Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

Jauno māmiņu radītais fitnesa bums. MommyFit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aiks, ko sieviete pavada mājās ar bērniņu, ir ne tikai ikdienas pienākumu un rūpju pilns. Tas ir arī laiks, kurā varam nedaudz atkāpties no iepriekš ierastās ikdienas un uz visu paskatīties no malas. Iespējams, tieši tāpēc daudzām sievietēm, tieši esot mājās ar bērniņu, rodas jaunas biznesas un hobiju idejas. Lūk, stāsts par vienu no tādām idejām.

Nejauši radies fitnesa bums Rīgā,– tā varētu raksturot MommyFit – Mommy Bootcamp jeb fitnesa treniņus māmiņām kopā ar mazuļiem. Redzot lielo atsaucību, šķiet, ka ideju par vienkāršu āra pastaigu nomaiņu pret vingrošanu svaigā gaisā kopā ar mazuli, māmiņas gaidījušas jau ļoti sen. Par MommyFit ideju un plāniem vairāk stāsta idejas autore un trenere Vero Kim.

Ideja, uz kuru iedvesmo garlaicīgi pastaigu maršruti
“Iedvesmu MommyFit es guvu no Viestura Saldava, kurš nāca pie manis uz treniņiem sporta klubā. Viņš ieteica ņemt piemēru no viņa (viņš vada alternatīvos treniņus Fitness ABC – L.C.) un sākt veidot kaut ko savu. Sākumā šādam variantam nepievērsu uzmanību, bet kādu dienu par to aizdomājoties. Radās ideja treniņu apvienot ar jauniegūto māmiņas statusu. Jūlija vidū man pašai piedzima meitņa. Kā katra māmiņa, arī es ik dienu gāju pastaigās ar ratiem. Un noteikti nebiju ne pirmā, ne pēdējā māmiņa, kurai pēc mēneša jau šķiet garlaicīgi staigāt pa vieniem un tiem pašiem pastaigu maršutiem. Tādēļ iedomājos, ka laiku, ko veltu pastaigām, varētu izmantot vēl lietderīgāk – vingrojot. Ierakstīju Facebook māmiņu forumos jautājumu, vai māmiņas vēlētos pievienoties man vingrot ārā? Pirmajā dienā pieteicās vairāk kā 200 māmiņas, kuras labprāt nāktu. Tā kā redzēju, ka ir atsaucība, izveidoju MomyFit lapu, kur sniedzu plašāku informāciju. Pirmais treniņš notika šā gada 11.oktobrī Šmerļa mežā, piedaloties 38 māmiņām, diviem tētiem un vienam sunim,” stāsta Vero.

Ir pagājušas tikai divas nedēļas kopš pirmā MommyFit – Mommy Bootcamp treniņa, bet tas ir guvis apbrīnojamu atsaucību. Treniņi notiek vai katru dienu un tajos turpina piedalīties vidēji 20-30 māmiņas. Šis ir lielisks piemērs, ka bērniņa ienākšana sievietes dzīvē to tikai papildina un bagātina, nevis ierobežo. 

Treniņu programmas īpaši jaunajām māmiņām
Vero Kim, īstajā vārdā Veronika Dolgina, jau deviņus gadus ir saistīta ar fitnesa jomu. Viņa ir sporta kluba Atlētika galvenā trenere un mācās Rīgas Stradiņa universitātē, lai kļūtu par veselības sporta speciālisti. Šī pieredze Vero dod iespēju MommyFit treniņus vadīt kvalitatīvi un tie ir tiešām fiziski treniņi, nevis māmiņu papļāpāšana. Vingrojumi ir pārdomāti un piemēroti, lai vingrojot var izmantot arī ratus.

 

Spriežot pēc māmiņu atsauksmēm pēc treniņiem, nākamā diena ir grūta, jo sāp kāju un roku muskuļi. Jā, slodze ir un vingrojumi nav viegli. Tas liekas grūti jo īpaši tāpēc, ka grūtniecības laikā aktīva sportošana nav ieteicama. Tomēr nevajag baidīties piedalīties, jo katra māmiņa pati izvērtē to, cik daudz no uzdotā vingrojuma var izpildīt. Kā arī vingrojumi tiek piemēroti – ir atvieglotie vingrojumi māmiņām, kurām ir bijis ķeizargrieziens un tām māmiņām, kas tikko kā atsāk fiziskās aktivitātes pēc dzmedībām. Piemēram, šīs māmiņas drīkst nevis skriet iesildošo skrējienu, bet gan iet raitā solī.

Nekādas “cietas” dalības maksas – tikai ziedojums
“Manuprāt, daudzas ar māmiņām saistītas nodarbības ir diezgan dārgas. Acīmredzot, māmiņas ir izdevīgs bizness. Tāpēc gribēju, lai galvenais uzsvars būtu tieši uz fitnesu un tieši māmiņām, jo ne visas var rast iespēju apmeklēt sporta klubu”, skaidro Vero, atbildot uz jautājumu, kāpēc MommyFit nav noteiktas dalības maksas. Jau no pirmā treniņa dalības maksa ir ziedojums, kas tiek virzīts cēliem mērķiem. Šo divu nedeļu laikā ir saziedoti vairāk kā 400 eiro, par kuriem tika sagādāti gardumi bērnu sociālās aprūpes centram, palīdzēts Beatrises Sammeras Pavlovas sirsmiņai un nodoti ziedojumi “Labo darbu nedēļa” labdarības projektam. Arī tagad, pēc citu dalībnieču ieteikumiem un nejaušības principa, ir izvēlēti divi bērniņi, kuriem tiks nodoti nākamie ziedojumi. Tāpēc, ja ir zināma kāda mamma ar bērniņu, kuriem būtu nepieciešama palīdzība, droši var nodot ziņu MommyFit.

Vero māmiņām ir apsolījusi, ka par MommyFit nodarbībām arī turpmāk nebūs noteikta dalības maksa, lai šī vingrošana būtu pieejama visām māmiņām: “Ticu, ka samaksa par šo nāks atpakaļ citādāk, tāpēc šis projekts paliks kā labdarības projekts. Lielākais gandarījums ir tas, ka māmiņas neviltoti smaida. Ir prieks, redzēt, ka māmiņas savā starpā sadraudzējas. Prieks par katras māmiņas sejā ieraudzītu lepnumu par to, ka viņa var izpildīt vingrojumus, ka ir saņēmusies izkustēties. Lūk, tas ir labākais atalgojums!”

MommyFit – jauna kopiena māmiņām
Lai arī viss ir tikko sācies, plāni nākotnei aug ar katru dienu. No 1.novembra treniņi notiks telpās VEF teritorijā divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās. Savukārt otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un sestdienās treniņi turpinās notikt ārā, dažādās Rīgas vietās.

Izaugsme ir iespējama arī pateicoties atbalstītājiem Reebok un Fitness ABC. Piemēram, aizvadītajās brīvdienās tika organizēts Fitness ABC Nakts Skrējiens, kura laikā visi savāktie ziedojumi tika nodoti MommyFit telpu īrei.

Vēl nāktonē plānojam uzņemt MommyFit video ar vingrojumiem māmiņām, vingrojumiem māmiņām ar mazuli un ieteikumiem par uzturu. Vero ļoti cer, ka vasarā izdosies noorganizēt MommyFit nometni. Arī šiem visiem plāniem mērķis nav gūt peļņu, bet no ziedojumiem segt visus izdevumus un atlikumu ziedot labdarībai.

Vero priecājas, ka arī pašas māmiņas ir atsaucīgas un vēlas palīdzēt ne tikai ziedojot. Drīzumā treniņus papildinās māmiņas – psiholoģes vadītas nodarbības, bet ar kādu citu māmiņu tiek pārrunāta iespēja mācīt angļu valodu lielākiem bērniņiem. Katra māmiņa var iestaistīties, ja vien vēlas dalīties.

“Gribu mainīt steriotipu, ka māmiņas ar bērniem var tikai sēdēt mājās. Ka nevar iziet sabiedrībā, aktīvi nodarboties ar to, kas patīk. Var! Tikai viss prātīgi jāsaplāno. Gribu izveidot MommyFit par tādu kā nelielu kopienu, kur māmiņas var gan pasportot, gan apgūt ko jaunu, kā arī satitkies ar citām māmiņām. Tāpēc droši – pievienojieties, māmiņas MommyFit – Mommy Bootcamp!” aicina Vero.

Dalīties.

Atstāt Ziņu