Vārda dienu svin: Ivars, Ilgvars

Interesanti rīta mošanās rituāli bērniem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Parasti jauna diena iesākas ar agro celšanos. Ir jāatceras, ka tas, kuram agri ir jāceļas, agri jāmeklē miega pelīte gultiņā.  Vajag pieskatīt, lai TV skatīšanās, vai datora spēlēšana neievelkas līdz vēlam vakaram.

Lai rīts iesāktos burvīgs un jautrs, liec lietā savu fantāziju! Izveido jautro rītu kalendāru, kurā katram rītam ir izveidota īpaši jautra rotaļa. Piemēram:

Pirmdiena – mīklu rīts  Saliec uz bērna gultiņas viņa mīļākās rotaļlietas un stāsti smieklīgā balsī par to rotaļlietu, kuru tu domā, tā lai bērns spētu to uzminēt.

Otrdiena –  mīļo vārdiņu diena  Viens otram sakiet mīļus vārdiņus. Uzvar tas, kurš pateicis visvairāk mīļus vārdiņus.

Trešdiena – krāsu rīts  Saliec dažādās krāsās apģērbu un ļauj, lai viņš izvēlas sev drēbītes, kuras uzvilks šodien. Saliec arī savas drēbes dažādās krāsās un ļauj savam mazulim izvēlēties drēbes, kuras tu vilksi šodien ejot uz darbu.

Ceturtdiena – bagātību meklēšanu rīts  Paslēp pie sevis mājās vai nu jogurtiņu vai nu auglīti dažādās vietās un uzzīmē karti ar norādēm. Atrodot bagātības tad arī notiesājiet tās un brokastis būs paēstas.

Ja aptrūkstas rotaļas, izveido no papīra sirsniņas, puķītes, mīļu dzīvnieciņus izkrāsojiet, izveriet cauri diedziņu, ierakstiet mīļus vārdiņus (tu esi mana saulīte, manam rasas pilieniņam, manam mīļumiņam, utt.) un uzdāvini no rīta.

Šādas rotaļas dos bērnam labu, pozitīvu stimulu visai dienai un ar interesi bērns gribēs celties, lai uzzinātu kāds brīnumiņš sagaidīs viņu šajā rītā.

 

Konsultācijām: Lilita Burova Personības pilnveides treniņsemināru vadītāja, sertificēta psiholoģe

www.vitalitate.lv, lilita@vitalitate.lv, mob. 29198846

Dalīties.

2 komentāru

  1. man par laimi bērns bez pretenzijām no rīta mostās, bet man pašai gan šī metodes varētu noderēt :D, kad jāceļas uz darbu vai lai puiku uz skolu aizvestu.

Atstāt Ziņu