Vārda dienu svin: Baiba, Barbara, Barba

Kā būt produktīvākai un pabeigt darbus ātrāk?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai tevi nomoka termiņi darbā? Vai tu bieži paliec birojā, kamēr citi jau sen ir prom? Šeit būs daži padomi, kā sevi savākt rokās un pagūt visu izdarīt laikus, lai ātrāk vari nodoties citām lietām.

Izvirzi prioritātes
Ja tavs prāts ir aizņemts ar miljons un vienu lietu, iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc esi lēna. Izlem, kas ir vissvarīgākā lieta, ko darīt, un paveic to vispirms. Par pārējo domāsi pēc tam. Tu būsi pārsteigta, cik ātri tu vari strādāt, kad vienlaikus domāsi tikai par vienu lietu.

Praktizē
Prakse rada lielisku rezultātu! Kad tu kaut ko dari arvien vairāk un vairāk, tu tikai iegūsti labāku rezultātu. Vai atceries, cik lēni sākumā rakstīji ar datoru? Droši vien, ka daudzi tagad pat neskatoties var uzrakstīt vai spiest uz vajadzīgiem taustiņiem. Redzi? Tieši tāpat tas darbojas attiecībā uz citām lietām, tāpēc turpini darīt un viss ar laiku kļūs vieglāks un ātrāk padarāms.

Neko neatliec
Vai tu šķērdē daudz laika, domājot par to, kā tu gatavojies kaut ko darīt? Nav nekādas jēgas, tā tu tikai nokavēsi visus termiņus. Pārtrauc domāt, sāc darīt!

Izveido darāmo lietu sarakstu
Sāc savu dienu ar dienā paveicamo darbu saraksta sastādīšanu. Pieraksti to, kas ir vissvarīgākais, un tad darbojies noteiktajā secībā. Tas sniegs tev skaidru priekšstatu par visu, kas ir izdarīts un kas jāpadara. Tā tu ietaupīsi savas pūles un laiku.

Koncentrējies
Protams, ir viegli aizdomāties un sākt pētīt smieklīgus video YouTube vai ik pa laikam iet gatavot kafiju, un tādā veidā it kā kavēt laiku. Fokusējies uz to, kas tev jādara. Ja tuvojas termiņa beigas, tad tik tiešām centies koncentrēties tikai uz to.

Izmanto tehnoloģijas
Tu vari ietaupīt daudz laika, nokārtojot darīšanas vai uzzinot svarīgo informāciju, nemaz neatkāpjoties no sava darba galda. Izmanto telefonu, lai sarunātu vajadzīgās tikšanās, iegūtu vajadzīgos kontaktus vai uzzinātu vajadzīgo informāciju. Izmanto internetu, lai uzzinātu kādu iestāžu darbalaikus, personu kontaktus vai vienkārši atrastu tur darbam nepieciešamo informāciju, ar ko strādāt.

Pieraksti savas idejas
Dažreiz varētu šķist lieki vai muļķīgi to darīt, bet tu patiešām nevari atcerēties visu. Un vēl sliktāk būs, ka brīdī, kad tev vajadzētu pateikt savu ideju, būsi to aizmirsusi. Pierakstīt domu, kas ienāca prātā, aizņem tikai minūti, bet, ja tā nebūs pierakstīta, tad tās atcerēšanās, pēc tam var prasīt pat divas stundas.

Nosaki sev ātrākus termiņus
Lai pagūtu darbu padarīt laikā, nosaki sev ātrāku termiņu, nekā tas ir patiesībā. Tas ļaus iegūt papildus laiku varbūt jau kā cita padarīšanai, vai varbūt tev vienkārši būs iespēja ātrāk doties mājās.

Pietiekami izgulies
Tev ir nepieciešams gulēt vismaz sešas stundas, lai varētu koncentrēties un darboties labi. Pārliecinies, ka tu saņem savu miega devu un tu redzēsi, ka tava produktivitāte palielināsies.

Esi laimīga
Tu nebūsi spējīga strādāt efektīvi, ja nebūsi apmierināta. Tavs prāta stāvoklis ietekmē tavu darbu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu