Vārda dienu svin: Daila, Veronika, Dominiks

Ieziemojam vasaras apģērbu un apavus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šķiet, tik tikko bija vasara un milzīgais karstums, un te pēkšņi – rudenīgs dzestrums un lietus. Laiks vasaras kleitas, topus, sandales un laiviņas likt uz ziemas guļu. Jautājam speciālistēm, kā pareizi glabāt drēbes un apavus?

KLEITAS, TOPI, ŠORTI – UZ ZIEMAS GUĻU
Pati svarīgākā lieta, kas jāievēro, noglabājot vasaras sezonas drēbes dziļāk skapī, ir – tām jābūt tīrām! „Drēbes ir jāmazgā un jātīra tad, kad sezona beidzas, nevis sākas,” norāda veļas mazgātavas un apģērbu tīrītavas uzņēmuma SIA Irve klientu menedžere Dace Tapiņa. Nekādā gadījumā glabāšanai nevajadzētu likt pavalkātas drēbes. Tās jāizmazgā. Ja nepieciešams, jānes uz ķīmisko tīrītavu.

Tad, kad drēbes ir tīras, tās glabā vietā, kur tās var elpot – salocītas skapī, uz pakarināmajiem. Ja skapī maz vietas un visu tagad aizņem rudens, ziemas apģērbi, vasaras sezonas drēbes var glabāt salocītas kastē vai auduma maisos. D.Tapiņa iesaka kā maisu izmantot, piemēram, kokvilnas spilvendrānu.

Ja apģērbs nāk no tīrītavas, to saņemot, tas apsegts ar plēvi, to vajadzētu noņemt pirms liek skapī, jo šī plēve paredzēta, lai transportēšanas laikā nekas nenosmērējas, bet skapī ilgstošākai uzglabāšanai apģērbs tajā neelpos, norāda D.Tapiņa.

Skapī, kastē vai maisos, kur saliksi salocītās drēbes, vari pievienot arī kādu dabisku smaržvielu, piemēram, lavandas zariņus. Tos gan ieteicams salikt atsevišķos mazos auduma maisiņos.


IEZIEMOJAM SANDALES UN LAIVIŅAS
„Ļoti būtiski ir jau sezonas sākumā, iegādājoties vasaras apavus, neizmest ārā apavu kasti un visu, kas tai nāk līdzi, jo tā nepieciešama, lai apavus ilgstošāk uzglabātu,” stāsta ECCO apavu pārstāve Aija Kārkliņa.
Piemēram, mazie maisiņi ar sīkajām bumbiņām, kas parasti ievietoti apavu kastēs, nav tur tāpat vien – tie ir antibakteriālie maisiņi. Tāpat svarīgi saglabāt apavu iekšējo formiņu, ja tāda nāk līdzi.

Vispirms apavi pirms ziemas guļas jāattīra. Ievēro, ka žāvēt apavus nevajadzētu uz radiatoriem, bet ļaut tiem izžūt istabas temperatūrā.
Attīrīšanai ieteicams izmantos speciālās attīrošās putas, kas izmantojamas arī apavu ikdienas kopšanā.

Ja tie ir ādas apavi, tad īpaši svarīgi ievērot šo nākamo soli – ādas pabarošanu. „Tas ir līdzīgi kā ar sejas ādu – attīrīšana, barošana un aizsardzība. Šie soļi jāievēro, lai āda nebūtu sakrokojusies un sažuvusi, bet būtu gluda,” skaidro A.Kārkliņa. Apavu ādas barošanu veic ar apavu krēmiem.

Trešais solis – aizsardzība. Gan ādas, gan jebkuras citas sandales, laiviņas vai vasaras kurpītes pirms ziemas guļas ieteicams apstrādāt ar antibakteriālo aerosolu jeb apavu dezodorantu. To izsmidzina uz iekšzolēm un pašiem apaviem. Tādējādi apavi saglabāsies svaigi. Īpaši ieteicams šādus aerosolus lietot gadījumos, kad pat uz vairākiem gadiem tiek noglabāti bērnu apavi.

Kad attīrīšana, barošana un aizsardzība veikta, apavus liek kastē. Vispirms tajos ieliek atpakaļ formiņu, ja tāda ir, var arī ietīt papīrā, kas nāca kastei līdzi, un tad novieto kastē.

Nākamās vasaras sezonas sākumā apavi atkal būs gluži kā jauni!

Dalīties.

Atstāt Ziņu