūd – tie var atklāt, ka viņu dzīvesveids, prioritātes un vērtības nesakrīt. Ne visu iespējams saprast uzreiz. Protams, ir atšķirības, kas kopdzīvi tikai bagātina un pāris viens otru ļoti labi papildina, bet ir atšķirības, kuras tomēr nevar pieņemt un, kas traucē attiecību veidošanā.
Garlaicība vai panīkums
Kādā brīdi attiecības var zaudēt savu dzirksti. Pārim, uzsākot saistības, jāsaprot, ka tas ir nebeidzams darbs, ka pie attiecībām ir jāstrādā. Ja sākumā šķiet, ka viss notiek viegli un dabiski, tad vēlāk, kad katrs arvien vairāk „ierokas” savos darbos un, iespējams, mazāk laika velta otram, tas vēl vairāk jāatceras un jāņem vērā. Daudzi netiek pāri šim posmam, kad šķiet, ka – nav vairs kā sākumā.
Būtiskas izmaiņas dzīvē
Bieži vien attiecības ietekmē kādi dzīves pavērsieni, kas piemeklē kādu no iesaistītajiem. Varbūt tā ir aiziešana no darba un depresija, vai kāda tuvinieka zaudējums, vai dzīvesvietas maiņa. Starp citu, arī bērna ienākšana ģimenē izmaina daudzas attiecības un to, kā turpmāk katrs skatās uz dzīvi un viens otru. Tā vietā, lai pieņemtu dzīves piedzīvojumus un pavērsienus kopā, daži pāri neiztur spiedienu un baidoties no nezināmā, izjauc attiecības.
Tā nebija patiesa mīlestība
Dažreiz tā ir tikai iekāre vai lielas simpātijas, kas slēpjas zem „mīlestības”. Kad laimes mirkļi ir beigušies, šķiet, ka ir iestājies tukšums.