Vārda dienu svin: Edvards, Edvarts, Eduards, Varis

Intīmais fitness sievietēm

Pinterest LinkedIn Tumblr +

as ir intīmais fitness? Tie ir sievišķīgi treniņi sievietes reproduktīvajai veselībai, auglībai un hormonālajam līdzsvaram.Bet par visu pēc kārtas.

Iegurņa pamatnes muskulatūras loma sievietes dzīvē
Iegurņa kustīgums un iegurņa pamatnes muskulatūras veselīgs tonuss ir svarīgi aspekti sievietes reproduktīvajai veselībai. Mūsdienu sēdošais dzīvesveids vistiešākajā veidā degradē mūsu iegurni un dzīvības procesus tajā. Ilga sēdēšana, nekustīgs dzīvesveids, liekais svars, sava ķermeņa nepieņemšana, nepiemērotas sporta nodarbības ir galvenie veidi, kā sievietes nodara pāri savai sievišķīgajai veselībai.
Iegurņa pamatnes muskulatūra ir pamats, kas tur urīnpūsli, taisnās zarnas izvadu un maksti. Ja iegurņu pamatnes muskulatūra ir atslābusi, tad tas vistiešākajā veidā atstāj iespaidu uz šiem orgāniem, izraisot urīna nesaturēšanu, hemoroīdus, un dzemdes noslīdējumus.
Atjaunojot iegurņa pamatnes muskulatūras veselīgu tonusu, pāriet arī tādas problēmas kā urīna nesaturēšana un hemoroīdi. Spēcīga iegurņa pamatnes muskulatūra ir arī vislabākā profilakse dzemdes un maksts sieniņu noslīdējumiem.

 • Kāpēc intīmais fitness labvēlīgi ietekmē libido un auglību?
  Intīmā fitnesa laikā tiek maigi iekustināts mazais iegurnis, uzlabojot asinsriti un limfas kustību tajā, kā arī punktus, kas atbildīgi par laimes hormonu izdalīšanos sievietes ķermenī. Tāpēc šo treniņu potenciāls ir nenovērtējams sievietes labsajūtai, reproduktīvajai veselībai un hormonālajam līdzsvaram. Apasiņojot mazā iegurņa orgānus, tie kļūst veselīgāki un jūtīgāki, un roku rokā ar auglību ceļas arī libido. Libido, auglība, hormonālais līdzsvars un sievietes veselība ir savstarpēji viens ar otru saistīti, un viens nav iespējams bez otra.
 • Iegurņa kaulu kustīgums
  Viena no svarīgākajām funkcijām, ko nodrošina iegurnis, ir iešana un stabila stāvēšana. Tieši iegurņa spēja noturēt cilvēku horizontālā stāvoklī padara cilvēku atšķirīgu no daudziem citiem siltasiņu zīdītājiem. Ir iespējams vērot, ka cilvēki, kuri uztur labu stāju un aktīvu dzīvesveidu, ir stalti un aktīvi arī dzīves pilnbriedā un tās nogalē. Savukārt tie cilvēki, kuri sakumpst, parasti vairs neiztaisnojas. Tādējādi var teikt, ka vesels un kustīgs iegurnis ir simbols pilnvērtīgai un veselai cilvēka dzīvei un kaut kādā veidā tā stāvoklis liecina par vēlmi dzīvot un darboties.
  Iegurņa locītavu kaulu elastīgums un kustīgums spēlē izšķirošu lomu veiksmīgās dabīgās dzemdībās, jo bērniņam bīdoties cauri iegurnim, veseli un elastīgi kauli paveras, tādējādi atvieglojot bērniņa ienākšanu pasaulē gan māmiņai, gan pašam bērnam.
  Treniņu laikā sieviete apgūts kustības, kas uztur iegurņa kustīgumu.
 • Treniņu ietekme uz mēnešreizēm
  Mūsdienās ļoti daudzas sievietes izjūt diskomfortu un sāpes pirms mēnešreizēm vai mēnešreižu laikā, kā arī menstruālā asiņošana ilgst vairākas dienas. Intīmā fitnesa viens no jūtamākajiem ieguvumiem ir mēnešreižu sāpju pāriešana, kā arī vērojama cikla un asiņošanas saīsināšanās par apmēram 2-3 dienām. Tas ir saistīts ar sievietes cikla pirmo fāzi, ja iegurņa pamatnes muskulatūra, maksts un attiecīgi arī dzemde ir labi apasiņota, tā ir aktīvāka un tai ir vairāk spēka veikt savu uzdevumu un izvadīt cikla laikā sakrāto gļotu un menstruālo asiņu “vezumu”.
  Psihoemocionālā līmenī saasināto PMS sindromu samazināšanās ir skaidrojamas ar to, ka treniņu laikā sieviete iemācās pieņemt savu ķermeni un norises tajā. Holistiskajā medicīnā pastāv uzskats, ka ķermeņa zona, kura tiek noliegta vai kurai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība, signalizē ar sāpēm un problēmām šajā zonā. Tiklīdz kā sieviete sāk pieņemt savu ķermeni un procesus tajā, notiek izlīgšana ar savu ķermeni un attiecīgo problēmu simptomi manāmi mazinās.
 • Treniņu ietekme uz sievietes hormonālo līdzsvaru
  Auglīgajā periodā sievietes hormonālo fonu galvenokārt nosaka olnīcas, kā arī makstī atrodas vairāki receptori, kurus stimulējot, attiecīgi, labvēlīgi tiek ietekmēta sievietes hormonālais līdzsvars.
  Tāpēc intīmais fitness, kura laikā tiek gan maigi iekustināts iegurnis, gan sieviete pievēršas šai zonā, tas atstāj jūtami labvēlīgu ietekmi uz hormonu spēlēm un, attiecīgi, sievietes pašsajūtu.

 

Kā notiek treniņi?
Sieviete iemācās pareizi savilkt un atslābināt iegurņa pamatnes muskulatūru; apgūst elpošana tehnikas, kas iedarbina muskulatūru mazajā iegurnī, iemācās gurnu un vēdera kustības, kas attīsta iegurņa kaulu un vēdera elastību, jogas asanas un elpošana hormonālās sistēmas līdzsvarošanai, dziļo meditāciju enerģijas līdzsvarošanai un sava ķermeņa pieņemšanai.

Treniņos izmantotās tehnikas nāk no fizioterapijas, hormonu līdzsvara jogas un vēderdejām. Tā ir metode, kā atmodināt savu sievišķību šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Treniņu laikā iespējams vingrot arī ar speciālu iegurņa pamatnes muskulatūru attīstošu trenažieri, kas treniņus padara vēl efektīvākus. Tomēr programmu iespējams apgūt arī neizmantojot trenažieri.

 • Treniņi kā gatavošanās gaidībām
  Uzsākot treniņus pirms grūtniecības, sievietei būs vieglākas dzemdības, jo viņa būs iemācījusies pārvaldīt un uzticēties sava ķermeņa iekšējai gudrībai un likumiem. Trenētai sievietei pēc dzemdībām notiek ātrāka maksts muskulatūras elastības atjaunošanās un dzīšanas procesi.
  Tomēr gaidību laikā treniņi ir jāpārtrauc. Šis ir laiks, kad sieviete vairāk koncentrējas uz mierīgām kustībām un meditācijām par gaidāmo svarīgo notikumu.
 • Treniņu ietekme uz intīmajām attiecībām
  Iepazīstot savu ķermeni un tā reakcijas uz noteiktām kustībām, sieviete sāk vairāk ieklausīties sevī. Viņa sāk sajust savas patiesās vajadzības un par tām runāt.
  Jauniegūtās praktiskās zināšanas par muskuļu un gurnu kustībām caur sievieti atver pārim vārtus uz jaunu līmeni intīmajās attiecībās.
  Trenējoties, sieviete visefektīvākajā veidā paildzina savu jaunību, uztur tonusā ādu un labi izskatās.
  Ja sievietes visā pasaulē sāktu nodarboties ar intīmās muskulatūras treniņiem, iespējams, šķirtu ģimeņu un sieviešu slimību skaits samazinātos.
 • Kad būs jūtami pirmie rezultāti?
  Uzsākot treniņus, rezultāti ir sajūtami jau pat pēc pāris reizēm. Sākot nodarboties ar šo “sporta veidu”, sieviete sajūt, kā burtiski atdzīvojas viņas reproduktīvie orgāni, uzlabojas pašsajūta un reproduktīvā veselība, normalizējas maksts mikroflora, hormonālais līdzsvars, parādās patīkamas izmaiņas seksuālajā dzīvē.
  Caur sava ķermeņa apzināšanos un jaunu kustību iepazīšanu, sakārtojas arī psihoemocionālie jautājumi, kas saistīti ar šo zonu: sazemēšanās jeb stabilitātes sajūta, psihoemocionālā stabilitāte, sava ķermeņa pieņemšana, sevis apzināšanās, radošums, veselīga seksualitāte, vēlme darboties un dzīvot.
  Caur miera atrašanu sevī, nevis meklējot to ārējos apstākļos, sakārtojas attiecības ar apkārtējiem ģimenē: vīru, vecākiem, bērniem un vēlāk arī draugiem, paziņām un pat darba kolēģiem.
  Ja vien mēs kaut kā varam izmainīt pasauli, tad tikai mainoties pašas, un intīmais fitness, caur sava ķermeņa apzināšanos un tā izbaudīšanu, ir lielisks veids, kā mainīt savu pasauli uz harmonisku, baudpilnu, dzīvesprieka pilnu būšanu.
 • Atbildības uzņemšanās par savu ķermeni
  Intīmais fitness nozīmē arī atbildības uzņemšanos par savu ķermeni, nevis šo sievietei tik svarīgo jomu atstāt tikai ārstu ziņā. Apmācības laikā sieviete saņem informāciju, kas palīdz izprast un atpazīt dabīgās norises viņas ķermenī.
  Tieši zināšanas un atbildība par savu ķermeni kopā ar iejūtīga ginekologa zināšanām dos sievietei pozitīvu rezultātu savas reproduktīvās veselības uzturēšanai.
 • Kam piemēroti treniņi?
  Sievietei jebkurā vecumā, jo mazais iegurnis ir sievietes veselības un harmonijas garants, neatkarīgi no tā, kurā dzīves posmā viņa atrodas.
 • Kam apmācība un treniņi nav piemēroti?
  Grūtniecības laikā, laikā uzreiz pēc dzemdībām, ja ir hroniskas urīnpūšļa saslimšanas akūtā stadijā, ja ir ļoti smagas psihoemocionālās traumas, kas saistītas ar smagām operācijām vai vardarbību.
  Ja šaubāties par treniņu uzsākšanu, vispirms konsultējaties ar savu ģimenes ārstu vai ginekologu.


13.novembrī tiek sākta jaunas grupas apmācība
Pieteikšanās uz semināriem un treniņiem: www.pelvic-fitness-intim.com

Pēc apmācības sieviete var darboties patstāvīgi. Ja pēc laika parādās nepieciešamība iegūtās zināšanas atkārtot, var atnākt uz regulāriem treniņiem ceturtdienās studijā Padejosim. Iegūtās prasmes vēlāk var izmantot un uzturēt ikdienā vai padarīt krāsainākas un dziļākas, piemēram, vēderdeju, mandalu deju vai jogas nodarbībās.

Dalīties.

Atstāt Ziņu