Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Kā apgūt angļu valodu, nešķiroties no iemīļotās viedierīces?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Daudzi nereti uztraucas par to, ka viedierīces atņem cilvēkiem laiku, uzmanību, jaunieši staigā, galvas nodūruši, atrauti no realitātes. Tie, kas mēdz šādi sašust, aizmirst, ka viedierīces vienkārši ir realitātes turpinājums – sarunas, informācija un jaunu iemaņu apgūšana.

Angļu valoda internetā ir viena no populārākajām valodām. Ja kāds ir nodzīvojis līdz 21. gadsimtam bez angļu valodas zināšanām, ir pēdējais laiks to apgūt. Ir izstrādātas daudzas valodu apguves lietotnes gan iesācējiem, gan lietotājiem ar priekšzināšanām. Gan maksas, gan bezmaksas. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kādas ir populārākās lietotnes un kādi vēl ir valodu apguves veidi!

Kā iemācīties jaunu valodu vai uzlabot esošās prasmes?
Jaunu valodu var apgūt dažādos veidos – tie, kam palaimējies piedzimt bilingvālā ģimenē, jau no dzimšanas brīvi runā divās valodās, tāpat valodas māca bērnudārzos un skolās. Angļu valoda bērniem parasti šķiet interesanta un izklaidējoša. Ja izglītības iestāžu piedāvājums neapmierina, var lūkoties tālāk pēc iespējām, ko piedāvā angļu valodas pašmācība:

 • http://www.sievietespasaule.lv/img/img_medium/buleti/kjeksis.png Apgūt izvēlēto valodu tālmācības kursos.
 •  Pārcelties uz dzīvi citā valstī un apgūt valodu ikdienas lietojumā.
 •  Sarunāties ar draugiem tikai izvēlētajā valodā.
 •  Sākt angļu valodas privātstundas ar pasniedzēju.
 •  Apgūt valodu no mācību līdzekļiem saviem spēkiem.
 •  Ja atrasta laba angļu-latviešu vārdnīca tiešsaistē, mācīties pa trim vārdiem dienā.
 •  Apmeklēt valodu mācību kursus.
 •  Mācīties valodu viedierīcēs, izmantojot spēles vai interaktīvas lietotnes.

5 populārākās valodu apguves lietotnes 


Foto: Shutterstock.com

Kā iemācīties angļu valodu? Angļu valoda iesācējiem internetā bezmaksas lietotņu veidā var būt pirmais solis jaunas kultūras iepazīšanā. Ir pieejamas gan maksas, gan bezmaksas lietotnes. Angļu valodas kursi bezmaksas lietotņu veidā būs ne tikai izglītojoši, bet arī izklaidējoši. Dažas lietotnes no plašā klāsta:

Duolingo
Bezmaksas valodas apguves lietotne. Tiek piedāvātas dažādas valodas, tostarp angļu valoda, taču valodas apguve tiek balstīta uz jau zināmu valodu. Pagaidām latviešu valodas atbalstu šī lietotne nepiedāvā.

Vispirms ir jāizvēlas mērķis – 5, 10, 15 vai 20 minūtes dienā. Kad ir izveidots lietotāja profils, lietotne piedāvā nodarbības valodas apguvei saskaņā ar izvēlēto mērķi. Katrā nodarbībā lietotājam tiek piedāvāti apmēram septiņi jauni vārdi. Lai tos labāk nostiprinātu atmiņā, lietotne pēc nedēļas piedāvā uzdevumu iepriekš apgūto vārdu atkārtošanai, tādējādi palīdzot tos ielāgot.

Babbel
Lietotne vienkāršā un interaktīvā veidā piedāvā uzdevumus, katrā nodarbībā apgūstot dažas jaunas frāzes. Trūkums – lai ar šīs lietotnes palīdzību uzlabotu angļu valodas zināšanas, jāizvēlas saskarnes valoda dāņu, franču, spāņu, itāļu, portugāļu vai zviedru valodā.

Rosetta Stone
Maksas lietotne (bez maksas var lietot demo versiju). Vairāk nekā 200 stundu augstas kvalitātes materiāla. Var lietot gan tiešsaistē, gan bezsaistē. Piemērota operētājsistēmām Android un iOS. Gan patstāvīgas nodarbības, gan tiešsaistes sesijas ar pasniedzēju.

Šī lietotne no citām atšķiras ar to, ka tās lietotāja saskarne arī ir angļu valodā. Pirmajās nodarbībās tiek aplūkoti valodas pamati, un šīs pamatzināšanas lietotājs izmanto, lai turpinātu apgūt valodu. Tā vietā, lai, piemēram, latviski skaidrotu angļu valodas gramatiku, tā tiek skaidrota angliski, lietotājam jau pašā apguves procesa laikā liekot izmantot jauniegūtās zināšanas. Dubultefektīvi.

Johnny Grammar’s Word Challenge
Angļu valodas gramatikas apguve spēles veidā. Trīs kategorijas – leksika, gramatika, pareizrakstība. Trīs sarežģītības līmeņi. Dažādas tēmas. Iespēja krāt nozīmītes par sasniegumiem. Šī ir Britu Padomes izstrādāta lietotne. Pieejama bez maksas tieši britu angļu valodas apgūšanai. Pieejami dažādi valodu līmeņi.

Memrise
Bezmaksas lietotne vārdu krājuma papildināšanai. Saturs veidots interaktīvi un izklaidējoši. Priekšrocības – mācīšanās caur jokiem un izklaidi, tādējādi daudz vienkāršāk apgūstot jaunus vārdus. Trūkumi – galvenā uzmanība tiek pievērsta tieši vārdu krājumam, mazāk – gramatikai, struktūrai. Kā arī – kursus veido paši lietotāji, līdz ar to nodarbības var ļoti atšķirties.

Kā rīkoties, ja nepietiek apņēmības mācīties valodu patstāvīgi?
Lai arī mācīties valodas tiešsaistē ir interesanti un patīkami, ne visiem pietiek apņēmības turpināt iesākto, saskaroties ar pirmajām grūtībām. Parasti valodas apguves sākums ir vienkāršs un aizraujošs, jaunos censoņus spārno entuziasms, bez tam – iesākums vienmēr ir visvienkāršākais. Taču, dodoties tālāk, teorija kļūst sarežģītāka, un var pienākt brīdis, kad saviem spēkiem mācīties kļūst pārāk grūti, ir uzkrājušies jautājumi vai palikuši neskaidri gramatikas likumi. Bez tam – mācoties patstāvīgi, ir grūti trenēt pareizu vārdu izrunu.

Alternatīva – valodu apguve īstos kursos. Galvenie plusi:

 •  kopības sajūta ar grupas biedriem;
 •  neliels sacensību gars;
 •  iespēja pārbaudīt pareizību – pareizrakstības pārbaude online lietotnēs var būt pieejama, taču tā pārbauda tikai gramatiku, ne jēgu un teksta atbilstību kontekstam;
 •  sertifikāts pēc sekmīgi pabeigtiem kursiem;
 •  iespēja noskaidrot visus neskaidros jautājumus un iegūt precīzas atbildes;
 •  noteikts laiks, līdz ar to, kad tas ir ieplānots un izbrīvēts, nav nekāda attaisnojuma nemācīties;
 •  misijas apziņa – iesāktais ir jāpabeidz, līdz ar to ir daudz lielākas iespējas sasniegt labus rezultātus;
 •  testi un objektīva zināšanu pārbaude, lai identificētu sasniegto un jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi.


Foto: Shutterstock.com

Valodumacibas.lv piedāvātie angļu valodas kursi Rīgā ir pārbaudīts un efektīvs valodas apguves veids. Dažādos kursos tiek piedāvāti dažādi angļu valodas līmeņi.

Ja vēlaties jaunu ierakstu savā CV par uzlabotām angļu valodas prasmēm, ielūkojieties vietnē valodumacibas.lv un izvēlieties savus angļu valodas kursus jau tūlīt!


Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu