Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Kā emociju biezoknī atpazīt bailes?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ailes ir absolūti dabisks emocionālais stāvoklis, kas saistīts ar bīstamas situācijas priekšnojautu. Bet kas ir bīstama situācija? Šeit atskaites punkts katram savs – vienam ģimenē kopš mazotnes iepotēts baidīties pat no mazākā troksnīša, kādam citam – neatzīties savās bailēs pat tad, kad tas ir būtiski sava psiholoģiskā stāvokļa uzlabošanai. Nereti kāda cita emocija spēj tik ļoti ņemt virsroku pār bailēm, ka mēs, nepareizi interpretējot savas sajūtas, braucam arvien dziļākā grāvī…  

Stāsta kliente: „Kādā brīdī sapratu, pat pieņēmu lēmumu, ka vēlos šķirt laulību. Vīra neatlaidīgo lūgumu un manipulāciju iespaidā tomēr piekritu mēģināt vēlreiz, uz mani burtiski paralizējoši nostrādāja atbildības piesaukšana no viņa un radu puses – kā tad tā, devusi zvērestu cilvēku un Dieva priekšā, kā es varot tik bezatbildīgi rīkoties!.. Konsultācijā sapratu, ka patiesībā jau es vienkārši baidos no nezināmā – kā tas būs atkal būt brīvai, vienai, vai izdosies sastapt to īsto cilvēku? Un tā es nevis ieskatījos acīs savām bailēm un uzvarēju tās, bet kļūdaini noturēju par atbildību par savu laulību dienā doto zvērestu.”

 

! Šis raksts tapis projekta “SAJŪTU ĀBECE” ietvaros. 

Projekta mērķis ir kopīgi atpazīt sevi un savas sajūtas dažādās dzīves situācijās. “Varbūt uzdrošināšanās skaļi nosaukt vārdā, tā saucamās, „neglītās” sajūtas ļaus citādi reaģēt dažādās dzīves situācijās un attiecību grūtībās,” cer pārvērtējošā konsultante Elīna Brila, ar kuru kopā veidosim šo sajūtu vārdnīcu.


Dalīties.

Atstāt Ziņu