Vārda dienu svin: Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis

Īpašību kopums jeb kas tā tāda sievišķība?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mūžsena un vienmēr aktuāla tēma- kā būt sievišķīgai un ko īsti nozīmē sievišķība mūsdienās? Katrs cilvēks šai jēdzienā ieliek ko savu.  Un šis „savs” ir saistīts ar to, kādā ģimenē izaugi, kādas vērtības bērnībā apguvi.   Jēdzieni „sievišķība” un „vīrišķība” ne tikai ģimenes izpratnē, bet pat dažādās tautās un kultūrās ir atšķirīgi. Padomā šobrīd- tepat un tūlīt- ko tu ieliec vārdā sievišķība domājot tieši par sevi?

Mums bieži ir skaidrs, kā būt sievietēm domu līmenī. Tā vietā, lai justu un sajustu, mēs domājam un analizējam, tā vietā, lai izrādītu maigumu un rūpes mēs kritizējam un pamācām. Šobrīd daudzas sievietes cieš no tā, ka vairāk par jūtām  un intuīciju tās vērtē sapratni un viedokļu apmaiņu. Sievietes sacenšas ar vīrieti spējā būt labākajai, gudrākajai un veiksmīgākajai. Un bieži vien pat uzvar. Pelna vairāk kā viņš, noslēdz darījumus labāk kā viņš, pat pārvalda un vada remontdarbus labāk kā viņš. Cīņa par vienlīdzību izjauc dabisko līdzsvaru. Līdzsvaru starp dot un saņemt, līdzsvaru starp just un saprast, līdzsvaru starp valdīt un pakļauties. Ja kādā jomā kaut kā ir par daudz, citā ir iztrūkums. Tik vienkārša ir sievišķības bilance.

Sievišķīga sieviete ir dabiska. Un noteikti ne vāja vai bezpalīdzīga. Sievišķīga ir sieviete, kas izprot sevi un savas izjūtas. Tā, kura ir pārliecināta par sevi un brīva savās izvēlēs. Tā, kura atbildes meklē un rod sevī ne ārpusē- savā partnerī, draudzenes vārdos vai žurnāla slejās izteiktā viedoklī. Tad par sevis izpratni nav runas, jo meklējot ārpusē attopamies viedokļu jūklī, ko šķetinām gadiem.

Mīli no visas sirds. Dāvā maigumu no visas sirds. Un lai arī kādu īpašību kopumu tev pierakstītu apkārtesošie- esi tāda, kāda vēlies būt.

 

Kā izprast un pieņemt, bet kādai varbūt arī atklāt sevī sievišķības spēku- par to un daudz ko citu seminārā  „Sievietes būtība” – sākums 8. februārī, Kr. Valdemāra 20. Ieskaties, izlem un maini savu dzīvi –  http://seituntagad.1w.lv

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu