Vārda dienu svin: Jūlijs, Ainis

Kā zināt, kad pienācis laiks mainīt grīdas segumu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja mājoklī ilgāku laiku nav veikts remonts un grīda izskatās vizuāli nepievilcīga, ir laiks veikt grīdas seguma nomaiņu. Nevajadzētu sagaidīt, kad grīdas dēļi sāk čīkstēt vai kustēties zem kājām. Tad remonta izmaksas būs vēl lielākas. Protams, var šo remontu uzticēt speciālistiem, bet var mēģināt veikt arī saviem spēkiem – viss atkarīgs no prasmēm un iespējām.

Tas, cik bieži vajadzētu mainīt grīdas segumu, atkarīgs no tā veida.

  • Flīzes ir viegli kopjams grīdas seguma materiāls, tomēr tās ar laiku var saplaisāt, kā arī flīžu šuvju vietas var izskatīties nepievilcīgi. Gadījumā, ja bojātas tikai dažas flīzes, tās var nomainīt, ieliekot jaunas. Tomēr, ja Jums šķiet, ka telpa vairs neizskatās mūsdienīga un gaumīga, der padomāt par jauna stila flīžu nomaiņu vai pavisam cita grīdas seguma, piemēram, lamināta ieklāšanu.
  • Lamināts kalpo apmēram 10 – 15 gadus, radot nodilumu, kas ciemiņiem var asociēties ar mājokļa nekoptību un saimniekiem radīt diskomfortu.
  • Koka grīdas un parkets ir dabīgs un veselībai draudzīgākais grīdas segums. Rūpīga kopšana var pagarināt tā kalpošanas laiku, jo to iespējams noslīpēt un pārlakot. Tomēr, ja šāda veida segums ir ilgstoši bijis pakļauts mitruma ietekmei, tad labāk to nomainīt pilnībā.
  • Paklāji nolietojas visātrāk un no tiem grūti ir iztīrīt noturīgus traipus. Lai gan šis grīdas seguma veids ir ļoti patīkams kailām kājām, tā kopšana prasa lielu rūpību un var kļūt par baktēriju perēkli, izraisot dažādas alerģijas. Paklājs būtu jāmaina jau tad, kad tas kļūst vizuāli nepievilcīgs.

Grīdas seguma noņemšana ir viens no svarīgākajiem procesiem, jo tas prasa precizitāti, lai nesabojātu esošo grīdas konstrukciju. Kad grīdas segums ir noņemts, rūpīgi jāizvērtē grīdas pamatne un jānomaina bojātie dēļi vai citi grīdas konstrukcijas elementi.

Nākamais solis ir izlīdzinošās kārtas ieklāšana. Ja jaunais grīdas segums tiks uzlikts uz nelīdzenas pamatnes, tā kalpošanas laiks var būt neilgs. Meistari saka: labāk vienreiz, bet pamatīgi!

Padomājiet arī par siltumizolācijas nepieciešamību! Ja ziemā, staigājot pa māju, salst kājas, tad tas tik tiešām ir nepieciešams. Daudzdzīvokļu mājās ieklātie siltumizolācijas materiāli kalpos arī kā skaņas izolācija.

Grīdas seguma veidi

Kad esat pārliecinājušies, ka ar grīdas pamatni viss ir kārtībā, jāsāk izvēlēties jaunais grīdas segums.

  • Koka grīdas segums vai parkets vislabāk būs piemērots viesistabai vai guļamistabai. Masīvkoka parketa priekšrocība ir materiāla izturība, tādēļ to var izmantot telpās ar augstu lietošanas intensitāti. Tas ir vairākkārt atjaunojams un rūpīgi kopjot, var nokalpot pat vairākām paaudzēm. Lai arī parkets rada siltuma un mājīguma sajūtu, kā arī slāpē trokšņus, tas prasa īpašas rūpes, arī vienmērīgu gaisa temperatūru un mitruma līmeni telpā.
  • Vinila grīdas segums ir praktisks, to ir viegli gan ieklāt, gan kopt. Seguma priekšrocība ir izturība pret mitrumu un nodilumu, tas ir antistatisks un neslīd. Vinila grīdas segums ir piemērots koridorā, virtuvē vai vannas istabā.
  • Lamināts ir piemērots telpām, kurās nav augsts mitruma līmenis, jo ūdens rada vislielāko apdraudējumu šāda veida grīdas segumam. Tas, cik ilgi lamināts kalpos, atkarīgs no tā kvalitātes. Augstākas kvalitātes lamināts ir dārgāks, bet ilgāk saglabās estētisku izskatu.
  • Linolejs no dabīgām izejvielām vai plastmasas (PVC) ir viens no elastīgo grīdas segumu veidiem, kura kalpošanas ilgums ir atkarīgs no tā kvalitātes.
  • Flīzes ir viens pateicīgākajiem grīdas segumiem to kopšanas ziņā, kā arī izcilajām tehniskajām īpašībām un estētisko kvalitāti.

Siltajām grīdām labāk izvēlēties laminātu, divslāņu vai trīsslāņu parketu, kā arī vinila grīdas segumu. Virtuvē tās var būt arī flīzes.

Aprēķinot visas izmaksas, kas saistītas ar grīdas seguma maiņu, var likties, ka tas ir dārgi. Ja remontdarbiem vai mājokļa labiekārtošanas darbiem trūkst nedaudz līdzekļu, Creamcredit.lv kredītlīnija vai kredīts dzīvokļa remontam ļaus piepildīt ieceri un izremontēt mājokli atbilstoši Jūsu vēlmēm.

Aizņemoties atbildīgi, kredītlīnija mājas lapā Creamcredit.lv vai patēriņa kredīts – https://www.creamcredit.lv/paterina-kredits sniegs iespēju izveidot skaistu un harmonisku vidi.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu