Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Jaunības noslēpums – pareiza sejas ādas kopšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vēlme pēc mūžīgas jaunības un skaistuma bijis viens no noslēpumiem, kuru mēģinājuši atrisināt cilvēki visos laikos. Par to vēsta pasakas, leģendas un dažādas senas receptes, kas sola saglabāt mūžīgu jaunību. Bet kā varam mācīties kaut vai no pasakas par Sniegbaltīti, kur ļaunā karaliene ar maģijas palīdzību cenšas saglabāt savu skaistumu, tas nav iespējams mūžīgi. Novecošanās ir neizbēgams process, kas mūs agri vai vēlu panāks.

Tomēr ar gudru pieeju novecošanos var aizkavēt, saglabājot sejas ādu jauneklīgu ilgāk. Viens no mūsdienīgiem un tiešām efektīviem rīkiem, kā to panākt, ir pareiza sejas ādas kopšana un savām vajadzībām piemērotas kopjošās kosmētikas izmantošana.

Ādas attīrīšana, mitrināšana un atjaunošana

Skaistas, veselīgas un arī jauneklīgas sejas ādas noslēpums meklējams vienkāršajos un regulārajos ikdienas skaistumkopšanas paradumos. Visa pamatā ir ādas attīrīšana, mitrināšana un pabarošana ar vērtīgām vielām ikdienā.

Ādas attīrīšana jāveic gan no rīta, gan vakarā. Rūpīgi jānoņem dekoratīvā kosmētika un atmirušās ādas šūnas. Jāatceras arī par kakla ādu, kas palēnām sāk zaudēt savu tonusu, tāpēc ir jāsāk laicīgi kopt. Pāris reizes nedēļā vēlama arī dziļāka sejas ādas attīrīšana ar skrubjiem un sejas maskām.

Mitrināšana un atjaunošana jānodrošina gan ar mitrinošiem krēmiem un serumiem, gan pietiekamu ūdens patēriņu uzturā. Jāizvēlas krēmi, kuri satur vitamīnus, antioksidantus un citas ādu stiprinošas un barojošas sastāvdaļas. Ieteicams lietot ne tikai dienas, bet arī nakts krēmu, kas palīdzēs ādai labāk atjaunoties.

Labs pretnovecošanās krēms īstajā brīdī

Sekojot līdzi ādas stāvoklim un zinot savu ģenētisko mantojumu, jāizvēlas īstais brīdis, kad parastos krēmus nomainīt ar pretnovecošanās kosmētiku. Piemērotākais laiks, kad to darīt, katram var atšķirties. Parasti pirmās novecošanās pazīmes sāk parādīties pēc trīsdesmit gadu vecuma, tāpēc tas ir labs brīdis, kad sākt bremzēt novecošanās procesus agrīnā stadijā. Jāizvēlas pretnovecošanās krēms, kas piemērots pirmo novecošanās pazīmju novēršanai. Nav vajadzības uzreiz ķerties pie smagās artilērijas, jo āda joprojām spēj samērā efektīvi pati cīnīties ar ārējās vides ietekmi, tikai tai nepieciešams nedaudz vairāk atbalsta.

Vislabāko efektu varēs iegūt, ja tiks lietots gan dienas, gan nakts pretgrumbu krēms. Tieši naktī ādā norisinās būtiski atjaunošanās procesi, kas ar piemērota krēma vai seruma palīdzību būs daudz efektīvāki. Pēc 40 un 50 gadu vecuma piemērotāks būs pretnovecošanās krēms, kas jau ir paredzēts nobriedušai ādai. Tam būs dziļāka iedarbība un spēja mazināt šajā vecumā aktuālās novecošanās pazīmes. Kosmētikas ražotāji arī ir sadalījuši pretnovecošanās produktus kategorijās pēc ādas stāvokļa un vecuma. Tāpēc atliek tikai novērtēt savu ādu un izvēlēties piemērotākos produktus. Šajā jautājumā noderīgus padomus var sniegt arī kosmetologs vai dermatologs.

Jāatceras par acu ādas kopšanu

Āda acu zonā ir viena no pirmajām, kurā var manīt novecošanās pazīmes. Tāpēc āda ap acīm saudzīgi jāattīra no kosmētikas un jāuzklāj piemērots acu krēms. No rīta zem acīm var būt tūska, tumši loki. To novēršanai var lietot hidrogela patčus, kas mazina noguruma pēdas, tumšos lokus, sniedz liftinga efektu. Bieži vien acu ādas aprūpei tiek izmantots sejas krēms, bet tā ir kļūda, kas var rezultēties ar pāragru acu zonas novecošanos. Piemērotākā izvēle tomēr ir speciāli izstrādāts acu krēms, kas efektīvi mitrina, piepilda ādu, pēc konsistences ir daudz vieglāks, kā arī iedarbīgi cīnās ar smalkajām krunciņām ap acīm, kas daudzām sievietēm mēdz parādīties jau pēc divdesmit gadu vecuma. Vēl acu zonai ir svarīga aizsardzība no saules ietekmes. Tāpēc jāatceras par kvalitatīvām saulesbrillēm. Tās aizturēs UV starus un mazinās vajadzību samiegt acis, aizkavējot grumbiņu veidošanos.

Būtiska ir sejas ādas aizsardzība no saules

Saule ir viens no ādas novecošanās veicinātājiem, kā arī tās ietekmē var veidoties pigmentācija. Tāpēc ir svarīgi lietot ne tikai saules aizsargkrēmu ķermenim, bet arī īpaši padomāt par sejas ādas aizsardzību. Jāizvēlas sejas un acu krēms ar UV filtru. Tas jālieto ne tikai vasarā, bet visu gadu, jo UV staru iedarbība notiek visu laiku, arī mākoņainās dienās. Sejas āda ir viena no atklātajām ķermeņa zonām, tāpēc tā īpaši jāsargā. Sejas krēmi pieejami ar dažādu SPF filtru līmeni. Jo gaišāka, jutīgāka un uz pigmentāciju tendētāka āda, jo spēcīgāku aizsardzības līmeni jānodrošina, lai izvairītos no novecošanās pazīmju pāragras parādīšanās.

Kvalitatīva kosmētika sejas kopšanai un novecošanās aizkavēšanai pieejama douglas.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu