Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Kādēļ šķiršanās ir tik ierasta parādība?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

deālā pasaulē mēs visi būtu izglītoti, veiksmīgi, veseli un tie, kas to vēlas, būtu laimīgi precējušies. Bet diemžēl realitātē ne viss ir tik labi. Runājot par laulību, jāmin kāds teiciens: „Neviens vairs nebrīnās, ja kāda apprecas, tagad brīnās- ja nešķiras”. Kāpēc tā notiek? Kādēļ šobrīd šķiršanās ir tik ierasta parādība?

Tipiska situācija
Santa(28):
Esmu nupat šķīrusies. Tas patiešām nebija viegli un mans vislielākais atbalsts bija mani draugi. Mana ģimene bija pret manu lēmumu, lai arī mans vīrs laulībā bija man neuzticīgs un es nespēju būt kopā ar viņu. Tas bija smagi, man bija sajūta, ka šķiršanās mani tā kā pazemo. Man šķita, ka tas nozīmē, ka nespēju glābt laulību, ka nevarēju uzturēt ģimeni un saglabāt attiecības ar vīru.. It kā sabruktu visa pasaule. Precoties taču domā, ka tas ir uz mūžu…Tomēr es zinu, ka tas ir pareizais lēmums un būs tikai labāk.
  
Kāpēc tā notiek?
Šobrīd sievietes ir finansiāli neatkarīgas no vīriešiem un tas viņām daudz drošāk ļauj pieņemt lēmumu pārtraukt neizdevušos laulību.
Šķiršanās iemesli ir arī emocionālā vai fiziskā vardarbība un atkarības, piemēram, alkoholisms un azartspēles.
Vai krāpšana ir tik pat „normāla” kā šķiršanās? Patiesi, šī vairs nav reta parādība. Un ne vienmēr tā beidzas ar šķiršanos. Daudzi pāri dzīvo kopā, zinot, ka partneris ir viņu krāpis. Un ko ieteiktu tu? Nesteigties, nešķirties un saglabāt laulību? Vai tomēr ne mirkli nešaubīties un uzreiz šķirties?
Mūsdienās ir pilnīgi normāli, ka sieviete, piemēram, kādos pasākumos parādās viena vai varbūt ar draudzeni. Sieviete viena var aiziet uz kino, var uzaicināt draudzeni vai labu draugu uz kādu saviesīgu pasākumu un neviens nejautās – kur ir tavs vīrs?
Šķiršanās var būt arī mierīgs, abu pušu pieņemts lēmums, saprotot, ka viņi nav saderīgi viens ar otru.

Nesteidzies
Mūsdienām raksturīgi tas, ka mēs gribam visu uzreiz. Līdz ar to, mēs slikti tiekam galā ar vilšanos, jo nespējam pieņemt novēlotu iepriecinājumu, gaidīt, kad būs labi…kaut kad. Tas nozīmē, ka mazie pārpratumi var pārvērsties par milzīgām cīņām, jo mums vienkārši trūkst pacietības. Tāpat kā salaužot, piemēram, mobilo telefonu, mēs vienkārši zinām, ka nopirksim jaunu, mums šķiet, ka, ja nav izdevusies laulība, nekas – būs jauna! Piebremzē. Pacenties un atgādini sev, ka viss nevar notikt vienā mirklī, jo īpaši attiecībās.

Paturi prātā šo, pirms saki “jā”:
Pat ja tiek uzskatīts, ka pretstati pievelkas, ilgtermiņā attiecībās tas varētu nozīmēt arī daudzus pārpratumus (tomēr, ne vienmēr). Gan vīriešiem, gan sievietēm vajadzētu meklēt partnerus, ar tām pašām vērtībām un ideoloģijām, vai vismaz pārliecināties, ka atšķirības nav dramatiskas.
Nepaļaujies tikai uz iemīlēšanos. Ir vajadzīgs daudz kas vairāk.
Ļoti svarīga ir seksuālā saderība.
Pievērs uzmanību, ja partnerim raksturīga ilglaicīga novēršanās, vēlme būt vienam, vai varbūt agresijas izpausmes un citas, sākumā it kā neregulāras un ne izteiktas iezīmes. Tas viss, laikam ejot var tikai apstiprināties – vai esi tam gatava?
Vai tavs partneris ir greizsirdīgs? Nokārtojiet šo jautājumu jau attiecību sākumā.
Visbeidzot, atceries, lai būtu laimīga tev vajag būt finansiāli, fiziski un emocionāli neatkarīgai. Tava laime neslēpjas tikai tava partnera rokās, bet tevī pašā!

 

Kādas ir tavas domas par šobrīd esošo tendenci, ka pāri tik bieži šķiras?

Dalīties.

7 komentāru

  1. No vienas puses jau labi – cilvēki vairs nenorok savu dzīvi neauglīgās attiecībās. No otras puses – dažkārt šie lēmumi tiek pieņemti pie pirmajām grūtībām.

  2. …es lasu un brinos..Neviena vardinja -pamacosa- lai tomer aizmirstu to savu egoismu ja ir izveidota gimene,jo -katra gimene-ir ari berninji!Tatad -vairs nevar spriest no sava egoisma augstumiem.Velu veiksmi sieviesu(un,Dievs dod-ari viriesu!)izglitosana!<br>/S …iespejams sis rakstinjsh attiecas uz cilvekiem, kuri dzivo tikai divata,bez berniem!Tad jaa-saprotu-izskiies un miers dveselee!

  3. Es domāju, ka šķiršanos nevajadzētu uztvert tik ļoti sāpīgi. Cilvēki padzīvo kopā, kaut ko viens no otra iemācījās, mācības beidzās un beidzās laulība. Viens no biežākiem cēloņiem, varētu būt tas, ka vīrieši ir mazākumā, sievietes daudz, un savukārt vīrieši šo iemeslu izmanto. Tāpēc arī vīrietim ir vieglāk pie šķiršanās. Esmu daudz strādājusi ar cilvēkiem un strādāju vēl tagad, arī kā zīlniece. Man sāp sirds par tām sievietēm, kuras morāli nespēj, negrib, saprast pat to, ka nav attiecību, un, ka viņas ir pelnījušas ko labāku. Vēl cilvēkos nostrādā tāds faktors, tiklīdz pase zīmogā, ka laulība reģistrēta, otrs tiek uztverts kā privātīpašums( kā ķeblis). Jaunajām ģimenēm, kurās piedzimst bērniņš, nav sapratnes vienam pret otru. Bērniņš aizņem daudz mammas laiku, prasa mīlestību, tēviem rodas greizsirdība pret paša bērnu.Cilvēki dažkārt nesaprot, ka šīs mīlestības atšķiras, mīlestība pret vīrieti ir cita, pret bērnu cita. Es iesaku, cilvēkiem, kuri domā par šķiršanos, vispirms tomēr apmeklēt mediatoru, īpaši ja ģimenē ir bēns.

  4. Nu Feminizācija panākusi savu. Dzimumiem vienlīdzība. Sievietes krāpj un aiziet, atstāj bērnu.<br> Es šķiros…mīļotā dzer, krāpj. Es nedzeru vispār, nepīpēju, azartspēles nezinu jo strādāju un haltūrēju. Neesmu ideāls, bet sievietes mīļās, ja domājat sākt jaunu dzīvi atcerieties, ka ģimene ir vērtība un ka tas romāns beigsies un sāksies ikdiena….atkal šķiršanās.

  5. Es nesen runāju ar sievieti, kura stāstīja, ka vīrs viņu krāpj un viņa tam netiek pāri. Viņa ir ļoti laba sieva, visu dara pati, daudz strādā, visu māk izdarīt mājās, tikai laiks sanāk mazāk sev un vīram….Man liekas, ka tas ir loģisks iznākums, vīrietis vienkārši meklēs sievieti, kas viņam vairāk pievērsīs uzmanību un kuras priekšā viņš jutīsies spēcīgāks. Mūsu laikmetā ir ļoti spēcīgas sievietes, diemžēl bieži sanāk, ka vīriešiem te vairs nav vietas. Tas ir tikai tāds viens piemērs no mana saklausītā runājot ar paziņu ar ko es gribēju padalīties.

  6. Pirms gada izšķīros,jo pietrūka mīļuma no vīra.Vīrs bija nīgrs,bieži sūdzējās par slikto pašsajūtu,visu vakaru dators klēpi.Komplimentu vietā- bija aizradījumi vakaros neēst.Viņa skaudība pret citu turīgumu un mūžīgā citu autovadītāju lamāšana par debīliem katru rītu,braucot uz darbu ,iznīcināja manu entuziasmu-PIEŅEMT CILVĒKU TĀDU KĀDS VIŅS IR…bija pretīgi atrasties blakus.Tatad rakstā ieteikums,ka jāmeklē partneris ar tadam pašām vertībām un ideoloģijām ir ZELTA VĒRTS.<br><br><br>

Atstāt Ziņu