Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Kā beidzot sasniegt savus jaunā gada mērķus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atru jauno gadu liela daļa cilvēku uzsāk ar apņemšanos sasniegt kādus sen lolotus mērķus. Taču tikai niecīga daļa gada nogalē var justies lepni par šo mērķu pārvēršanu realitātē. Kā nospraust tiešām sasniedzamus mērķus un kā nepaklupt to realizēšanā, varēs uzzināt praktiskajā seminārā sievietēm „MANI 2014.GADA SASNIEGUMI!”.

Seminārs notiks personīgās izaugsmes konsultantes Zanes Veinbergas vadībā 23. janvārī laikā no plkst. 18.00 līdz 21.00 paša Rīgas centrā Benjamiņu namā (viesnīcā Europa Royal Riga). Dress-code – lietišķa sieviete. Pieteikties semināram un uzzināt vairāk var mājas lapā www.popupevents.lv.

Zane Veinberga stāsta, ka jaunā gada mērķi ir izaicinājums visā pasaulē: „Žurnāls Time ir izpētījis, ka biežākās jaunā gada apņemšanās ir zaudēt svaru un iegūt labu sportisko formu, atmest smēķēšanu un iemācīties kaut ko jaunu. Labas un pašsaprotamas vēlēšanās, tad kāpēc mums neizdodas tās piepildīt? Atbilde ir pareizā mērķa formulēšanā. Nepietiek ar viena teikuma uzrakstīšanu un cerībām, ka tas piesildīsies pats no sevis tikai tāpēc, ka tā vēlies.”

Zanes ieteikumi, lai uzstādītais mērķis būtu tiešām piepildāms:

Mērķim jābūt par sevi
Būtiski atcerēties, ka mēs varam ietekmēt sevi, savu rīcību, savus panākumus, nevis citus cilvēkus. Tāpēc jāsaprot, ka mērķis „es gribu, lai vīrs mainās un biežāk dāvina man ziedus” nav izpildāms. Uzdod sev citu jautājumu, piemēram, „kādai sievietei man jābūt, lai vīrs man dāvinātu ziedus”.

Mērķim jābūt pozitīvi noformulētam
Daudz pozitīvāk un efektīvāk mūs ietekmē pozitīvi formulēti mērķi. Piemēram, „es vēlos būt labā fiziskā formā” nevis „es negribu, lai man ir liekais svars”.

Mērķim jābūt izmērāmam
Ja mērķis ir „es vēlos kļūt sievišķīgāka”, ir ļoti grūti izprast, kas ir „sievišķīgi”. Kādai tas nozīmē garus matus, kādai – justies pārliecinātai par sevi, vēl kādai –biežāk valkāt augstpapēžu kurpes. Tāpēc mērķim ir jābūt precīzam. Tā vietā, lai teiktu „vēlos biežāk valkāt augstpapēžu kurpes”, ir jāsaka „es vēlos 3 dienas nedēļā valkāt augstpapēžu kurpes”.

Apzināties šķēršļus mērķa sasniegšanas procesā
Jārēķinās, ka mērķa sasniegšana ir aktīva darbība, soli pa solim nonākot līdz rezultātam. Kā jebkurā ceļā, arī šajā var gadīties šķēršļi. Galvenais būt gatavam tos risināt un turpināt iesākto.

Pirmie soļi ceļā uz mērķi
Pēc tam, kad ir sastādīti ilgtermiņa mērķi un soļi uz, piemēram, 5 gadiem vai ilgāk, ir jāsastāda arī mazie solīši tuvākajai nākotnei. Precīzi noformulē soļus, ko vari veikt šodien, rīt, parīt, šonedēļ un šomēnes.

Apbalvo sevi
Apbalvo sevi par sasniegtajiem mērķiem, par gūtajiem panākumiem, par labi izdarītiem darbiem. Tas ļauj izjust prieku un gandarījumu par paveikto, kā arī sniedz iedvesmu un motivāciju sasniegt nākamos mērķus.

Dalīties.

Atstāt Ziņu