Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Interjera dizaina tendences 2016.gadā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ājas interjera mode katru gadu mainās, interjera un mēbeļu dizaineri cenšas pārsteigt sabiedrību ar inovatīviem un netradicionāliem risinājumiem, krāsām un materiālu faktūrām. Jāatzīmē, ka šajā gadā ir grūtāk noteikt robežu starp publisku vietu interjera un mājas interjera dizainu. Gada sākumā Stokholmā notikušajā dizaina izstādē “Stokholmas mēbeļu un gaismas gadatirgus” izskanēja apgalvojums, ka mājas interjera radīšanas ietvaros vissvarīgākais ir vadīties nevis pēc mācību grāmatu padomiem vai tradicionālajām krāsu kombinācijām, bet pēc emocijām, kādas izraisa apkārtējā vide.

Viesnīca kļūst par mājām, bet māja – par viesnīcu
Šajā gadā mūsdienu interjera un mēbeļu dizains, kas kļuvis populārs dažu pēdējo gadu laikā, vairs jau nav prioritāte. Interjeru var uzskatīt par izdevušos, kad tajā dzīvojošie cilvēki jūtas ērti, rod mieru un var atpūsties no ikdienas rutīnas un darba. Tāds interjers itin kā palīdz atrast harmoniju ar tuviniekiem un apkārtējo vidi. Tāpēc nemaz nav svarīgi, vai runa ir par viesnīcas reģistratūru, darbistabu vai virtuvi – visur pārsvarā ir gaišas un mājīgas krāsas, kas lieliski iekrāso mēbeles un citas interjera detaļas. Gaišās krāsas izstaro enerģiju, atslābina un piešķir vietai iespēju “pabūt vienatnē ar sevi”. Turklāt šogad mājas un citu telpu interjeru grūti iedomāties bez zaļumiem, piemēram, ziediem, kas it kā satuvina ar dabu un neļauj “noslīkt” urbanizācijas panorāmā. 

Tiesa, pēc Latvijā lielākā elektroniskā veikala 220.lv speciālistu vārdiem šī gada interjera dekorēšanā var atzīmēt arī vienu nedaudz neparastu tendenci, kad viesnīcas numurus noformē tā, lai tie atgādinātu omulīgu mājas atmosfēru, bet mājas telpas nedaudz atgādina viesnīcu numurus.

Šogad īpaši daudz uzmanības tika pievērsts mājās esošajiem kabinetiem vai darba telpām. Šķiet, ka interjera dizaineru mērķis bija veidot tādu darba telpu, kuru ātri un vienkārši var reorganizēt, izveidojot relaksācijas oāzi. Tātad smagās kumodes, masīvi rakstāmgaldi vai plaukti – vairs nav modē, tos  nomaina vieglas, gaišas mēbeles, kas telpai piešķir vairāk “apjoma”. Turklāt daļa dizaineru priekšroku dod daudzfunkcionālām mēbelēm, kuras var ātri un vienkārši transformēt un izveidot pilnīgi citu mājas imidžu.

Dažu pēdējo gadu laikā interjera un mēbeļu dizainā dominēja pilsētas modernisms. Bet šķiet, ka šī aukstā interjera ēra drīz beigsies. Šogad visvairāk uzmanības tiek pievērsts omulībai, pozitīvām emocijām un jūtām, kādas var izraisīt un kādas jāraisa mājas vai sabiedrisko telpu interjeram.

Jaunā vienkāršība, vai kāpēc mazāk – tas vienmēr ir vairāk
Tostarp izstādē “Imm Cologne“, kas notika Vācijā, šogad dominēja mēbeles, kas pulsē ar jauniešu enerģiju. Kā jauniešu dzīvesveida tēla ikona tika prezentēts nedaudz netradicionāls un dzīvs stils, nabadzīgas elegances, industriālā interjera un retro stila interjera sintēze. Grūti aprakstīt šo mājas interjera stilu, jo tas vienkārši neietilpst nekādos tradicionālajos rāmjos. Jaunās paaudzes vienkāršība – laikam gan tas vienīgais epitets šim mājas interjeram. Kumodes, skapji, galdi, žurnālgaldiņi un citas mēbeles, kas raksturīgas šim jaunajam stilam, izceļas ar gaumīgu minimālismu un drosmīgām formām. 

Bez tam izstādē īpašu ievērību izpelnījās arī mājas nelielās telpas. Dizaineri akcentēja, ka pat “kabatiņu” istabu stilīgas iekārtošanas iespējas ir praktiski neierobežotas. Dabiski, ka tādās nelielās telpās pārsvarā ir transformējamas mēbeles un citas interjera detaļas, kuras var paslēpt pašā interjerā. Progresīvas mēbeles – tā ir lieliska izvēle, ja Jūs dzīvojat nelielā telpā. Turklāt nevajadzētu aizmirst, kas saspiežamās un izbīdāmās kumodes, galdi vai citas transformējamas mēbeles potenciālajam pircējam var piedāvāt patiešām pievilcīgu cenas un kvalitātes attiecību.

Citā izstādē – “ISH‘2015”, kas notika Vācijā, dominēja mājas dizaina minimālisma interjers. Pēc profesionālu dizaineru vārdiem mājas minimālisma interjers – tā ir māksla koncentrēt uzmanību uz būtiskām lietām. Vienkāršāk sakot, ar mēbelēm, priekšmetiem un citiem interjera atribūtiem piekrauta māja kliedē uzmanību un neļauj atslābināties. Tostarp minimālisma stils cilvēku ietekmē pavisam citādi. Turklāt minimālisms uzsver lietu individualitāti un stilīgumu.

Mīkstās mēbeles – interjera daļa, nevis tā akcents
Ļoti ilgu laiku mīkstās mēbeles veidoja kā mājas interjera galveno akcentu – dominēja spilgtas vai kontrasta krāsas, netradicionālas formas. Šogad dizaineri ir atgriezušies pie dabiskuma, tāpēc mīkstās mēbeles it kā iekļaujas apkārtējā vidē, lieliski iederas mājas krāsu gammā un saskan ar citām interjera detaļām. No otras puses, dizaineri nav atteikušies no pretenciozām formām, bet tās kļuvušas maigākas un jutekliskākas.

Cita interesanta tendence šī gada mēbeļu modē – bronzas detaļas mīksto mēbeļu dekorēšanā. Vispār var apgalvot, ka bronza šogad ir ļoti populāra – kumodēm un skapjiem ir bronzas rokturi, arī galdu kājiņas izgatavo no bronzas.

Tātad apkopojot var teikt, ka tendences māju un mēbeļu interjerā ir atgriezušās pie dabiskiem pirmsākumiem. Mājas veidošanā svarīgs ir mājīgums, gaišas krāsas, dabiski mēbeļu toņi un zaļumi. Tiesa, nebūtu pareizi viennozīmīgi apgalvot, ka šogad dominē tikai “pieklusinātās”,, dabīgās un jutekliskās krāsas. Spilgtu interjeru cienītājiem dizaineri piedāvā mēbeles, kas izgatavotas ar 3D efektiem. 

Dalīties.

2 komentāru

  1. Konsultējieties ar profesionāļiem vai labāk nerakstiet neko, ja nepārzināt interjera dizaina jomu. Lasu un brīnos, kādas pilnīgas muļķības var sacerēt.

Atstāt Ziņu