Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Jābrauc uz kāzām. Ko vilkt mugurā? Un ko dāvināt?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vasara un Latvijas zelta rudens jau tradicionāli ir kļuvuši par kāzu sezonas karstāko laiku. Saņemot ielūgumu, līdz ar prieka sajūtu par brīnišķīgo notikumu rodas arī praktiski jautājumi, tostarp par dāvanu un kāzām atbilstošu tērpu. Kā novērojis tirdzniecības centra „Domina” veikalu personāls, bieži vien tērpa un dāvanu izvēle kāzu viesiem sagādā diezgan lielas galvassāpes un apjukumu. Tādēļ laikā, kad kāzu sezona vēl rit pilnā sparā, „Domina”, konsultējoties ar pieredzējušu kāzu organizatori Sindiju Vildi un veikalu personālu, ir sagatavojusi padomus par piemērotu tērpu izvēli kāzu viesiem, kā arī ieteikumus kāzu dāvanām.

Kā nenošaut greizi ar tērpa izvēli kāzās?

Ielūgums uz kāzām saņemts. Prieku par saderināto pāri nomaina neliela panika – vispirms ienirt skapja dzīlēs vai uzreiz skriet uz veikalu pēc jauna tērpa? Bet ko meklēt? Lūk, vairāki ieteikumi, kurus būtu vērts paturēt prātā, izvēloties tērpu kāzu apmeklēšanai.

Nekautrējies sazināties ar vedējiem vai kāzu organizatoriem – viņi noteikti Tev varēs paskaidrot, kāds būtu vispiemērotākais tērps konkrētajām kāzām (ņemot vērā jaunā pāra vēlmes, kāzu norises laiku, vietu, paredzētās aktivitātes u.tml.).  

Izpēti ielūgumu – ja noteiktu iemeslu dēļ vedēji vai kāzu organizatori Tev nevar palīdzēt, ielūkojies ielūgumā – nereti tajā ir norādīts vēlamais kāzu apģērbs jeb dreskods: to vēlams ievērot, jolielas atkāpes no dreskoda var likt justies neērti gan Tev, gan citiem.  

Ja pasākums notiek dienā, sievietes var izvēlēties gaisīgākas kleitas maigos pasteļtoņos, savukārt vīriešiem pieļaujams gaišas krāsas un vieglāka auduma uzvalks, kam pieskaņota atbilstošas krāsas kaklasaite, uzvalka krekls un kurpes.

Ja paredzēta vakara ceremonija, sievietēm piemērotāka būs neitrālas krāsas vakarkleita, kostīms vai kokteiļkleita, atbilstošas slēgta tipa kurpes un maza, eleganta somiņa. Attiecīgi vīriešiem piederētos klasisks tumšas krāsas uzvalks, krekls ar saskaņotu vienkrāsainu kaklasaiti un melnas kurpes.

Ja kāzu ceremonija notiek baznīcā, tērpam jābūt formālākam. Turklāt, ja sievietes tērpa konstrukcija atsedz kailus plecus, ieteicams padomāt arī par pieskaņotu lakatu vai platu šalli, ar ko apsegties ceremonijas laikā. Patlaban baznīcās gan lielākoties nav striktu noteikumu, kā vajadzētu tērpties kāzu viesiem, taču, ja maksimāli vēlies izvairīties no neērtas situācijas, apjautājies vedējiem – kāds ir mācītājs un kāda ir viņa nostāja saistībā ar ģērbšanās etiķeti.

Ja kāzas notiek ārpus telpām, piemēram, pludmalē, vari izvēlēties brīvāku ģērbšanās stilu – ierašanās tumšās lakādas kurpēs un smokingā vai garā vakarkleitā var tikt pārprasta.

Džinsiem un T-krekliem – nē! Lai cik nepiespiestā gaisotnē svinības notiktu, atceries, ka kāzas ir ļoti īpašs brīdis jaunlaulāto dzīvē, kur ikdienišķam apģērbam, piemēram, T-krekliem un džinsiem nav vietas (ja vien ielūgumos nav norādīts tieši šis apģērbs!).

Baltā kleita lai paliek līgavai, tāpēc sievietēm nevajadzētu izvēlēties baltas krāsas kleitas. Izņēmums – ja pats jaunais pāris vēlas, lai visi viesi ierodas baltos tērpos.

Ļauj jaunajam pārim būt vakara zvaigznēm – ja līgava tērpusies īsā kleitā, tad pārējām sievietēm nevajadzētu izvēlēties garās vakarkleitas, savukārt, ja līgavainis ir uzvalkā, tad kungiem nevajadzētu nēsāt fraku vai smokingu.

Balts krekls – universālais visurgājējs! Vīrieši ar kreklu toņu izvēli, protams, var variēt, taču skaidrs ir viens – ar baltu krāsu nekad nekļūdīsies.

Ja kāzas apmeklē kopā ar otro pusīti, ir jauki, ja abi saskaņojat tērpus – piemēram, kunga kaklasaites krāsa ir saskaņota ar dāmas kleitas krāsu.

Košas krāsas un uzkrītoši akcenti labāk iederēsies disko ballītei. Super spilgtas krāsas apģērbā un skaļi šķindoši aksesuāri, piemēram, metāla rokassprādzes – ja vien Tavs mērķis nav pievērst sev lielāku uzmanību nekā jaunlaulātajiem, tad no šīm lietām izvairies. Tomēr tas nenozīmē, ka tērpā nevarētu būt kāds gaumīgs akcents, kas atsvaidzina koptēlu.

Cepures – kāpēc gan ne? Vasarā kāzu ceremonijās ārpus telpām sievietēm ir pieļaujamas arī cepures. Tiesa, cepuri nenēsā pie vakarkleitas, tāpat nav pieņemts nēsāt cepuri, ja tā aizsedz skatu citiem cilvēkiem – viņi ir nākuši skatīties uz jauno pāri, nevis Tavu galvassegu!

Saulesbrilles pret saviebtu seju! Ja kāzu ceremonija notiek ārpus telpām spožos saules staros, droši vari nēsāt arī saulesbrilles. Pirmkārt, nebūs jāmiedz acis un labāk saskatīsi ceremonijā notiekošo. Otrkārt, fotogrāfijās nebūs saulē saviebta seja!

Zeķubikses – vilkt tās vai nevilkt, ir gaumes jautājums. Taču jāņem vērā – ja kāzās tiek vilktas zeķubikses, kurpēm jābūt slēgtām (vismaz purngaliem).

Seko līdzi laika ziņām! Kāzu rītā pārbaudi laika ziņas, lai iepriekš varētu sagatavoties lietum vai vēsākai gaisa temperatūrai.

Padomā par tērpu pēc kāzu vakara – rīts pēc kāzām ir tikpat svinīgs brīdis kā pats kāzu vakars, tāpēc arī no rīta ir svarīgi izrādīt cieņu un sievietēm saposties, piemēram, kleitās, bet vīriešiem – kreklos.

Rūpējies par savu apģērbu – tam ir jābūt tīram un nesaburzītam, jo ar apģērbu tiek pausta arī mūsu attieksme pret apkārtējiem.

Ja sievietes kāzās valkā augstpapēžu kurpes, tad ieteicams paņemt līdzi tērpam pieskaņotus maiņas apavus, lai glaunās augstpapēžu kurpes nebūtu par šķērsli brīvi izbaudīt kāzu svinību aktivitātes.

Pats galvenais – samērība! Kā norāda pasākumu rīkošanas aģentūras „Chocolate Events” direktore Sindija Vilde, neatkarīgi no tā, kādu apģērbu izvēlēsies, zelta likums ir samērīgums. Nav ieteicams ar savu tērpu „aizēnot” jauno pāri, taču Tev nav aizliegts izvēlēties oriģinālu apģērbu un aksesuārus!

 

Ko dāvināt jaunajam pārim?

Ja apģērba jautājums ir atrisināts, būtiski saprast, ko kāzu vaininiekiem dāvināt. Dažkārt jaunlaulātie jau ir sagatavojuši vēlamo dāvanu sarakstu, kuru vari uzzināt, apjautājoties kāzu organizatoriem vai vedējiem. No viņiem vari uzzināt arī, kad labāk dāvanu pasniegt vai kur to novietot. Nereti jaunlaulātie arī aicina dāvināt naudu ceļojumam vai citam mērķim – šajā gadījumā vien atliek izdomāt atraktīvu noformējumu.

Bet ko darīt, ja nav ne mazākās norādes par vēlamo dāvanu? Lūk, daži tirdzniecības centra „Domina” piedāvātie risinājumi:

Čemodāns jaunās sievas un vīra kopīgiem ceļojumiem.

SPA procedūra diviem – iespēja jaunlaulātajiem palutināt sevi.

Piknika grozs ar piknikam nepieciešamo „aprīkojumu”. Tiesa, jābūt uzmanīgiem, piknika grozā liekot pārtikas produktus – ja nebūs iespējas tos novietot vēsākā vietā, labāk tādus grozā nelikt.

Ja jaunais pāris nesen ievācies jaunā mājoklī, derēs dāvanu karte interjera, trauku vai tekstila lietu veikalā.

Viesnīcas vai viesu nama piedāvājums – iespēja kāzu vaininiekiem izrauties no ikdienas rutīnas un nedēļas nogali pavadīt ārpus mājas.

Lidojums ar gaisa balonu – iespēja pēc kāzām jaunlaulātajiem pabūt divatā. Ja jaunais pāris ir atvērts piedzīvojumiem, derēs arī lidojums ar paraplānu, braukšana suņu pajūgā u.tml.

Biļetes uz koncertu vai kādu šovu (ideālajā gadījumā, ja tā ir viņu mīļākā grupa/mākslinieks).

Personalizēta dāvana – ja jauno pāri pazīsti gana labi, viņi novērtēs Tevis paša pagatavotu dāvanu, kurai būs praktisks pielietojums ikdienā. Piemēram, ja jaunās sievas un vīra neatņemams ik rīta rituāls ir kafijas baudīšana, vari apgleznot krūzes kafijai Rīgas Porcelāna muzejā vai, iegādājoties krāsas specializētajos hobiju preču veikalos.

Foto sesija – lai arī kāzās fotoaparāti zibina no visām pusēm, jutekliska fotosesija tikai diviem vien ļaus izbaudīt pavisam citu emociju gammu.

Ja dāvanu ir iespēja pasniegt vēlāk, no kāda kāzu foto var pasūtīt gleznu.

Uzmanies, dāvinot sveces, asus priekšmetus (piemēram, nažus, dakšiņas), čības, zeķes un pulksteņus –, gadījumā, ja jaunais pāris ir māņticīgs, viņi var sabīties, ka dāvinātājs piesauc strīdus, asaras vai citas negatīvas lietas viņu laulības dzīvei. Ja tomēr nokļūsti šādā situācijā, pajautā, lai Tev par dāvanu samaksā vienu santīmu – tad skaitīsies, ka dāvanu viņi no Tevis ir nopirkuši.

Dalīties.

2 komentāru

  1. Gaisabaloni on

    Lidojums derēs gan jaunajiem , gav vedējiem . Gan kāzu dienā ( ar visu līgavas kleitu ), gan otrās dienas rītā.<br>Lidojums ar gaisa balonu cena no 105 LVL personai (piedalās 4 personas un pilots), lidojums ar gaisa balonu cena no 130 LVL personai (piedalās TIKAI 2 personas un pilots ).<br>meklē : http://www.balticballoon.lv<br&gt;

Atstāt Ziņu