Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Kā pareizi un efektīvi mazgāt un žāvēt gultas veļu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gulta ir tā vieta, kurā cilvēks pavada vismaz trešdaļu dzīves, atstājot tajā 56 stundas sviedru, ķermeņa dabisko eļļu, ķermeņa kopšanas produktu un atmirušo ādas šūnu. Tāpēc ir svarīgi gultas veļu kopt pareizi un efektīvi, lai izvairītos no dažādām ādas saslimšanām un alerģiju rašanās. Tāpēc turpinājumā iepazīsties ar informāciju, cik bieži un kā vislabāk kopt gultas veļu!

Cik bieži mazgāt gultas veļu?
Gultas veļa ir jāmazgā arī tad, ja tā nav vizuāli netīra – nav pleķu, traipu, jo vislielākais drauds veselībai ir tieši neredzamie netīrumi (ķermeņa eļļas, sviedri, atmirušās ādas šūnas, ķermeņa kopšanas līdzekļi), jo tieši tie veido izcilu vidi, kurā attīstīties baktērijām un putekļu ērcītei. Vislabāk gultas veļu mazgāt reizi nedēļā vai ne retāk, kā reizi 2 nedēļās.

Ieteikumi pareizi un efektīvai veļas mazgāšanai
Turpinājumā iepazīsties ar dažiem ieteikumiem par to, kā labāk piepildīt veļas mašīnu, kādā režīmā mazgāt, kādu ūdens temperatūru izvēlēties un kā pareizi ievietot mazgāšanas līdzekli, lai tava veļa tiktu izmazgāta maksimāli labi un kalpotu maksimāli ilgi!

Veļas mašīnas piepildīšana

 •  Palagiem un pārvalkiem nepieciešams daudz vietas, lai tie kārtīgi izmazgātos, jo tie ir lieli auduma gabali, tāpēc vienā mazgāšanas reizē neliec veļas mašīnā pārāk daudz veļas.
 •  Mazgā lielos gultas veļas gabalus (palagus un pārvalkus) atsevišķi, lai mazākas drēbes un gultas veļas daļas nesapītos, nesasietos vai neiemudžinātos tajos (un tādēļ netiktu kārtīgi izmazgātas).
 •  Vienā mazgāšanas reizē veļas mašīnas bundulī liec iekšā tikai vienādas vai līdzīgas krāsas un materiāla veļu un apģērbus.

Veļas mazgāšanas režīma izvēle

 •  Pirms likšanas veļas mašīnā vienmēr noskaidro, kādā temperatūrā un režīmā gultas veļas kopšanu ir paredzējis ražotājs un seko šīm norādēm.
 •  Izvēlies režīma intensitāti atbilstoši veļas netīrības pakāpei – ne ļoti netīrai gultas veļai derēs normālais režīms, bet pamatīgu netīrumu izmazgāšanai izvēlies intensīvāku, iespējams, divu mazgāšanas ciklu režīmu.

Ūdens temperatūra

 •  Baltu un gaišu kokvilnas veļu var labi izmazgāt gan vēsā, gan vārošā ūdenī, tomēr ieteicams izvēlēties maksimāli augstu temperatūru, lai atbrīvotos no putekļu ērcītes un citiem alergēniem. Mazgāt gultas veļu augstās temperatūrās ieteicams īpaši gripas un saaukstēšanās sezonā, lai to iespēju robežās dezinficētu.
 •  Lai pasargātu tumšos un košos audumus no izbalēšanas, mazgā un skalo tos vēsā ūdenī (30oC).

Veļas mazgāšanas līdzekļa pievienošana

 •  Ja tavai veļas mašīnai ir speciāls mazgāšanas līdzekļa nodalījums, ievieto līdzekli tam paredzētajā nodalījuma daļā (parasti simbols ir redzams katrā nodalījuma daļā, bet simbola skaidrojums – veļas mašīnas rokasgrāmatā).
 •  Ja tavai veļas mašīnai nav mazgāšanas līdzekļa nodalījuma, pievieno līdzekli tieši mazgāšanas bundulī pirms veļas ielikšanas.
 •  Ja izvēlies veļu mazgāt, izmantojot līdzekļa kapsulas (mazgāšanas līdzeklis iepildīts želejveida kapsulā, kas šķīst ūdenī), ieteicams tās likt tieši mazgāšanas bundulī pirms veļas ielikšanas, jo pastāv risks, ka ūdens plūsma mazgāšanas līdzekļa nodalījumā var nebūt pietiekami spēcīga, lai izšķīdinātu kapsulu pilnībā.

Ieteikumi veļas žāvēšanai

 

Gultas veļas kopšana nebeidzas ar mazgāšanu – to nepieciešams arī pareizi izžāvēt. Lūk, 3 vienkārši ieteikumi, kas palīdzēs panākt, ka veļa kalpo maksimāli ilgi:

 •  ja žāvēšanai izmantosi veļas žāvēšanas aparātu, uzstādi temperatūru, kādu noteicis veļas ražotājs vai zemāku, jo žāvēšana augstā temperatūrā veicina veļas krokošanos, saraušanos un pāragru auduma šķiedru novecošanos, samazinot veļas kalpošanas laiku;
 •  lai palagi un pārklāji izžūtu vienmērīgi, pievieno žāvētājā veļas žāvēšanai paredzētu gumijas vai vilnas bumbu vai dažas kokvilnas maisiņā ievietotas tenisa bumbiņas;
 •  ja ir iespējams, žāvē veļu ārā, svaigā gaisā, saulainā vietā, jo saule palīdz dezinficēt audumu, un veļa iegūs patīkamu, svaigu aromātu.

Ja esi izlēmis nomainīt nokalpojušo gultas veļu pret jaunu komplektu vai papildināt tās veļas krājumus, ienāc interneta veikalā 1a.lv, kur tevi gaida dažādu veidu, izmēru, stilu, materiālu un dizainu gultas veļa par izdevīgām cenām! Iepērcies jau tagad un saņem pirkumu ar piegādi uz jebkuru vietu Latvijā!Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu